Divná doba

od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor novel, který se pohybuje mezi humorem, poezií a fikcí: Dynamický mladý vedoucí pracovník zablokovaný v automatickém veřejném záchodku; vzpomínka na dětství strávené na mořském pobřeží; divadelní herec přeškolený na televizní sitkomy; dvě opilé ženské ženoucí se stošedesátkou po dálnici; Pařížan rozmlouvající s krávou. Dobrodružství přecházející v mrzutost a současná proměna jednajících osob; nechtěná podivnost situací naší doby a každodenní scenerie je směšná, dokud někdy nesklouzne do zlého snu... S předmluvou Milana Kundery - Směšná nahota věcí. Za tuto sbírku novel získal autor v roce 1997 cenu za novelu Francouzské akademie. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19003/divna-doba-19003.jpg 3.612
Orig. název:

Drôle de temps (1997)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Atlantis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
OldaB
13.07.2014

Autora jsem poznal na autorském čtení Listování Lukáše Hejlíka a tohle je moje první kniha. A musím říct, že se mi hodně zamlouvá. Ty pocity jsou velice opravdové, přesvědčivé, dobře se to čte. Je to takový ten neurčitý dojem, když se procházíte po ulici a připadne vám, že tam jdete poprvé, i když v té ulici vlastně bydlíte. Určitě si přečtu další knihy od tohoto spisovatele.

iška
17.09.2013

Benoita Duteurtra jsem objevila asi tak před rokem a už jsem přečetla většinu jeho prací. jeho pohled na svět mi je blízký a u jeho knih se krásně bavím. Ale zatím se mi nejvíce líbila kniha Dráhy a Kniha Služba zákazníkům.

Štítky

francouzská literatura

Autor a jeho další knihy

Benoît Duteurtre

Benoît Duteurtre
francouzská, 1960

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených15x
v Doporučených1x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit1x