Zámek v oblacích

kniha od:

Zámek v oblacích https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375113/bmid_zamek-v-oblacich-0qP-375113.jpg 4.1 279
Koupit Koupit eknihu Bazar

Vysoko ve švýcarských Alpách leží hotel, který již má nejlepší časy dávno za sebou. Ale když se na přelomu roku koná velkolepá oslava a přicházejí hosté z celého světa, sedmnáctiletá Fanny má stejně jako zbytek personálu plné ruce práce, aby všem hostům zajistila co nejlepší servis. Avšak jak postupně poznává, nic není takové, jak se zdá. Co se skrývá za sametovými závěsy? Vlastní žena ruského oligarchy skutečně legendární diamant? A proč ten hezký Tristan raději vylezl po fasádě, než aby šel po schodech? Fanny se brzy ocitá uprostřed život ohrožujícího dobrodružství, v němž nejen hrozí, že ztratí svou práci, ale i svoje srdce.... celý text

Žánr:
Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Wolkenschloss , 2017


více info...

Komentáře (62)

Komentáře 62 Recenze 4

MollyCornelia
MollyCornelia
18.09.2023 4 z 5

3,5*/5*
Milé, oddechové čtení od mé oblíbené Kerstin Gier.
Hlavní postava byla poněkud naivní a místy mi lezl na nervy milostný trojúhelník, ale jinak jsem si knihu užila. Nemusela jsem u ní přemýšlet a zabavila mě, takže účel splněn. Jen jsem asi očekávala víc.
Prostředí hotelu mě zaujalo, často se s ním nesetkávám. Dalším plusem je poměrně oddělené charaktery postav, ve kterých jsem se i bez rejstříku vyznala hned na začátku.
Doporučuji fanouškům autorky a náctiletým se slabostí pro romance se špetkou detektivky.

martinkaLLL
martinkaLLL
11.02.2023 3 z 5

Je to strašná blbost, ale když nad tím nebude čtenář přemýšlet a jen se sveze na vlně příběhu, tak aspoň vypne.


Ív688
Ív688
22.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mne bavila a přečetla jsem ji tedy opravdu rychle, od začátku mi byla Fanny sympatická a na rozdíl od jiných komentátorů si myslím, že tajemno tam zkrátka bylo, kdopak by byla asi tak ta dívka z kuchyně, než samotná bílá paní, ostatně si myslím že každý hotel má svá tajemství, viďte pane Kingu?

Starmoon
Starmoon
03.01.2023 4 z 5

Skvelé oddychové (pred)vianočné čítanie. Taká romantická i vtipná rozprávka o „popoluške“ Fanny, ktorá sa vo vysokohorskom hoteli realizuje ako chyžná a detská opatrovateľka, čelí úskokom zákerných rovesníčok, rozpráva sa s vtáctvom na parapete, rozhoduje sa hneď medzi dvomi princami a popritom ešte rieši temer detektívnu záhadu – no a to všetko v kulisách čarokrásneho hotela v štýle Belle Époque v zasnežených horách a vianočnom čase.

V rámci žánru a vekovej kategórie by to bolo u mňa aj za päť hviezdičiek, na konci sa však vo mne začala ozývať mater, ktorej SPOILER prekážalo, že hlavná hrdinka po pár týždňoch, maximálne mesiacoch známosti začne žiť s vyvoleným princom v spoločnej izbe (sedemnástka a devätnásťročný mládenec, mimochodom), no a tiež medziriadkové posolstvo v štýle „milé tínedžerky, no a čo, keď sa podobne ako hlavná hrdinka vykašlete na školu a nespravíte si ani len maturitu. Aj keď sa vašou prácou stane utieranie prachu v hoteli, stále predsa môže prísť krásny, bohatý, romantický chalan, ktorý sa do vás na prvý pohľad zamiluje a ani nie do roka vám zabezpečí život ako v bavlnke.“ Neviem, fakt neviem, či je vhodné mladým babám podsúvať takéto predstavy. Teda vlastne viem. A ok, chápem, že nie všetky násťročné sú naivky, ktoré uvažujú v štýle „keď to vyšlo Fanny, možno aj mne“, no podvedomie je sviňa. Koniec spoileru aj moralizovania.

