S kým mě bavil svět

První autobiografie scenáristky a režisérky Marie Poledňákové, absolventky Akademie múzických umění a autorky 12 divácky úspěšných televizních i celovečerních filmů, z nichž S tebou mě baví svět získal ocenění Nejlepší veselohra století. Otevřeně a s důkladností a literární zručností sobě vlastní nás autorka provází svým životem od dětství až do současnosti. Je to příběh plný napětí, zvratů, překonávání překážek, vášní, bolesti i štěstí, příběh, po jehož přečtení smekneme....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179107/s-kym-me-bavil-svet-179107.jpg 4.459
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha S kým mě bavil svět

barbora0275
24.02.2018

Kniha je vhodná hlavně pro obdivovatele filmů paní P. Mně se dostala do rukou náhodou a na její filmy se dívám hlavně z čistého sentimentu - pohladí po duši, ale mají děravé dialogy a plytké postavy. Ani memoáry mě nepřesvědčily o opaku, doufala jsem, že v nich bude víc - víc o filmech, víc o ní samé, co mi zaplní díry v mentalitě postav. Přitom autorka vůbec nechce jít s kůží na trh. Že s někým chodila se dozvídáme jen tak mimochodem, spíše se toho více dozvíme o soukromí jejích rodičů než jejím. V první části zmiňuje spoustu jmen, s kterými spolupracovala a pražských rodin, které znala, ta mi jako nepražákovi skoro nic neřeknou. Má tam pár jasných momentů, kdy popisuje získání licence na soukromou TV - je zajímavé si přečíst, jak to tehdy chodilo, ale s mnohými jejími životními postoji nesouhlasím a divím se, že je někdo vůbec chce napsat do svých memoárů - např. když ji zaměstnanec požádá o stravenky, aby nakoupil dětem na neděli maso a ona mu řekne, že v soukromé firmě nemá nárok. A potom neví, jak utratit peníze do daní, tak zbytečně nakoupí letenky do Asie.
Každopádně je kniha aspoň lehce napsaná - za co ale nejspíš nemůže až tak autorka, jako redaktorky, které ji editovaly. Přesto si nemyslím, že by byla úplnou ztrátou času, nebo že by čtenáři nic nedala, stejně jako si to nemyslím o jejích filmech.

Netopyr07
19.02.2018

Velice příjemné čtení o paní režisérce, jejíž rodinné filmy má ráda spousta lidí. Otevřeně vypráví o svém dětství, mládí, dospělosti i stáří, o době, ve které žila a tvořila. Kdo má rád biografie a vzpomínkové knihy, mohu jen doporučit.

maruna
30.10.2017

Paní Poledňákové si moc vážím a smekám před ní. Úžasná žena.

Sova15
13.10.2017

Paní Poledňáková to neměla moc lehké. Její filmy jsou božské. Díky, že to vše sepsala.

agatha2
25.06.2017

Moc pěkně sepsané memoáry. Jsem ráda, že se paní Poledňáková rozhodla zavzpomínat a ohlédnout se za svým životem, který byl v mnohém zajímavý. Její filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny a S tebou mě baví svět patří ke stálicím naší domácnosti, bavily mě a mého muže a baví i naše děti a za jejich natočení jí velmi děkuji.

tatafa
07.01.2017

Velice zajímavá a čtivá kniha, kterou ocení především milovníci jejích filmů, které zanese trochu "pod pokličku" své tvorby.

popeluška
01.09.2016

Kniha je prostě nádherná . Krásně se četla a těch zajímavostí co se člověk dozví :-) vřele doporučuji

Květi62
11.03.2016

Kdo má rád knihy / potažmo tím i filmy/ od Marie Poledňákové určitě doporučuji přečíst tuto knihu o jejím životě,o natáčení, o proměnách. Kniha mě pohltila. Je velmi čtivá.