Standa24 Standa24 komentáře u knih

Číhání Číhání Eric Rickstad

Tato kniha je úplně jiná než Tiché dívky. Autor pracuje s otázkami viny, trestu a pomsty a hodně se zabývá myšlenkami a pocity jednotlivých postav.

20.01.2018 4 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Oproti předchozím příběhům Oldřicha z Chlumu jsem v této knížce postrádal větší napětí a spád.

06.01.2018 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Přečteno za dva dny, příběh není nijak zvlášť napínavý, ani nemá velký spád, ale motivací bylo dozvědět se, kdo je zodpovědný za všechny vraždy.

30.12.2017 3 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Většina z nás si ze školy pamatuje krále Přemysla I. Otakara pouze v souvislosti se Zlatou bulou sicilskou a rokem 1212. Jeho cesta na český knížecí a později královský trůn byla však velmi komplikovaná a to nejen konflikty a spory s ostatními Přemyslovci, římským císařem a papežem. Pan Vondruška popisuje příběh krále Přemysla velmi poutavě a zároveň s velkou historickou přesností.

28.12.2017 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Oddychový a humorný příběh Oldřicha z Chlumu a jeho panoše Oty, který se odehrává před svatbou Oldřicha a Ludmily.

24.12.2017 4 z 5

Zatím nejsložitější a nejnapínavější příběh Oldřicha z Chlumu. Přečteno za dva dny :)

17.12.2017 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Jedna z nejlepších knih, které jsem od D. Browna četl. Kniha se mi četla lépe než Ztracený symbol nebo Inferno. Příběh má velký spád a je plný zvratů a napětí až do konce.

16.12.2017 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Kniha dvou rozdílných polovin - první je velmi zdlouhavá a pozvolná, ve druhé polovině příběh nabere spád a graduje vyřešením zločinu a překvapivým závěrem.

02.12.2017 3 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Tři samostatné povídky z mládí Oldřicha z Chlumu. Velmi čtivé, ostatně jako všechny příběhy z pera pana Vondrušky :-)

26.11.2017 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Velmi čtivé, ostatně jako každý příběh Oldřicha z Chlumu. Už se těším, až začnu číst další knížku ze série.

20.11.2017 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Moje vůbec první knížka o A. Christie. Chtěl jsem si ji přečíst než se půjdu do kina podívat na nové filmové zpracování této klasiky. Z knížky jsem byl nadšený, přečetl jsem ji za necelé dva dny. Teď jsem zvědavý, jaký bude film ...

18.11.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Dle mého názoru nejlepší Holeovka, jak jsem začal číst, nešlo se od knížky odtrhnout. Příběh měl obrovský spád a byl napínavý až do úplného konce.

14.11.2017 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Záhadné vraždy, skrytý poklad a ztracený synovec vytváří zápletku dalšího velmi čtivého a napínavého příběhu z pera Vlastimila Vondrušky, který si zaslouží pět hvězd.

17.10.2017 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Originální pátrání po vrahovi inspirované geocachingem. Velmi čtivé a napínavé od začátku až do konce.

04.10.2017 5 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Přečteno za necelé dva dny. Příjemné historické čtení s detektivní zápletkou :)

23.09.2017 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Knížka se mi četla dobře, měla spád. Tajný registr dvojčat je dobrým námětem dalšího příběhu s Mikaelem a Lisbeth, ale přijde mi, že autor úplně nedokázal využít potenciál a více rozvinout zápletku příběhu.

21.09.2017 4 z 5

Strach zemřít Strach zemřít Lisa Jackson

Kniha mě moc nezaujala. Přijde mi, že autorka v příběhu popisuje hlavně osobní život obou hlavních hrdinek a pátrání po sériovém vrahovi je jen takový doplněk příběhu.

13.09.2017 2 z 5

A odpusť nám naše viny A odpusť nám naše viny Romain Sardou

Knížka se mi četla velmi dobře. Několik linií příběhu se nakonec spojí a odhalí tak nejen tajemství záhadné vesnice v močálech, ale také mnohem větší tajemství pečlivě střežené ve Vatikánu.

31.07.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kromě napínavého pátrání po vrahovi dívek se v této knížce více dozvíme i o osobním životě a minulosti obou hlavních postav . Dle mého názoru nejlepší příběh Cormorana a Robin.

21.07.2017 5 z 5

Nikdo neunikne Nikdo neunikne Romain Sardou

Strhující, tajuplný a místy až hrůzostrašný příběh o geniálním vrahovi, který si hraje se všemi, kdo se mu snaží přijít na stopu. Jeho činy jsou promyšlené mnoho kroků dopředu ...
Když jsem se do knížky začetl, už jsem ji nemohl odložit :)

08.05.2017 5 z 5