picris
picris
04.09.2022 2 z 5

Kniha se čte příjemně, lehce a rychle, ovšem stále tak nějak čekáte, co se vlastně bude konečně dít. To, že z fantasy světa tu není zhola nic by mne až tak neštvalo, ale 400 stran relativně o ničem mne popravdě drobet zklamalo. Romantika se také moc nekonala, u autorky jsem zvyká na větší vzrůšo. No a nakonec co se týče té krásné autenticky popsané vánoční atmosféry, ani ta nebyla nijak zvlášť vykreslená. Očekávala bych něco ve smyslu... byl tam obří vánoční strom ozdobený skleněnými andělíčky... visely tam girlandy z cesmíny... na stole hořel adventní věnec s chvojí a jedlových šišek... Štědrý večer nebyl popsán vůbec. Nemohu říct, že bych se nudila, ale čtení je to víceméně dětské.

lucakuca
lucakuca
09.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak spíše zamotaná detektivka, než nějaké fantasy. To vůbec.
Spoiler:
Jen ve správném čase a na správném místě zavrzaly trubky či spustil mandl.
Ta rozmanitost hostů, personálu, úkoly, lásky na každým rampouchu, teror od hvězdiček a detektivní zápletka navrch. Že by iluminati? :-)
Jako bych tam byla, kryndapána, já tam být chtěla!!!! U všeho!

dr.romca
dr.romca
08.07.2022 5 z 5

Ach, sedmnáctiletá Fanny Funkeová z Achimu u Brém, která zanechala školy se opravdu nenudí o Vánocích a Silvestrovské noci....
Skvělá knížka pro -náctileté, i když konec je dost přitažený za vlasy.

Magič
Magič
08.07.2022 3 z 5

Po dlouhé době jsem šáhla na knihu od Gier a bylo to skvělé rozhodnutí. Čtení bylo milé, příjemné, utíkalo to a zápletka se mi velmi líbila. Bohužel romantická linka mě moc neuspokojila a konec mi připadal trochu utažený za vlasy a mimo realitu. Ale čtení jsem si velmi užila a už se těším na další knihu od autorky.

Ančísek
Ančísek
29.04.2022 5 z 5

Myslela jsem, že Drahokamy už nic nepřekoná, ale tohle bylo taky výtečné čtení! Romantické, zábavné a ke konci mimořádně napínavé! Hned bych se do takového hotelu podívala taky :)

Fortuna7
Fortuna7
28.03.2022 5 z 5

Další skvělý příběh od Kerstin Gier, ona prostě umí psát.
Chtěla bych zmínit skvělé prostředí (do takového hotelu bych jednou chtěla), skvělé postavy a super zápletku. Sice jsem ,,zločince" odhalila, ale stejně mě to hodně bavilo.

Erika017
Erika017
26.03.2022 5 z 5

Autorka Kerstin Gier prostě umí psát. Zámek v oblacích patří stejně jako série Drahokamy (taky od Kerstin Gier) mezi mé nejoblíbenější knihy. Líbilo se mi, jak se takový příjemný dívčí příběh změnil v detektivku. Doporučuji

M.C.SMITH
M.C.SMITH
21.02.2022 5 z 5

Kniha mne bavila, bylo to zase něco jiného, než na co jsem zvyklá. Líbily se mi postavy a nemohla jsem uvěřit konci, který mne totálně odrovnal. Kniha byla napsána vtipně a mne se líbila. Za mne paráda, příběh nezklamal a určitě si jej v budoucnu přečtu znovu.

