‚K‘ znamená Kennedy

od:


KoupitKoupit eknihu

Výborně napsaný, inteligentní a napínavý současný román - tématem je dramatické líčení událostí, které vedly ke spiknutí a posléze k atentátu na fiktivního amerického prezidenta, jenž je obdařen vlastnostmi i jménem rodu Kennedyů. Kniha je nabita širokou škálou dnešních podob násilí, od těch se zbraní v ruce až k těm, které jsou prováděny v rukavičkách. Autora zaujaly intriky společnosti nejvýznamnějších amerických miliardářů, kteří svými penězi ovládají americký Kongres....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29015/k-znamena-kennedy.jpg 3.690
Orig. název:

The Fourth K (1990)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Svoboda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
Sova15
13.11.2017

Ani nevím, co napsat. Místy knížka byla velmi napínavá, chvílemi zase rozvláčná. Nepřečetla jsem si recenze, tak mě zklamalo, že to byla fikce. Kdyby jí nenapsal Puzo, asi bych jí nedočetla. Kmotr, je holt jen jeden......

lump23
15.08.2016

KNIHA SE MI VELMI LIBILA I KDYŽ KMOTR JE ASI PRECI JEN LEPŠÍ.NE VAŽNĚ JE DOBRÁ.

makakus
27.07.2016

Dramatické akční pasáže se střídají se sáhodlouhými a nudnými popisy osudů, motivací a povahy řady epizodních postav. Celkově je kniha na samé hranici čitelnosti. Zmatená, nevyrovnaná, nevěrohodná, místy dokonce odfláknutě, jakoby narychlo napsaná. Skoro se nechce věřit, že to napsal sám velký Puzo.

R0RI
01.04.2016

Od Maria Puza mám prečítané všetky knihy.Táto je jediná,ktorá ma až tak neoslovila i keď nemôžem povedať,že by ma vyslovene nebavila.Boli tam zaujímave pasáže,ale aj také keď som si pomyslela,že už by som mohla byť kúsok ďalej.

Peleus
27.12.2015

Množstvím paralelních dějových linek a lidských osudů, které se navzájem proplétají připomíná F. Forsytha. Rovněž líčení politických machinací, ne nepodobných Grishamovým, stojí za pozornost a dokáže zaujmout.

Nicméně celkově se jedná o rozporuplné dílo.
Na jednu stranu čtivé, pohlcující pasáže a některé zajímavé nápady, kdy se možná sami podivíte, že se nakonec nejedná o nic zas tak přitaženého za vlasy či zcela nemožného.
Na druhou stranu právě ono množství různých nápadů zasazených do globalizovaného světa působí jako podivný slepenec, a tak celé autorovo úsilí strhává na nižší příčky, než se kterými evidentně při psaní knihy počítal.

achilles
18.08.2015

Velké zklamání.Takový knižní bulvár. To snad neměl Puzo zapotřebí.

Mynny
22.12.2012odpad!

Nedočetl jsem, jeden z mých nejoblíbenějších autorů se pustil do clancyovského špionážního románu plného spiknutí a dopadlo to katastrofálně. Jakýsi fiktivní prezident jménem Kennedy proti všem - levicovým radikálům, islámským teroristům, pacifistickým studentům a jejich atomové bombě...Hloupá a zmatená nuda.

Lucila
16.12.2011

Totu knihu jsem četla ještě na střední škole, kdy jsem hltala všechno o atentátu na prezidenta Kennedyho. Několik let po revoluci to bylo fantastické čtení ukazující různé intriky. Dodnes mám knihu v knihovně.

Autor a jeho další knihy

Mario Puzo

Mario Puzo
americká, 1920 - 1999

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených133x
v Doporučených4x
v Knihotéce99x
v Chystám se číst20x
v Chci si koupit4x