Divná doba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor novel, který se pohybuje mezi humorem, poezií a fikcí: Dynamický mladý vedoucí pracovník zablokovaný v automatickém veřejném záchodku; vzpomínka na dětství strávené na mořském pobřeží; divadelní herec přeškolený na televizní sitkomy; dvě opilé ženské ženoucí se stošedesátkou po dálnici; Pařížan rozmlouvající s krávou. Dobrodružství přecházející v mrzutost a současná proměna jednajících osob; nechtěná podivnost situací naší doby a každodenní scenerie je směšná, dokud někdy nesklouzne do zlého snu... S předmluvou Milana Kundery „Směšná nahota věcí“. Za tuto sbírku novel získal autor v roce 1997 cenu za novelu Francouzské akademie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19003/divna-doba-2Uf-19003.jpg 3.613
Žánr
Literatura světová, Novely
Vydáno, Atlantis
Orig. název

Drôle de temps, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Divná doba

Přidat komentář
OldaB
13.07.2014

Autora jsem poznal na autorském čtení Listování Lukáše Hejlíka a tohle je moje první kniha. A musím říct, že se mi hodně zamlouvá. Ty pocity jsou velice opravdové, přesvědčivé, dobře se to čte. Je to takový ten neurčitý dojem, když se procházíte po ulici a připadne vám, že tam jdete poprvé, i když v té ulici vlastně bydlíte. Určitě si přečtu další knihy od tohoto spisovatele.

iška
17.09.2013

Benoita Duteurtra jsem objevila asi tak před rokem a už jsem přečetla většinu jeho prací. jeho pohled na svět mi je blízký a u jeho knih se krásně bavím. Ale zatím se mi nejvíce líbila kniha Dráhy a Kniha Služba zákazníkům.


Štítky

francouzská literatura

Autor a jeho další knihy

Benoît Duteurtre
francouzská, 1960

všech 8 knih autora

Kniha Divná doba je v

Přečtených15x
Doporučených1x
Knihotéce7x
Chystám se číst9x
Chci si koupit1x