Solverino Solverino komentáře u knih

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Tak to mi spadla čelist, to jsem opravdu nečekal... velká pecka! Velice realistický styl psaní, děj dialogy i vše kolem ořezané až na kost, ale plně funkční. Humor rádoby trapný sarkastický a suchý až na prach, ale mě přišel vtipný. Teda musím říct, že jsem našel nového oblíbence a jdu shánět další knížky.
Také obrovská pochvala za naprosto přesně reálie a až otrocky přesně popisy práce v ETŘ, evidencích a databázích PČR, ten člověk musel někdy "sloužit" nebo má u "firmy" hodně dobrý kamarády (vím o čem mluvím). Také ještě jednou díky za to krásný čtení bez zbytečných hovadin okolo. Palec nahoru!
P.S. Ehmmm, pane Kopřiva, ten lepik s těma administrátorskejma heslama do evidencí... ehmmm, nenašel by se? Mlčím jako hrob a dokážu bejt vděčnej.

05.04.2022 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Tak za mě fakt paráda, výborně čtivé a neustále balancující na hraně možného. Jen kdyby bylo víc takových policajtů u sboru. To by zatnulo zločinnosti významně tipec!

06.04.2022 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

No tak to je fakt pecka! Musím říct, že Roman Bureš je opravdu PAN spisovatel! Mám velice rád "brakovou" literaturu (v nejlepším slova smyslu - tedy od J.M.Trosky po Vladimíra Šlechtu, Miroslava Žambocha a Františka Kotletu), ale podle mého názoru je Roman Bureš klenotem v koruně české fantasy! Inferium jsem četl ještě kdysi dávno jako povídku a vůbec jsem nedoufal, že by z toho mohl být tak kvalitní román. Moc děkuji! Hrozně moc se mi líbí ta propracovanost každého detailu, přímočará surovost bez velkých kudrlin na jedné straně a vždy nečekaný záblesk lidskosti a přívětivosti (např. Šiška nebo Amálka) na straně druhé, který by mě snad přiměl i uronit v skrytu duše horkou slzičku nad jejich osudem ... prostě nádhera za plný počet bodů a obrovské nadšení po přečtení ... ó děkuji Můj pane! Můj spasiteli!... :)

17.09.2020 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

To jsem opravdu nečekal! Velmi zdařilé, přečetl jsem jedním dechem. Vhodný doplněk k původnímu Drákulovi od Brama Stokera. I v dnešní době má kniha co říct a čím zaujmout. Velmi doporučuji všem, kteří se nebojí ostrých špičatých zubů a hektolitrů prolité krve! :)

18.02.2023 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Pecka! Tak tohle se mi fakt líbilo... knížka má slušný akční spád, násilí je tam tak akorát aby se člověk nenudil a dobře se to čte. Za to musím poděkovat překladateli, dobrá práce! Vřele doporučuji všem, kterým se líbil např. film Sedm. (sériový vrah je docela sympaťák)

15.04.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

První polovina je trochu nudnější a na můj vkus dosti polopatická a autor zde trpí slovním průjmem, druhá půlka už je mnohem lepší a dost dobře se to čte... jsem zvědavej na film.

13.05.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Naprosto brilantní záležitost, už dlouho jsem nečetl tak dobrou detektivku/thriller. Mohu jen velmi doporučit. Žádné logické kiksy (nebo jen naprosté minimum, zcela ojedinělé). Hodně dobrá jízda. A hned jdu na další díl....

26.04.2021 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Po přečtení mám dost ambivalentní pocity, na jednu stranu perfektní znalost jazyka, vše na velmi vysoké úrovni, prostě je King mistr pera (slova). Na druhou stranu ta část odehrávající se v "jiném" a "pohádkovém" světě je taková jakoby "divná". Na jednu stranu trochu temnější pohádka, na druhou stranu značný naivismus a prakticky nepřítomnost "gore". Vypadá to, že chce pan King psát pro všechny, tedy tak aby kniha zaujala jak dospěláky, tak i teenagery a starší děti. Nikde nenajdete nic, co by "hororově" vyčuhovalo a z čeho by vám šel mráz po zádech. Tedy trochu zklamání. Mnohem víc se mi líbil starý King, který to uměl vzít pořádně do ruky a člověk se u čtení i bál... to tady nehrozí. Případné "násilí" je zabaleno do neprůhledného sametu a tak nějak potlačeno do pozadí. Nějak nám ten King na starý kolena dost vyměkl. Ale celkově pořád nadprůměr.

21.01.2024 4 z 5

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Je to pecka, absolutní pecka! Kuwa tohle chci vidět sfilmovaný na Netflixu a ne nějaký zženštilý Prstýnky moči! To chci! A každý díl bohatě dotovaný dolary z tiskáren FEDu. Popis bojových scén s Baklym jsou absolutní špička! 10 hvězd z 5! Dovolím si citovat: ...byli dost mladí na to, aby umřeli plní sil, a ne vyčerpaní a bez dechu...

