Putování žabáka Filemona

Pohádková prvotina Jany Šrámkové, která v roce 2009 získala za svou psychologickou novelu Hruškadóttir Cenu Jiřího Ortena. Když plyšový žabák Filemon jednoho dne objeví na svém těle přišitou cedulku se jménem továrny, kde ho vyrobili, netuší, jaké dobrodružství tím začíná. Spolu s kamarádkami, ovečkami Peřinkou a Bimbalkou, se vypraví Podkrkonoším na cestu plnou nástrah, na jejímž konci zjistí, že domov není tam, kde nás vyrobili, ale tam, kde nás má někdo rád. Pro děti od 6 do 12 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99272/putovani-zabaka-filemona-VJz-99272.jpg 4.416
Pro děti a mládež
Vydáno, Labyrint

Kniha Putování žabáka Filemona

broskev28

Zanedlouho to bude 10 let, co náš syn dostal k narozeninám tuhle knížku. A dodnes - když si při své nastupující skleróze nemůžu vzpomenout na jména obou oveček - mi napovídá: přece Peřinka a Bimbalka! Knížku jsme četli před spaním a nám oběma se moc líbila, včetně básniček, které jsme si spolu spíš zpívali . . .

omgjako
03.01.2018

Hodně se mi to líbilo. A ještě víc proto, že jsem dětství strávila v Trutnově. :)

Taťka Hraboš
14.11.2014

Moc pěkná knížečka, jednoduchý, milý příběh se sympatickými postavičkami i poučením na závěr, hezké ilustrace. Několik večerů doprovázela našeho staršího při usínání. Je psána velmi bohatou češtinou, až jsem měl místy pocit, že jí náš pětiletý prcek nemůže zcela rozumět. Ale možná se mu díky ní rozšířila slovní zásoba.

Janiny
08.09.2014

Přečteno před spaním synovi:-) Originální příběh plyšových hraček, hledající domov. Navíc krásné ilustrace!

Jana Šrámková
česká, 1982