
Přečtené 196

Styl vyprávění je velmi podobný jako tomu bylo v knize Konec léta, opět se prolíná historie a současnost, staré nedořešené tajemství, které opět začne vyplouvat na povrch. V Podzimním případu má své nevyřešené tajemství i hlavní hrdinka příběhu. Děj je ještě napínavější a má větší spád než předchozí kniha. Jsem zvědavý, co přinese další...

Nestárnoucí klasika, která se čte jedním dechem od začátku až do konce :)

Většinu míst, na kterých se povídky odehrávají znám, a asi i proto jsem od knížky čekal trochu víc.

Začnete číst a nemůžete přestat, protože vás autor udržuje v napětí až skoro do poslední stránky, kde se dozvíte pravdu o dvacet let starém temném rodinném tajemství. V angličtině se tento typ knih označuje jako "page-turner".

Začátek je trochu pomalejší, ale druhá polovina knihy je napínavá a má spád. Celkově je to jeden z nejlepších příběhů série.

První díl další historické ságy od pana Vondrušky přečtený. Jako vždy se jedná o příjemné oddechové čtení. Líbí se mi, že fiktivní příběh hlavních hrdinů knihy reflektuje skutečné společenské změny tehdejší společnosti a v knize se mihnou i skutečné historické osoby (např. Jan Blažej Santini-Aichel).

Další díl dobrodružství rytířů z Vřesova. Kniha má spád a je plná akce od začátku až do konce.

Krásná a inspirativní povídka. Poprvé jsem ji četl před mnoha lety, ale stojí za to přečíst si ji znovu, hlavně v této uspěchané internetové době.

Na knihu jsem narazil díky čtenářské výzvě. Výborně napsané, hlavně ten závěr. Unikátní spojení francouzského venkova, impresionismu a pátrání po vrahovi.

Příběh se odehrává během 24 hodin, takže kniha má velký spád. Pomáhá tomu i kulisa Londýna, kde život plyne o mnoho rychleji než na skotksých ostrovech, kde se předchozí knihy, které jsem od Petera Maye četl odehrávaly. Doufejme, že pandemická apokalypsa během které se příběh odehrává zůstane jenom spisovatelovou fikcí a něčeho podobného se nedočkáme i ve skutečnosti.

24. přípěh Oldřicha z Chlumu přečtený. Neurazil, ani nenadchnul. Příběhy za začátku série mi přišly více propracované, teď už mi přijdou tak trochu šité horkou jehlou a objevují se v nich nelogické věci. Možná by měl pan Vondruška snížit rychlost psaní a soustředit se více na kvalitu příběhů než na kvantitu.

Na knížku jsem narazil díky čtenářské výzvě. Je to taková klidná oddychová detektivka, ale závěr mi přišel překombinovaný.

Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo se zajímá o psychologii a společenské vědy a to i přesto, že se nejedná o jednoduché čtení a některé kapitoly nejsou pro slabší povahy. Ale pokud vydržíte až do konce, odměnou vám bude zajímavá závěrečná kapitola, která v kontrastu k předchozím kapitolám, jež se zabývají důvody, proč lidé konají zlo, obsahuje originální zamyšlení o hrdinství mezi obyčejnými lidmi.

Druhý díl se četl stejně dobře jako díl první. Dvě linie příběhu se v poslední části spojí a dovedou nás k závěru, který je vlastně začátkem dalšího dobrodružství, na které se můžeme těšit v příštím díle. Celý příběh je obohacen o časté vyprávění ság z vikingské mytologie.

Přečteno během několika volných okamžiků. Výborná knížka, děj mě velmi bavil, doporučuji kažkému milovníkovi historie a hlavně Vikingů. Hned se pustím do dalšího dílu. PS: Pokud jste fanoučci seriálu Vikingové a Ragnara a jeho synů, tak knížka je úplně jiná a stojí za to si ji přečíst :)

Na knížku jsem narazil díky čtenářské výzvě. Bylo to příjemné a oddychové čtení, při kterém jsem se pobavil a zopakoval si významné osobnosti a události českých dějin.

Za mě výborný psychologický thriller. Děj má spád, napětí se postupně zvyšuje až se na závěr dozvíme, jak to skutečně se smrtí jednoho z dvojčat bylo. Zajímavé je střídání Sarah a Anguse jako vypravěčů příběhu. Oceňuji i lokaci příběhu na skotských Hebridách, které jsem si oblíbil již z knížek Petera Maye. Drsné prostředí ostrovů bylo výbornou kulisou pro finále knížky.

Kniha se četla velmi dobře, děj je plný dialogů a rychle odsýpá. Hlavní hrdina se zapojí do protiněmeckého odboje a postupně se stále více zaplétá do sítě agentů a špiónů až nakonec ztrácí přehled o tom, kdo je kdo, co je realita a co je výplodem jeho fantazie.

Knihu jsem poprvé četl již před mnoha lety a teď jsem na ni, trochu náhodou, narazil znovu. Všechny tři příběhy se mi líbily, i když je každý jiný. Oceňuji, že kromě historického kontextu, do kterého jsou příběhy zasazeny, věnoval autor velkou pozornost i vnitřní charakteristice hlavních postav.