Pedruska01
Pedruska01
16.01.2022 4 z 5

Autorku již znám z několika jejích předchozích knih a ačkoliv jsem tohle dílko měla vyhlídnuté již dávno, dostala jsem se k němu až teď a navíc úplnou náhodou. Těšila jsem se a byla zvědavá. Musím však přiznat, že mě začátek dost rozhodil, respektive byla jsem z něho nešťastná. Hodně popisů s informacemi, které se mi zdáli zbytečné a přímá akce nijak zvláštní, až žádná. Nakonec to pominulo, po pár stránkách a já se dostala do míst, která od autorky tak dobře znám. Krom toho začátku, kdy mě to dost odradilo, se to četlo velmi dobře a rychle. Tempo a styl mi dost vyhovoval.
Hlavní hrdinka Fanny je sedmnáctileté holka s dost netradiční situací na krku. Dostala se jako praktikantka do hotelu, kde je velká spousta různých hostů i zaměstnanců, kde zažívá jedno velké dobrodružství. Místy až takové, co raději ani nechcete prožít. Jako postavu jsem si ji dost oblíbila a ráda sledovala její kroky. Soucítila a držela palce. Líbilo se mi na ní, že to byla taková až nevinná postava, nic zkaženého. Na její věk a dnešní dobu. Byla milá, fajnová.
Postav tam bylo opravdu velká spousta a každá měla svoji větší či menší roli. Zmínila bych ale takové Fannyiny protějšky, a to Bena a Tristana. Tyto dva kluky jsem si hodně oblíbila. Neměla jsem proti nim absolutně nic. Líbila se mi ta myšlenka toho, že stojí proti sobě jako soupeři. Jo, přiznávám, moje romantická duše si na tom dost ujíždí a možná lituje, že toho nebylo víc v tomto směru. A taky možná celkově té romantiky. V každém případě jsem pořádně nevěděla, který z nich bude ten pravý ořechový a upřímně jsem netušila komu fandit. Nebylo to úplně tak jednoznačné.
Což vlastně nebyl ani ten děj. Nebylo pořádně jasné, co se z toho vyklube, respektive jsem si ani neodhadovala něco pomyslet. Je to dost dobře vymyšlené a namíchané, ačkoliv se to možná zdá lehounce překombinované. Ohromně mě to bavilo a byla jsem zvědavá, co se bude dít dál a dál. Dostala jsem něco, co jsem asi úplně nečekala, překvapilo mě to, ale jsem spokojená. Dobrý volba, která se vyplatila.
Děj se odehrává vysoko v horách, ve starém hotelu. Má to svoje kouzlo, pocit, že je to vrchol světa a zároveň ten nejosamělejší kout, ve kterém se v jednom čase objevilo najednou tolika lidí. A navíc v zimě. Dýchlo to na mě trochou historie a bylo to hezké. Líbilo se mi, jak se tam prolíná tolik zemí/jazyků/národností. Staré i nové/moderní věci a vlastně i chování postav.
Je to taková milá, holčičí oddechovka, která zavání detektivkou. Úsměvná, lehounce romantická s dobrými postavami a dějem. Napínavá a překvapivá. Užila jsem si to a jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala. Autorka mě baví a jak je vidno, dokazuje to každou svou knihou. Takže jen tak dál.
Nemám problém doporučit. Vzhledem k věku hrdinky možná pro lehce mladší slečny, ale i pro ty lehce starší děvčata to je fajn. Jsem toho jasným důkazem. Moc se mi to líbilo. Na základě začátku, který mě tolik potrápil (jakože fakt dost) bohužel musím hodnocení stáhnout na 4*. Ale jinak je to moc pěkná kniha i s přebalem, na kterém si najdete svou postavu. :)

1271
1271
06.01.2022 4 z 5

Velice milá, vtipná oddechovka, která se ideálně hodí na dlouhé zimní večery. Hlavní hrdinka je sympatická a každý si najde cestu i k nějakým vedlejším postavám, které mají úžasně vykreslené charaktery - včetně zakázaných koček! Najdete tu všechno; lásku, přátelství, akci, napětí a také vtip. Doporučuju všem čtenářům i těm starším.

Dean_Sami
Dean_Sami
14.10.2021 5 z 5

Knížka opravdu krásná, plná akce, ale také vánoční nálady, což při vánocích na blátě se opravdu hodí. Zvratů, které nečekáš víc než dost. Příběh opravdu krásný, takový idelický.

