Škola Malého stromu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je vyprávěním "skutečných událostí" ze života indiánského chlapce v Tennesee třicátých let, kterého se po smrti rodičů ujali babička a dědeček, moudří lidé z kmene Čerokíů. V Americe se stala bestsellerem a postupně vyšla ve všech světových jazycích. Vyprávění o zážitcích vzešlých ze skotských a čerokíjských tradic amerického východu. Podstatou knížky není historická dokumentace, ale oslava Čerokíů a skotského odporu k životu v područí. Inspirativní koncepce amerických dějin z pohledu podceňovaných minorit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38598/skola-maleho-stromu-38598.jpg 4.7510
Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:, Česká biblická společnost, Kalich
Orig. název:

The Education of Little Tree (2005)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (102)

Kniha Škola Malého stromu

Přidat komentář
Laška082
23. dubna

Nezapomenutelná kniha. Nádherný, dojemný příběh. Málokdy při čtení brečím, vlastně nikdy, ale tady jsem v určité fázi bulela jako želva.

Terezulina
08. dubna

To byla tak milá knížka….. Já se budu opakovat, ale miluju knížky s Indiány a ty jejich moudra….já nevím, někdy prostě řeší člověk opravdu nepodstatné věci….Doporučuji přečíst.

evask
21. března

Prosté a moudré.

Sůvička4
20. března

Velmi poutavě napsaný příběh o tom, že je pro dítě důležitější láskyplné prostředí prarodičů, kteří předávají moudrost předchozích generací než zdánlivě spořádáný sirotčinec, kde se ve jménu Boha a dobra dějí velmi zlé věci a ničí se dětská duše. Kniha ukazuje, jak je pro nás důležité znát své kořeny, rodinnou historii a jejich životní moudrost a zkušenost. A že mnohem více než slova jsou pro výchovu dětí důležité naše činy. Moc se mi líbila, stejně jako mému 11letému synovi, který ji četl sám od sebe už 2x.

losob
17. března

Tato kniha mi byla doporucena a jsem za to rad, nebot je uzasna kniha. Pristupoval jsem k ni s cistym stitem - netuse nic o obsahu ani autorovi. Po precteni par komentaru jsem byl proto prekvapen, ale to nic nemeni na hodnote teto knihy. Nevadi mi, ze jsou zde fakticke nepresnosti, nevadi mi, jaky byl autor (neposuzuj knihu podle autora :).
Kniha ma sve kouzlo a nuti k zamysleni nad dnesnim svetem, nad sebou samym. To je duvod, proc davam vsechny hvezdy.

hermína14
12. března

Pokud se potřebujeme usebrat a uzemnit, je tohle to pravé. Všechno je najednou tak prosté a jasné...vztahy, svět okolo i politika:).
...a jak vyprovází les kloučka z hor, to je čarokrásné..

Miro.slav
25. února

Som rád, že som si knihu prečítal bez toho, aby som zisťoval bližšie informácie o autorovi. Je mi to skrátka jedno. Kto chce, nech to rieši. Ja som si knihu užil a to je pre mňa dôležité.

esma
21. února

Neřešme autora, berme příběh Malého stromu jako inspiraci. Nemusíme žít v lese, za indiánskou babičku a dědečka se asi stěží proměníme, ale můžeme si srovnat priority, vypnout mobily a jiné polykače času a povídat si s našimi stromečky o současném světě. Je také zajímavý, plný tajemství, pravidel, povinností i mouder. Sdílejte čas spolu a ne vedle sebe, jedině tak vznikne ono krásné pouto, které nás při čtení této knížky tak dojmulo.