Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu

Dalajlamova kočka je zpět se svými pozoruhodnými postřehy a pronikavými vhledy! Když dalajlamovi nejbližší stojí před úkolem pořídit Jeho Svatosti knihu, kterou by mohl rozdávat návštěvám, přihlásí se o něj všemi čtyřmi tlapkami nečekaný dobrovolník. Kniha má shrnovat čtyři klíčové složky tibetského buddhismu – a zároveň zprostředkovávat pocit hlubokého klidu a důvěry, jaký vyvolává prostá přítomnost Jeho Svatosti. Kdo povolanější by se k tomuto poslání našel než jeho milovaná kočka? Na základě zajímavých setkání s váženými hosty a svých vlastních poutavých dobrodružství vám v této knize dalajlamova kočka přibližuje čtyři klíčová témata nejen teoreticky, ale především v jejich praktické rovině. Díky tomu, jak probírané aspekty tibetského buddhismu aplikuje do vlastního života, získává dokonce nový titul – terapeutická kočka. Jestliže hledáte shrnutí tibetské moudrosti, ovšem z nečekaného úhlu a zdroje, mohla by vás tato kniha možná dokonce dovést k předení!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445476/big_dalajlamova-kocka-a-ctyri-tlapky-du-syN-445476.jpg 4.881

Dalajlamova kočka 4.

Literatura světová, Romány, Duchovní literatura

Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama's Cat and the Four Paws of Spiritual Success

Kniha Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu

janulka1310

U této série vůbec neplatí to, že další a další díly bývají slabší...Naopak, mně by se ze všech dílů líbil jeden dlouhý román...vše do sebe krásně zapadá, vše na sebe navazuje a autor jen nechává postavy růst a rozplétá další zajímavosti. Dalajlamova kočka je prostě úžasná :)

lenuskav

za mě sice nejslabší díl, ale pořád krásnej

Renike

Naprosto fantastická série a úžasný, i když pro mě trošku náročnější, 4.díl. Probírá čtyři klíčové aspekty tibetského buddhismu, aniž bychom si uvědomovali během čtení dalších nádherných dobrodružství dalajlamove kočky.

knihyKeMne
18.10.2021

Čtvrté a doufám už poslední pokračování této krásné série. Proč doufám v poslední - už se toho v předchozích dílech stalo tolik, že část tohoto zabírá nutně opakování, aby byli v obraze i noví čtenáři. Také pátrání po minulých životech Jesky se v tomto díle tak nějak uzavírá.

Témata současného dílu se opět mohou dotýkat každého z nás (zde hlavně jak vycházet s nepříjemnými lidmi, musím si sebe víc cenit, když teď vím, jakým jsem pro druhé drahocenným pokladem, hihi) a opět nám knížka nabízí i jejich odlehčení v přetransformování do kočičích problémů.

hlavajda93
24.09.2021

pěkné pokračování příběhu o Jesce, spoustu věcí k zamyšlení, ikdyž v tomto díle už o trochu složitější

pablito
16.08.2021

První knižka od Davida Michie, kterou jsme četl. Jistě si své čtenáře najde, se mnou ale nějak způsob pojetí nezarezonoval, resp. mi to připadalo nějak kýčovité. To ale nic nemění na tom, že si přečtu od autora i něco dalšího.

New-radus
28.07.2021

Oproti předchozím dílům se mi zdá malinko náročnější, ale 4 zásady buddhismu vysvětluje úžasně.

Aggie.
01.07.2021

Tato série je pro mě neuvěřitelně komfortní, uklidňující a inspirující četbou. Že je hlavní postavou a vypravěčkou kočka, taky velmi pomáhá. Jak je na začátku knihy zmíněno, když si čteme něco o zásadách budhismu, nikdy si vše zcela nezapamutejeme slovo od slova, ale ani to není potřeba, důležité je, jaký si z toho odnášíme pocit a myslím, že z těcto knih si vždy odnáším hodně.