Standa24 Standa24 komentáře u knih

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Čtivý historický román s detektivní zápletkou. Mohu jen doporučit :)

29.04.2017 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

První kniha, kterou jsem od Petera Maye četl. Je to výborný vypravěč, postupně vtahuje čtenáře do děje příběhu plného tajemství, pomsty, ale také lásky. Drsné klima ostrovů na severu Skotska ideálně dokresluje ponurou atmosféru knížky.

28.04.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Děj se v hrubých obrysech podobá Dívce v ledu - inspektorka Fosterová nedodrží nařízení svého šéfa a vedená svým neomylným instinktem vyřeší další případ sériového vraha ... Chtělo by to něco trochu více originálního.

22.04.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Celkem slušná detektivka, příběh není nijak komplikovaný a čte se snadno. Závěrečné kapitoly, jsou asi nejlepší část celé knížky.

17.04.2017 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Chvíli mi trvalo, než jsem se do Přízraku začetl, ale pak nabral příběh takový spád, že už nešlo přestat :)

16.04.2017 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Levhart se mi líbil nejvíce ze všech knih s Harry Holem, které jsem četl. Má úžasný spád udrží čtenáře v napětí až do konce. Můžu jen doporučit :)

04.03.2017 5 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Drsný, šokující, mrazivý - tak nějak bych popsal tento detektivní thriller. Příběh pátrání po tajemném syndromu E má velký spád už od prvních stránek a klíč ke všem otázkám je ukrytý v záhadném krátkém filmu z 50. let. Závěr mě sice trochu zklamal, po tom jak příběh gradoval jsem čekal trochu jiné ukončení, ale jak epilog naznačuje, nejedná se o poslední dobrodružství ústřední detektivní dvojice :)

07.01.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Knížka se mi moc líbila. Příběh postupně graduje a když už si myslíme, že všechny záhady a tajemství jsou vyřešeny objeví se další ... Už se těším, až si přečtu pokračování příběhu :)

31.12.2016 5 z 5

Noc nad Reykjavíkem Noc nad Reykjavíkem Arnaldur Indriðason

Knížka mě moc nezaujala. Děj nemá moc spád, schází větší napětí.

25.12.2016 2 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Tři povídky o dobrodružstvích potulného rytíře Duncana a jeho panoše Egga, které se odehrávají za vlády Targaryenů v Západozemí. Rytíři, turnaje, zrada a tajemství jsou nedílnou součástí příběhu, který příjemně zkrátí čekání na Vichry zimy :)

19.11.2016 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Je to moje první kniha, kterou jsem od Tima Weavera četl. Velmi se mi líbila, děj má spád a je napínavý hlavně v poslední třetině knihy. Konec knihy je dle mého názoru trochu zmatečný a až moc zamotaný, ale i přes to jsem závěr četl s velkým zaujetím a čekal jsem, jak kniha skončí. Těším se na další příběh Davida Rakera :)

31.10.2016 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Knížka má spád, četl jsem ji jedním dechem od začátku až do konce a celou dobu mě udržovala v napětí, co se stane dál ...

09.10.2016 5 z 5