Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445476/bmid_dalajlamova-kocka-a-ctyri-tlapky-du-syN-445476.jpg 5 133 34

Dalajlamova kočka série

Dalajlamova kočka je zpět se svými pozoruhodnými postřehy a pronikavými vhledy! Když dalajlamovi nejbližší stojí před úkolem pořídit Jeho Svatosti knihu, kterou by mohl rozdávat návštěvám, přihlásí se o něj všemi čtyřmi tlapkami nečekaný dobrovolník. Kniha má shrnovat čtyři klíčové složky tibetského buddhismu – a zároveň zprostředkovávat pocit hlubokého klidu a důvěry, jaký vyvolává prostá přítomnost Jeho Svatosti. Kdo povolanější by se k tomuto poslání našel než jeho milovaná kočka? Na základě zajímavých setkání s váženými hosty a svých vlastních poutavých dobrodružství vám v této knize dalajlamova kočka přibližuje čtyři klíčová témata nejen teoreticky, ale především v jejich praktické rovině. Díky tomu, jak probírané aspekty tibetského buddhismu aplikuje do vlastního života, získává dokonce nový titul – terapeutická kočka. Jestliže hledáte shrnutí tibetské moudrosti, ovšem z nečekaného úhlu a zdroje, mohla by vás tato kniha možná dokonce dovést k předení!... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama's Cat and the Four Paws of Spiritual Success

petra4080
04.03.2021 4 z 5

Opet moc prijemne cteni. Informace podane prostrednicvim domaciho mazlicka nikdy neomrzi. Autor uz se dost opakuje, ale tomu se u ctvrteho dilu asi uplne neda vyhnout.

Janadvorackova
18.01.2021 5 z 5

Největší utrpení si způsobujeme sami.
Kočičí série je skvělá, jednoduše proto, že vám cizí myšlenky nenutí, ale jen připomíná vaše vlastní :).
Na chmurnou zimní zataženou atmosféru působí jako pohlazení.

SueD
28.12.2020 5 z 5

Opět - zábavná kniha, ale že by byla hluboká nebo mě přivedla na myšlenky, které mě nikdy dřív nenapadly, se opravdu nedá říct. A to jsem nechodila ani do mensy.

RenataP
07.12.2020

(SPOILER) Další k krásných počinů autora. Tentokrát akčnější, ale i důvěrnější, protože se s kočkou již známe a sem tam se její osobní život promítne i do příběhu. Důležitější jsou ale vnější příběhy a moudrost, která je všudypřítomná v běžném okamžiku. Možná na mě tento díl působil trošku sklíčeně, ale závěr je optimistický, jen ten optimistický náhled musíme držet v kurzu my sami.

lucka1998
30.10.2020 5 z 5

Celá série Dalajlámova kočka je moc povedená a čtivě napsaná. Moc mě tyto knihy chytily za srdce. Knihy si nechám po ruce, a když budu mít špatnou náladu, tak si přečtu pár stránek o JSK a hned mi bude líp. Tuto sérii bych určitě zařadila k povinné četbě ve škole.
Každému doporučuji, aby si celou sérii přečetl.

KaroM
27.10.2020 5 z 5

Další skvělá kniha od D.M. A stejně jako u předchozích tří dílů Dalajlámovy kočky, i k této se budu vracet.. Jen mi tentokráte přišlo, že ten konec je až příliš happy endový.

petrucha86
19.10.2020 5 z 5

Trocha pozitivního milého čtení do těchto dnů!

Milly34
28.09.2020 5 z 5

Moje milovaná Rimpoče...Svámí...
Je to krásná cesta životem s touto kouzelnou kočkou

luckomar
23.08.2020 5 z 5

Já mám tyhle knihy prostě ráda. Učí o buddhismu nenásilnou formou. Člověka nutí přemýšlet a zkoušet praktikovat v osobním životě a nedej bože, když to funguje! :)

JointlieKat94
17.08.2020 5 z 5

Tohle prostě miluju. Celou sérii o Dalajlamově kočce miluju. O tomto díle jsem se vlastně náhodou dozvěděla na fb, vůbec jsem netušila, že má nějaký vyjít, takže jsem ji hned objednala, ale až teď přečetla. A jsem fakt šťastná. :)

Vlastně ani nevím, co k tomu napsat.. kniha Vás udrží při čtení, pořád se dozvídáte něco nového o buddhismu, laskavosti, vstřícnosti.. je to kouzelné. Při čtení mám pocit, že snad všemu rozumím, základy jsou vypsány tak, že jim musí každý porozumět. Hodně věcí a myšlenek jsem si zapsala a budu se k nim vracet, jako z každé knihy o této kočce. :)

A ke knihám se budu vracet vždy, když se ocitnu na pokraji zhroucení. Vždy mi zvednou náladu a vždy tam najdu něco, co pasuje na mou náladu.

Je to naprosto skvělé čtení, pan Michie je zázrak. :)

Sirina
10.08.2020 5 z 5

Skutečně jsem cítila pocit klidu a hlubokého porozumění. Stejně jako v předchozích knihách. Tentokrát mě to inspirovalo mnohem víc a už mám objednanou podložku na jógu :-)

vterinka
31.07.2020 5 z 5

Krásné shledání se známými postavami. Další moudra a hezké pokračování příběhů našich oblíbených postav.
Na můj vkus byla kniha až moc budhistická, ale našla jsem si tam své a budu se snažit na to pamatovat.

Terezz1
11.07.2020 5 z 5

Krásné vyprávění, stejně jako předchozí díly Dalajlamovy kočky. Čtení působí jako pohlazení na duši a vyvolává pocity spokojenosti a laskavosti.

Ashi
05.07.2020 5 z 5

Přečetla jsem všechny 4 díly dalajlamovy kočky a během čtení jsem cítila ohromný klid a spokojenost, jakobych zažívala stav nejvyšší meditace. Je pravda, že ve čtvrtém díle mi některé zápletky přišly trochu přehnané, ale celkově tuto knižní sérii zbožnuji. Je to jedna z knih, která dokáže změnit život. Najít vnitřní spokojenost v sobě je totiž to nejlepší co můžeme dokázat.