Sova15 Sova15 komentáře u knih

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Nechápu, že jsem na knihy Fulghuma nenarazila dřív. Jsou báječné. Pod laskavým humorem je skryto poslání. Knížku jsem si "šetřila" každý den kousek..... Ještě že mám jednu knihu alespoň audio.
Měla jsem to štěstí se s panem Fulghumem vidět na Listování a je stejně báječný, jako jeho knihy. A (pro zasvěcené) už se nebojím být hráč.

02.02.2018 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Kniha o událostech, o kterých by se mělo mluvit, protože jsou stále v nás a aniž bychom si to uvědomovali, stále nás ovlivňují. I po tolika letech. Žiju v místě, kde byly Sudety a složení obyvatel, vztah k městu, k dění je stále ovlivněn, tím, že se sem lidé přistěhovali (jiní byli odsunuti) a nemají tu dlouhodobé kořeny.

31.01.2018 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Co napsat, když jsem si přečetla recenze přede mnou? Díky panu Vondruškovi jsem se dozvěděla víc, jak v hodinách dějepisu. Střídavě jsem četla a poslouchala audioknihu s krásným prednesem pana Hyhlika.
Jen mě trochu děsí, že pan Vondruška takovýchto tlustých knih napsal už tolik.

22.01.2018 4 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Výborná kniha, jako všechny od tohoto autora. Četla jsem si kdysi dávno, ale i teď mi přišla mistrovsky napsaná, skoda, že Hailey už víc takových nenapíše....

15.01.2018 5 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Kniha mě mile překvapila. Filmy jsem prošvihla a tak jsem se zkusila začíst. To šlo velmi lehce a já měla důvod, jak rychle upéct cukroví, udělat předvánoční úklid....abych si mohla vychutnat klídek s knížkou. Některým příběhům (např. s lepidlem v kadeřnictví) jsem se musela nahlas smát. Přesto, že je kniha ve své podstatě vážná, humorných scének je tam více. Takže bych i filmy ráda viděla.

11.12.2017 5 z 5

Jako obhájce: Perry Mason Jako obhájce: Perry Mason Erle Stanley Gardner

Krásný jazyk, napínavý příběh. Knihu mám jako bod - Kniha, co čtou moji rodiče. Ale tyto detektivky mě baví. Perry je krásná postava, mistrný obhájce.

03.12.2017 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Na knihu jsem narazila při návštěvě Listování a Lukáš Hejlík byl naprosto výborný. Hned jsem tam dvě zakoupila, protože mám dva syny, už dospělé. Tak doufám, že budou naladěni na stejnou vlnu humoru. Neodolala jsem a knihu přečetla. Velmi zajímavá musí být i audiokniha.

30.11.2017 5 z 5

‚K‘ znamená Kennedy ‚K‘ znamená Kennedy Mario Puzo

Ani nevím, co napsat. Místy knížka byla velmi napínavá, chvílemi zase rozvláčná. Nepřečetla jsem si recenze, tak mě zklamalo, že to byla fikce. Kdyby jí nenapsal Puzo, asi bych jí nedočetla. Kmotr, je holt jen jeden......

13.11.2017 3 z 5

Autor se několikrát opakuje, složitě popisuje výzkumy (aby bylo jasné, že čísla jsou podložená), ale to mě unavovalo. Bohužel je ale pravdivá. Dostala mě kapitola o navigacích v autě a rentgenu v obuvi. Naštěstí nepatřím ke generaci, která nevyrůstala na PC a snad ani mé děti technologie neohlupuje. Aktivní výchova je náročnější (než posadit dítě k televizi), ale snad se nám vyplatila. Víc je láká jít na koncert, do divadla, na pivo, než sedět doma u PC. Ale pokud alespoň jednou denně nezkontroluji mejl, whatsupp, SMS jsem jak na trní.....že by to postihlo i mne? Je na čase udělat si dovolenou a nebýt při ní na síti. Než se dostaví digitální demence.
Doporučuji přečíst, i když, kdo hodně čte knihy, asi je víc závislý na nich, než na PC naopak (ten si to pak nepřečte).