Alíša236
Alíša236
05.05.2021 4 z 5

Na mé stupnici si vede rozhodně hůže než Drahokamy, nebo Stříbrné knihy snů. Ale čtení nelituji.

elis1ě
elis1ě
10.04.2021 5 z 5

Od knihy jsem toho moc nečekala, přeci jen má fialovo-růžovou obálku. Ale pletla jsem se. Celá kniha se nesla v zábavném, klidném a trochu tajemném duchu, ale posledních 70 to byla jedna velká jízda, která objasnila všechna tajemství a člověk ji musí číst jedním dechem. Na konci knihy jsou vypsané všechny postavy, pokud se budete trochu ztrácet v lidech jako já. Nejlepší postava byl za mě Don. Velmi mě potěšilo zjištění, jak to nakonec dopadlo s Gráciíí. Ti dva byli pro sebe stvoření. (Vážně je dobré se podívat do rejstříku postav.) Popravdě jsem doufala, že existuje druhý díl, protože by mě zajímalo, jak to dopadlo s Tristanem.

deedulka
deedulka
01.03.2021 4 z 5

Tohle bylo takové milé čtení. Celý zámek v oblacích měl kolem sebe příjemnou pohádkovou atmosféru. Hlavní hrdinka Fanny, která v hotelu pracuje, je sympatická, přátelská a vynalézavá dívka. Do čeho všeho se během své práce přimotá jsem se nestačila divit. A že to nebude tak poklidné, jak se na první pohled zdálo. I když jsem věkově daleko mládeži, ráda jsem do stránek začetla a nechala se vnést do vánočního zasněženého hotelu. Na konci knihy je seznam osob s jejich krátkou charakteristikou, což jsem zjistila až po dočtení. Většinou totiž nelistuji koncem, než knihu dočtu. Je zde opravdu velký počet postav, i když mi to během čtení ani nepřišlo, jak to bylo servírováno postupně. Za mne od autorky moc příjemné knižní překvapení.

MiLiška
MiLiška
23.01.2021 4 z 5

Mé první setkání s touto autorkou, opět jsem dala na vysoké hodnocení zde na DK... Dlouho jsem se při čtení bavila, milá, vtipná oddechovka. Za konec jsem strhla pátou hvězdičku, v okamžiku, kdy se kniha proměnila z dívčího románku na detektivku, už jsem se tolik nebavila. A bohužel ani tato kniha se nevyhnula překlepům, za což ovšem autorka nemůže.

Luccinda
Luccinda
17.01.2021 3 z 5

Knížce se nedá upřít krásná zimní atmosféra, čtení na konec prosince jsem si opravdu nemohla vybrat lépe. Svým způsobem mě to fakt bavilo. Kerstin Gier píše moc pěkně, knížka byla hodně čtivá a jakmile jsem jí vzala do ruky, už jsem jí nedokázala odložit. Což je hodně obdivuhodné na to, jak moc mě nebavil ten příběh.

Asi největší problém jsem měla s tím, že se v knížce vůbec nic nedělo. Vůbec. Nic. Hlavní hrdinka v podstatě jen hlídala děti hotelových hostů, řešila trable ohledně dvou kluků, kteří se jí líbili, a neustále si na něco stěžovala. Vážně, tak otravnou hlavní hrdinku jsem v knížce už dlouho neviděla. Příběh se ke konci začal trošku rozjíždět, ale úplně špatným směrem. Za mě by bylo určitě lepší, kdyby autorka příběh ponechala v té poklidné rovině, kde se toho sice moc nedělo, ale aspoň to nebylo tak šílené a neuvěřitelné jako to, co se pak dělo na konci.

Bohužel mě Zámek v oblacích dost zklamal a hodnotím ho jako průměr. Nebylo to vyloženě špatné, vážně mě to čtení bavilo, ale příběh společně s hlavní hrdinkou mě neskutečně vytáčelo. Kdyby byla v knížce aspoň dobrá romantická linka, tak bych byla spokojená, ale ta se podle mě taky vůbec nepovedla. Škoda.