Od A. Christie jsem četl již několik detektivek, tato však byla první se slečnou Marplovou. Musím říci, že příběhy s H. Poirotem se mi líbí mnohem více. Až na posledních pár desítek stran mi přišlo čtení velmi zdlouhavé a místy až nudné. Až závěr stál za to. PS: Přečteno v anglickém originále.

Epopej dočtena. Celá série se mi četla velmi dobře, příběhy několika generací rodiny Prokopů pěkně plynuly a u čtení jsem si vždy odpočinul. Na druhou stranu jsem si díky epopeji připomenul některé významné události a osobnosti husitské doby.

Profesor Zimbardo se ve své knize zabývá zajímavým a aktuálním tématem vlivu internetu a online světa na naši společnost. Kniha bohužel není napsaná tak, aby po ní sáhla široká veřejnost, což může být škoda.

Knihu jsem přečetl v angličtině a moc se mi líbila. Oceňuji hlavně dvě věci - jak si autor hrál s jazykem a do angličtiny přimíchával česká (a německá) slova. Dále bylo také velmi zajímavé podívat se na československé dějiny 20. století očima zahraničního autora.

Příběh se mi líbil, jenom závěr byl moc překombinovaný.

Oba příběhy se mi líbily. Mám rád britskou historii a proto oceňuji, že se Jiří Adam z Dobronína vydal i do Tudorovské Anglie. Bylo to zajímavé zpestření.

První příběh měl trochu pomalejší začátek, ale celkově se mi oba příběhy líbily. Příjemné oddychové čtení.

Zajímavý historický román odehrávající se na Česko-polském pomezí na přelomu 19. a 20. století. Osudy jednotlivých postav se postupně prolínají a zažíváme s nimi jejich každodenní radosti a starosti (tedy spíše ty starosti). Z historického hlediska mě zaujalo připomenutí tzv. Sedmidenní války mezi Československem a Polskem v roce 1919.

Tento díl měl napětí a spád a navíc jsme se dozvěděli něco více o Kuislově rodině. Pro mě je to zatím jeden z nejlepších dílů série.

Ze začátku jsem se do knihy nemohl začíst, ale postupně mě příběh začal více a více vtahovat a poslední dvě části jsem přečetl skoro celé najednou. Děj je drsný až syrový a myslím, že dobře vykresluje prostředí Stockholmu konce 18. století. Líbil se mi způsob postupného vyprávění jakoby samostatných příběhů, které se v závěrečné části propojí.

Historické detektivní příběhy mám rád, ale tenhle byl spíše zklamáním. Velmi mi vadilo používání výrazů "šéfe" a pod.

Knížka se mi velmi dobře četla, možná i proto že prostředí gymnázia je mi blízké a některé postavy mi přišly povědomé. Příběh rychle plyne a občas jsou v něm dějové skoky a drobné nesrovnalosti, ale celkově jsou Lásky ze školního dvora velmi povedeným debutem.

Příjemné čtení o nelehké době vlády Jiřího z Poděbrad, které mi připomnělo moji maturitu z dějepisu :-) Jen v těch postavách rozvětveného rodu Prokopů se těžko orientuji.

Před lety jsem na tuto knihu narazil jako student na gymnáziu a teď jsem se k ní po čase vrátil. Není to lehké čtení, kniha má obrovský přesah - od sociologie, psychologie až k historii a antropologii. Některé pasáže se mi četly lépe, některé hůře a ne se všemi názory bych zcela souhlasil, ale určitě je to zajímavé čtení.

Knížka přináší ucelené informace o nejvyšší hoře Českého ráje - o Kozákovu. Čtenář se seznámí nejenom s turistickými zajímavostmi na a v okolí Kozákova, ale také geologií, přírodou a historií této bájné hory.

Knížka se mi četla dobře, ale bylo to tak trochu čekání na posledních cca 100 stran. Vraha jsem si tipnul správně už dlouho před koncem :-) PS: Přečteno v angličtině.

Tato kniha o Albrechtovi z Valdštejna, jedné z nejvýznamnějších postav Evropy první poloviny 17. století, je velmi poutavá s čtivá. Jakoby to nebyl životopis, ale román.

K Netopýrovi jsem se dostal až po přečtení všech knih s Harrym, které se odehrávají v Norsku. Noži, který jsem četl naposledy, se to nevyrovná, ale v druhé půli knihy už jsem poznával Harryho, jak ho známe z pozdějších dílů. PS: Přečteno v angličtině, australská angličtina byla příjemným zpestřením :-)

Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci tentokrát opustili země Koruny české a řeší případ několika vražd z krádeže relikviáře v Horních Uhrách. Knížka se, jako vždy, četla dobře, ale celý případ mi přišel překombinovaný a vyřešení komplikované a nepravděpodobné.

Kniha se mi četla dobře, beru ji jako hodně volné pokračování původní trilogie. Nejvíce mě bavila dějová linka šerpy Nimy.

Pro mě zatím nejslabší díl série, první dva díly se mi líbily mnohem více.