Řecké mýty

od:


KoupitKoupit eknihu

V této knize naleznete všechny řecké mýty i různé variace na ně. Ke každé kapitole náleží výkladový komentář. Kniha vychází z četných příruček o řeckých mýtech z devatenáctého a dvacátého století. Soubor mýtů řeckých klasiků a zároveň základní dílo pro studium řecké mytologie. Graves uvádí a komentuje i méně známé verze mýtů. Třebaže je někdy jeho výklad překonaný, jde o soubor, který je v podstatě nepostradatelný. Kromě mýtů a komentářů obsahuje i odkazy na původní prameny – a vzhledem k tomu, že většina děl starých řeckých i římských autorů v českém překladu vyšla, jedná se o dokonale uzavřený kruh....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28334/recke-myty.jpg 4.351
Orig. název:

The Greek Myths (1955)

Žánr:
Duchovní literatura, Mytologie
Vydáno:, Levné knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Babouš
08. července

Skvělá příručka, pokud se chcete dozvědět skutečnou a necenzurovanou verzi řeckých mýtů a jejich původ, ale není to čtivé a o nějakých příbězích tady fakt nemůže být řeč. Doporučuju pouze těm, kdo už mají antické mýty a klasickou literaturu jako Ovidiovy Proměny přečtené, aby si rozšířili obzory.

Ronnie68
06. ledna

Pěkná kniha :)

elizabeth_ba
22.06.2017

Asi v páté třídě jsem se zamilovala do řeckých bájí... Když mi pak bylo třináct dostala jsem k Vánocům od rodičů tuto knihu. Dodnes si nejsem jistá, zda to pro mě bylo vhodné a zda mě to neovlivnilo do dalšího života, ale tu knihu jsem prostě doslova "žrala" (a možná ty části o vzniku těch jednotlivých bájí byly určeny pro studijní účely, ale já si autorův názor na ně, aspoň u části z nich, přečetla ráda). Nejvíce mě zaujal příběh Afrodity, Area a Hefaista (asi proto, že z předchozích dob a těch dětských a polo-dětských knih jsem ho neznala). Jednou se snad ke knize vrátím, posléze jsem od tohoto vynikajícího autora přečetla ještě (díky stejnojmennému seriálu) notoricky známý román Já, Claudius, ale Řecké mýty zůstaly navždy první. ;-)

8130
11.04.2017

Graves a Petiška..jak se to liší a přitom spojuje....

Blancheerka
04.10.2016

Soubor mytologických příběhů, obohacených o výklad, tedy vysvětlení původu mýtu, jeho náboženské symboly a skryté významy. Části, kde autor vyprávěl mýty byly skvělé, ty ostatní mi přišly spíše až pro studijní účely

Tanker
10.03.2013

Veľmi zaujímavá kniha o gréckej mytológii a pozadia jej vzniku. Aj keď mnohé z autorových názorov sú dnes už prekonané a neplatné (alebo nepotvrdené), kniha naďalej zostáva inšpiratívnym dielom.

Kaka.cs
10.05.2012

Tato knížka je plná užitečných a zajímavých informací z oblasti řecké mytologie. Hodně jsem se toho díky ní dozvěděla.