Alča31
Alča31
16.11.2020 5 z 5

Tohle je prostě bomba. Dlouho jsem nečetla takhle hezky napsanou knížku. Je to milá oddechovka, která na mě působila až takovým magickým dojmem, navíc ta atmosféra a postavy jsou naprosto unikátní. Hrozně ráda na ni vzpomínám, je to taková zimní srdcovka :)

Percabethka
Percabethka
08.10.2020 4 z 5

*čteno v originále*
Kerstin Gier jako vždy nezklamala❤️ Klidná oddechovka se sympatickými postavami a úžasnou vánoční atmosférou. Trošku jsem teda doufala, že příběh skončí jinak, ale i tak se mi knížka moc líbila.

petuzla5591
petuzla5591
10.08.2020 5 z 5

Sympatické postavy, příjemné prostředí a romantický příběh s detektivní zápletkou a trochou tajemna. Gier jako vždy nezklamala.

sydneysage04
sydneysage04
28.06.2020 5 z 5

Od Kerstin Gier jsem četla sérii Drahokamy a Stříbrné knihy snů a na tuhle knihu jsem se dlouho těšila. Nezklamala mě. Hlavní postava je hrozně sympatická, taky jsem si oblíbila Amy, Gracii, Bena, zakázanou kočku a samozřejmě i bílou paní. Celou dobu jsem nevěděla, co si mám myslet o Tristanovi a konec mě docela překvapil. Rozhodně všem doporučuju přečíst

LadyAdela
LadyAdela
13.05.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se vůbec nevyznala kdo je kdo, kvůli množství postav. Bohužel jsem až po dočtení zjistila, že je na posledních stránkách výpis všech postav, které se v knize alespoň na chvíli objeví. Hlavní zápletka, ač byla až téměř na konci knihy, byla (dle mého názoru) velmi napínavá.
Toto byla moje první a určitě ne poslední kniha od této autorky. Už teď se těším na další...

Lily-fairy
Lily-fairy
02.03.2020 4 z 5

Ačkoli je Kerstin Gier moje oblíbená autorka, téhle knihy jsem se trochu obávala (stějně jako druhého a třetího dílu drahokamů, nejsem fanda romance, ale ty jsem stejně nesehnala). Ale pak jsem přemýšlela, co s sebou na dovolenou do Alp a říkala jsem si, že když už nic, tak se to aspoň bude hezky číst. A mile překvapila. Samozřejmě, není to detektivka roku, ale pokud potřebujete roztomilou oddechovku, která není prvoplánová romance a je zrovna zima, tak po ní určitě sáhněte.

DancaBart
DancaBart
03.02.2020 5 z 5

Od této autorky jsem četla ještě další knížky a dle subjektivního dojmu bych ji zařadila hned za sérii Drahokamů. Byla překvapivá, napínavá, a jiná než jakou jsem ji čekala. Od Drahokamů se liší jakousi "normálností", přesto jí to na ničem neubírá. Postavy jsou zajímavé a nepředvídatelné.
Můžu jenom doporučit na čtení pod dekou, s hrnkem horkého pití a kouskem jablkového koláče*.

JituleK
JituleK
18.01.2020 5 z 5

Není to první kniha této autorky co jsem přečetla. Ani tentokrát mne nezklamala. Moc pěkné čtení.

Véča
Véča
14.01.2020 4 z 5

Nejprve jsem trochu váhala, zda knížka od Kerstin Gier bude ještě pro mě, přeci jen jsem už trochu od série Drahokamů vyrostla. Nicméně Zámek v oblacích je tak milá oddechovka, že mě vůbec nezklamala a naopak jsem se do příběhu zcela ponořila!