16.09.2023 5 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Tak za mě naprostá pecka! Moc pěkně popsané reálie i chování postav zcela odpovídající drsné době, která tenkrát vládla. Zločin popsán z několika pohledů, pohnutky vraha, průběh vyšetřování i "vznik" oběti. Co připadá některým jako příliš kruté je realita tehdejší doby, naopak je nutno napsat, že taková realita panuje dosud v některých nepříliš rozvinutých zemích i dnes (např. dětští vojáci v Africe). Za mě moc pěkné ztvárnění (četba i zvukový doprovod) u audioknihy, četl Daniel Bambas - doporučuji!

05.07.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Knížka se dobře čte a docela to pěkně utíká, není to sice pecka peckovitá, ale je to slušné. Pak se to začíná bohužel trochu zamotávat a konec a vysvětlení už tedy nic moc. Škoda že pan King na starý kolena tolik vyměknul. Taky škoda toho trapného kopnutí do Trumpa. Určitě doporučuju přečíst.

01.02.2021 4 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Moc hezky napsané. Akční. Rychle to odsýpá. Sympatické. Všem doporučuji. Jeho manuál. Jak se to má dělat. Jednoduše. Žádná velká věda.

26.01.2021 5 z 5

Přístav u řeky Styx Přístav u řeky Styx Pavel Fritz

Tak to byla fakt pecka! Akorát musím říct, že ten konec mi přišel tak nějak slabší... trochu se vytratil ten hororový drive a začalo to tak jaksi "pohádkovatět". Ale dobrý, hodně dobrý! Moc doporučuji, asi si koupím nějakou další knížku. Docela mě to bavilo. Pane Fritz jen tak dál a nebál bych se přitvrdit! Moc děkuju, pište určitě dál! :)

13.05.2021 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Zase prostě kvalitní "braková" literatura. Není co dodat, za plný zásobník hvězdiček.

21.05.2018 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Další nehororový kousek od pana Krále. První půlka dobrá a čtivá, potom trochu idealizovaného válečného čtení o "vývozu demokracie" na americký způsob - okupačními vojsky a potom takový pohádkový přílepek. Do toho občas nezbytné okopávání kotníků Trumpovi (ach ti liberální levičáci, jako kdyby byl ten senilní stařec lepší). No, je vidět, že Král už je hodně za zenitem a začíná psát trochu jako ženská. Tak uvidíme co dalšího výplodí. Slabé 4 hvězdy.

26.08.2022 4 z 5

Poměrně hodně dobře napsáno, proměnlivá dynamika děje, takhle nějak to zřejmě i dopadne. Jenom si myslím, že to bude trvat poněkud déle, přece jenom "západ" má co prožrat a bude mu trvat trochu déle, než se všechno rozpadne. Ke konci je to poměrně smutné čtení, obzvláště to co se odehrává v Česku. Úplně v tom poznávám ty "havloidy" a podobnou chásku, která bude až do konce "bojovat" za "utlačované" chudáky, co mají na všechno právo a žádné povinnosti a další ten "gender". Obávám se, že nikdo tady nebude mít "koule" na to, aby obrátil kormidlo dějin, dokud to ještě půjde.
P.S. jen bych doporučil autorovi se trochu dovzdělat ohledně ručních palných zbraní, aby nepsal takové nesmysly jako např. "revolver se zásobníky" nebo "Glock ráže .38" apod.

04.04.2021 5 z 5

Zřídla Zřídla Kristýna Sněgoňová

Tak za sebe musím říct, že se mi knížka docela dost líbila, a to nesu z Brna! :o)... skoro tolik jako Amanda. Tedy mnohem víc než Krev pro rusalku, to jsem nedal, tam bylo na mě už moc filosofování. Hezky civilně popisované Brno, celkem sympatičtí hrdinové a dobrý příběh. Ani na tom není tolik cítit, že to napsala holka (holky jsou obecně hodně o pocitech a málo o akci, pořád samé přemejšlení, tady to bylo ok, tak akorát...) a držel jsem palce Lutyni :o)

12.02.2021 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Sice spousta zajímavých nápadů, ale strašně rozevláté a zpomalené. Hlavní hrdina se pořád rýpe v minulosti a zabředá do nekonečných úvah o ničem... zřejmě je to mentálně ženská. Takže jsem dal asi třetinu a dál prostě nemůžu. Nedávám to... sorry :(

31.01.2021 2 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Doktor Glass byl opravdu celkem zábavný!

03.07.2020 5 z 5

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Opět pan inženýr spisovatel nezklamal! Výborné oddechové čtení, to by byl seriál! Kam se hrabe Hra o trůny a podobné pohádky pro teenagery, to by bylo něco! Neuvažoval pan spisovatel nabídnout své knihy Netflixu? Držím palce a dejte mi pak vědět!

06.05.2020 5 z 5