06.11.2017 3 z 5

Budu se opakovat - pohlazení po duši. Příběhy o ničem a právě tím o VŠEM. Poslouchala jsem jí na CD, ale musím si sehnat knihu. A moc se těším na Listování, kde autor bude přítomen.

29.10.2017 5 z 5

Beatles - jejich vlastními slovy Beatles - jejich vlastními slovy Barry Miles

Zajímavá kniha, rozhovory z tiskovek. Ještě se k ní chci vrátit a část, kde popisují vznik písníček víc prostudovat a i si je současně poslouchat.

29.10.2017 3 z 5

S kým mě bavil svět S kým mě bavil svět Marie Poledňáková

Paní Poledňáková to neměla moc lehké. Její filmy jsou božské. Díky, že to vše sepsala.

13.10.2017 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Knížka je hezká, ale první díl se mi líbil víc.

13.10.2017 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Nevím, jak knihu hodnotit. Hemingway je jistě výborný autor, jinak by nezískal ceny....Ale nemohla jsem se vžít do role partizána (jak už někdo psal), některé pasáže byly příliš rozvleklé. Jiné zajímavé. Krásně vykreslené postavy, jejich pocity. Rozmlouvání hlavního hrdiny se sebou samým.... K přečtení mě vedly dva důvody - bod ve čtenářské výzvě a vzpomínky na dovolenou v Andalusii, kdy nám z této knihy četla průvodkyně v autobuse. Ta hrozná scéna o ubití fašistů se stala ve městě Rondo, ke kterému měl Hemingway vřelý vztah. Je tam po něm i pojmenovaná ulice.

13.10.2017 3 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Nejde ani tak o příběh "trochu zmateného Američana" jako o udělování rád šamana. Není na škodu se zastavit, popremyslet, kam vlastně jdeme a co chceme. A co mám brání dělat, to co bychom rádi dělali? Dalo mi dost přemýšleni, než jsem si představila své vysněné povolání. Dobrá kniha na dovolenou, kde se nespěchá, lenoší a dá se tedy přemýšlet.

08.09.2017 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Na knížku jsem se těšila. Dávno jsem viděla film s Julií Roberts a moc se mi líbil. Jak to tak bývá, v knize je toho víc. Itálie mě nadchla, chápu lásku k jídlu. Některé další pasáže byly trochu zdlouhavé, ale myslím, že většina toho, co bylo napsáno mělo pospolu smysl. Nevím, zda pisatel "Zlý jablko" je žena či muž. Ale my ženský, to takhle máme. Stále je v něčem hrabeme, i třeba po roce. Těžko za něčím úplně zavřeme dveře.

08.09.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mě se knížka líbila, přečetla jsem jí jedním dechem. Krásně popsané, jak se lidé mohou chovat po úrazu hlavy a jak je to pro ně i okolí složité. A pozor na to, až s vámi bude chtít někdo manipulovat.....

27.08.2017 5 z 5

Pohádky Pohádky Jean Marais

Zajímavé, čtivé. Mám ráda Jeana Maraise a touto knihou jen u mne získal.

27.08.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Musela jsem dozvuk knihy nechat v sobě "dozrát". Velmi nadčasová kniha. Jak ji mohl Orwell v té době vůbec napsat? Úplně jsem si představovala šedé, ponuré město se samými zamračenými lidmi. A představa, že Velký bratr stále naslouchá, je děsivá. Doufám, že je to za námi. I když, člověk nikdy neví.....Bůh ví, kdo teď na mě skz PC kouká.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Knižku jsem poslouchala na CD a současně i četla - (výhoda knihovny) a obojí se mi líbilo. Hynek Čermák je skvělý a čte hodně knih od tohoto autora. U počátku mě mátla jména, ale ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Co si víc přát, jen na lodi Holandskými kanály, pozorovat krajinu a z učí poslouchat Harryho Hola......