alena0268
alena0268
29.12.2019 5 z 5

Zámek v oblacích je první knihou, kterou jsem od autorky přečetla a možná proto jsem neměla žádné očekávání. Obálka s anotací ve mě navodily dojem oddechového čtení se zimní atmosférou a špetkou akce. Přesně toho se mi dostalo. :)
Ač normálně preferuji děj, který daleko více odsýpá a jedna událost střídá druhou, zde mě tempo a styl vyprávění naprosto uhranuly. Hltala jsem každou stránku, která popisovala život v hotelu, drobné příhody hostů a zdánlivě nepodstatné detaily, které do sebe ve finále zapadly.
Občas jsem však měla problém si udělat přesnou představu o tom, kde se hrdinka zrovna nachází a jak to tam vypadá. Také samotná její postava mi v poslední třetině knihy přišla trochu hloupoučká. Ale když si vzpomenu na to, jaká jsem byla já, když jsem se zamilovala v sedmnácti... No, raději mlčím. Jako poslední bych podotkla, že samotné vyvrcholení (jeho poslední scéna ve stáji) mohla být o něco lépe vygradovaná. Ocenila bych větší práci s emocemi.
Každopádně kdo hledáte oddechové čtení s vánoční atmosférou a jemným humorem, Zámek v oblacích vás nezklame. :)

Antilopa
Antilopa
09.11.2019 5 z 5

Skvělá knížka, moc doporučuji.

Veruu95
Veruu95
14.07.2019 4 z 5

Oddechové, milé a nenáročné čtení. Krásná atmosféra hotýlku v Alpách a hosté opředeni tajemstvím. Kniha se moc dobře čte, jednu hvězdičku však ubírám za někdy až moc zdlouhavé popisy.

Knihomolka582
Knihomolka582
08.07.2019 5 z 5

Moc pěkná oddechovka, která se četla sama.

BarkaS
BarkaS
21.06.2019 3 z 5

Taková nenásilná blbinka bez přesahu. Milé čtení s pomalým rozjezdem. “Zásadní” dění se odehraje asi na deseti stranách. Ideální oddechovka spíše pro mladší ročníky ženského pohlaví.

verulik196
verulik196
13.06.2019 3 z 5

Ačkoli se to na první pohled nezdá, tato knížka je ve skutečnosti detektivka a její pravý název je: Hledá se zápletka! Ne, že by byla vyloženě špatná, jen měla úvod roztahaný na čtyři pětiny knihy a samotná zápletka, jestli se to tak dá nazvat, byla nacpaná až na samotný konec. Ale četlo se to jakože dobře, to zase nemůžu tvrdit, že ne.

Barik05
Barik05
05.06.2019 5 z 5

Super odpočinkové čtení s nádhernou atmosférou. Drahokamy nebo Knihy snů sice nepřekoná, ale stejně byla opravdu úžasná.

YellowQueen
YellowQueen
04.05.2019 5 z 5

Další skvělá knížka od Kerstin Gier.

chrastitko
chrastitko
18.04.2019 3 z 5

Většina knížek od Gier jsou podobné : začátek super, střed docela nuda a konec úžasně napínavý a čtivý.Tím svým zakončením si u mě kniha vylepšila renomé. Budu se asi opakovat( stejně jako u trilogie Stříbrná kniha snů -1,2,3) ,Drahokamy jsou nejlepší série knih ,kterou jsem doposud četla a nic se jim nemůže vyrovnat. Ale pokud bude druhý díl , určitě si ho ráda přečtu .

Damonka12
Damonka12
04.04.2019 2 z 5

Od autorky jsem četla sérii drahokamy a tak jsem se vrhla na další její knihu a musím říci, že jsem sáhla vedle. Na knihu jsem asi už stará. Děj nebyl ani moc poutavý či zajímavý, neustále jsem si říkala a co se tam jako bude dít, vždyť je to zatím takové mrtvé. Nejzajímavější byl za mě asi epilog.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
19.03.2019 2 z 5

Bohužel jsem knížku nedočetla. První kapitoly vypadaly slibně. Říkala jsem si, že je to takový pomalejší rozjezd, ale bylo to vtipné, tak proč ne....
Jenže ono se tam stále nic nedělo. Přibývaly postavy, popisy a děj se jen vlekl.