Zámek v oblacích

Vysoko ve švýcarských Alpách leží hotel, který již má nejlepší časy dávno za sebou. Ale když se na přelomu roku koná velkolepá oslava a přicházejí hosté z celého světa, sedmnáctiletá Fanny má stejně jako zbytek personálu plné ruce práce, aby všem hostům zajistila co nejlepší servis. Avšak jak postupně poznává, nic není takové, jak se zdá. Co se skrývá za sametovými závěsy? Vlastní žena ruského oligarchy skutečně legendární diamant? A proč ten hezký Tristan raději vylezl po fasádě, než aby šel po schodech? Fanny se brzy ocitá uprostřed život ohrožujícího dobrodružství, v němž nejen hrozí, že ztratí svou práci, ale i svoje srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375113/big_zamek-v-oblacich-0qP-375113.jpg 4.2208
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Wolkenschloss, 2017

Kniha Zámek v oblacích

Dean_Sami

Knížka opravdu krásná, plná akce, ale také vánoční nálady, což při vánocích na blátě se opravdu hodí. Zvratů, které nečekáš víc než dost. Příběh opravdu krásný, takový idelický.

Alíša236

Na mé stupnici si vede rozhodně hůže než Drahokamy, nebo Stříbrné knihy snů. Ale čtení nelituji.

elis1ě

Od knihy jsem toho moc nečekala, přeci jen má fialovo-růžovou obálku. Ale pletla jsem se. Celá kniha se nesla v zábavném, klidném a trochu tajemném duchu, ale posledních 70 to byla jedna velká jízda, která objasnila všechna tajemství a člověk ji musí číst jedním dechem. Na konci knihy jsou vypsané všechny postavy, pokud se budete trochu ztrácet v lidech jako já. Nejlepší postava byl za mě Don. Velmi mě potěšilo zjištění, jak to nakonec dopadlo s Gráciíí. Ti dva byli pro sebe stvoření. (Vážně je dobré se podívat do rejstříku postav.) Popravdě jsem doufala, že existuje druhý díl, protože by mě zajímalo, jak to dopadlo s Tristanem.

deedulka

Tohle bylo takové milé čtení. Celý zámek v oblacích měl kolem sebe příjemnou pohádkovou atmosféru. Hlavní hrdinka Fanny, která v hotelu pracuje, je sympatická, přátelská a vynalézavá dívka. Do čeho všeho se během své práce přimotá jsem se nestačila divit. A že to nebude tak poklidné, jak se na první pohled zdálo. I když jsem věkově daleko mládeži, ráda jsem do stránek začetla a nechala se vnést do vánočního zasněženého hotelu. Na konci knihy je seznam osob s jejich krátkou charakteristikou, což jsem zjistila až po dočtení. Většinou totiž nelistuji koncem, než knihu dočtu. Je zde opravdu velký počet postav, i když mi to během čtení ani nepřišlo, jak to bylo servírováno postupně. Za mne od autorky moc příjemné knižní překvapení.

MiLiška

Mé první setkání s touto autorkou, opět jsem dala na vysoké hodnocení zde na DK... Dlouho jsem se při čtení bavila, milá, vtipná oddechovka. Za konec jsem strhla pátou hvězdičku, v okamžiku, kdy se kniha proměnila z dívčího románku na detektivku, už jsem se tolik nebavila. A bohužel ani tato kniha se nevyhnula překlepům, za což ovšem autorka nemůže.

Luccinda

Knížce se nedá upřít krásná zimní atmosféra, čtení na konec prosince jsem si opravdu nemohla vybrat lépe. Svým způsobem mě to fakt bavilo. Kerstin Gier píše moc pěkně, knížka byla hodně čtivá a jakmile jsem jí vzala do ruky, už jsem jí nedokázala odložit. Což je hodně obdivuhodné na to, jak moc mě nebavil ten příběh.

Asi největší problém jsem měla s tím, že se v knížce vůbec nic nedělo. Vůbec. Nic. Hlavní hrdinka v podstatě jen hlídala děti hotelových hostů, řešila trable ohledně dvou kluků, kteří se jí líbili, a neustále si na něco stěžovala. Vážně, tak otravnou hlavní hrdinku jsem v knížce už dlouho neviděla. Příběh se ke konci začal trošku rozjíždět, ale úplně špatným směrem. Za mě by bylo určitě lepší, kdyby autorka příběh ponechala v té poklidné rovině, kde se toho sice moc nedělo, ale aspoň to nebylo tak šílené a neuvěřitelné jako to, co se pak dělo na konci.

Bohužel mě Zámek v oblacích dost zklamal a hodnotím ho jako průměr. Nebylo to vyloženě špatné, vážně mě to čtení bavilo, ale příběh společně s hlavní hrdinkou mě neskutečně vytáčelo. Kdyby byla v knížce aspoň dobrá romantická linka, tak bych byla spokojená, ale ta se podle mě taky vůbec nepovedla. Škoda.

Alča31
16.11.2020

Tohle je prostě bomba. Dlouho jsem nečetla takhle hezky napsanou knížku. Je to milá oddechovka, která na mě působila až takovým magickým dojmem, navíc ta atmosféra a postavy jsou naprosto unikátní. Hrozně ráda na ni vzpomínám, je to taková zimní srdcovka :)

Percabethka
08.10.2020

*čteno v originále*
Kerstin Gier jako vždy nezklamala❤️ Klidná oddechovka se sympatickými postavami a úžasnou vánoční atmosférou. Trošku jsem teda doufala, že příběh skončí jinak, ale i tak se mi knížka moc líbila.