stoun25 stoun25 komentáře u knih

Byl jsem překvapen jakou krásnou a poetickou knihu mám v ruce navzdory hodnocení zde. Já dávám plný počet bodů,protože Hrabal je úžasný

23.03.2019 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tento díl se mi snad líbil ještě víc než první. Kniha se stejně jako ta předchozí pozvolna rozjíždí a za polovinou už je to pořádně rozjetý těžký vlak.
Plný počet.

02.03.2019 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Tato kniha si doopravdy zaslouží vyšší hodnocení než 65%. Za mě dávám plný počet.. Autor se vyznamenal se svojí prvotinou a doslova do ní dal celý svůj život stejně jako jeho hlavní postava do obrazu. Kniha ve mě zanechala hluboký dojem.

08.01.2019 5 z 5

Všechny cesty vedou k válce: Příběh Ruska a Ukrajiny očima českého reportéra, 2011–2022 Všechny cesty vedou k válce: Příběh Ruska a Ukrajiny očima českého reportéra, 2011–2022 Vojtěch Boháč

Další kniha, která by měla být zařazena do povinné četby.. 5 hvězd.

11.06.2023 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Vážně skvělá kniha, kdysi jsem ji četl, ale teď jsem se k ní vrátil ve formě audioknihy a je to pořád stejná Bomba jako si pamatuji knihu. Za mě neuvěřitelné dílo
Skrývá v sobě velkou moudrost... doporučuji
A doporučuji dále přečíst od stejného autora Odvedu vás do Sierry Madre, což je také absolutní pecka

07.06.2023

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Absolutní bomba.
Seriál až znám hromadu let, ale kniha je naprosto úžasná. Krásná oddechovka a hned jdu na Lepší než život.

14.05.2023 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Absolutní pecka. Zase jsem se půl hodiny válel smíchy a nemohl číst dál. Doporučuji.

08.02.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Do této knihy jsem se "zakousl" snáze než do předchozích dvou ze série a děj poměrně svižně utíkal.

10.03.2019 5 z 5

Kriegel - Voják a lékař komunismu Kriegel - Voják a lékař komunismu Martin Groman

MilBart vystihl I můj postoj a tak již nemusím nic dodávat.
Kniha je skvěle zpracovaná jako veškerá díla pana Gromana. Klobouk dolů a dávám plný počet hvězd

19.08.2023 5 z 5

Pábitelé Pábitelé Bohumil Hrabal

Hrabal je pro mě mistr pera.
Některé povídky jsou dobré a některé... Ještě lepší.

14.06.2023 5 z 5

Pohádky (14 pohádek) Pohádky (14 pohádek) Karel Jaromír Erben

Tak tuhle knihu jsem nečetl, ale poslouchal jsem ji, když mi každý večer maminka četla, takže patří mezi nejkrásnější a dávám 7 hvězdiček

13.06.2023 5 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Já dávám 5 hvězd.
Lehká četba, oddychovka a nejspíš hodnotím takto vysoko, protože já už si se svým tátou takhle nepokecám. Možná takové dílo dokáže ohodnotit jen ten, kdo o tohle přišel...

28.03.2023 5 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Na to že autor je Němec, tak to je krásná britská detektivka..

07.09.2020 4 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Frederika Forsytha mám rád a tato kniha mě silně překvapila.. Nejúžasnější je, že Roschmannovi tato kniha udělala ze života v Argentině peklo.
Kniha která dokázala nejen pobavit plno čtenářů, ale i jednomu masovému vrahovi změnit život.

29.06.2019 5 z 5

Perfektní dokončení předešlých knih. Čtivé, napínavé.

03.06.2019 5 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Neználka jsem jako malý zbožňoval.. Nyní jsem se ke knihám znovu vrátil při četbě svým dětem a dávám plný počet hvězd.

02.06.2019 5 z 5

02.06.2019 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Doopravdy nejlepší z celé série a jelikož jsem ji nedopatřením přečetl jako první, tak teď po přečtení těch předchozích dílů čtu znovu. Zajímalo by mě jestli je skutečně v originále napsáno, že Carl Morck by byl raději v klášteře v Bratislavě...

10.03.2019 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Skvělá kniha. Nikdy neměla být zfilmována.. Když jsem si onehdá povídal s kamarádem a říkal jsem mu o této knize, tak mě dostal tím, že to viděl a že to není nic moc.. Číst to? To by byla ztráta času..
Blbost říkám já a dávám plný počet.

17.02.2019 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Tak jsem si tuhle knihu dal na rozhlase jako audio. Dokonale načteno, perfektní práce. Knihu jsem četl několikrát, film viděl nezpočetněkrát, audio sjedu určitě znovu. Tohle je prostě klasika, kterou, by neměly podstupovat slečinky, změkčilí muži, děti do 15 let věku a jim podobní nikterak nevyhranění jedinci. Nechci se nikoho dotknout, omluvám se, ale číst knihu, která není určena pro každého, v rámci nějakých výzev se mi zdá nesmyslná... Čtu co mě sedne, Já se také nepokouším o červenou knihovničku mé tchýně... bodoval bych nulou a vím to, proč bych to podstupoval.
Znovu jsem si připomněl mé krásné mládí, v kterých jsem plno ran rozdal i schytal a opět trvám na 5 hvězdách.
Viva La Violence
Excelentní dílo.