slawa.cap slawa.cap komentáře u knih

Brenda Veliká Brenda Veliká C. D. Payne

Tak trochu sequel k Mládí v hajzlu a v osmém díle se příběhy propojí. Mnohem lepší, než Americké krásky, ale o něco málo vtipnější, než původní Mládí

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

Moje první Mládí, můj první Payne. Je zvláštní číst (tehdy ještě) pentalogii odprostřed, ale bylo to na základce a já byl rád, že jsem se k tomu dostal. Tehdy se mi otevřel nový svět a já doufal, že budu sexuální mašina jako Nick. Když jsem se dostal po čase k prvním dílům zjistil jsem, že měl Nick víc smůly než kdy já

Mládí furt v hajzlu Mládí furt v hajzlu C. D. Payne

Rozhodně lepší než osmý díl, rozhodně horší, než šestý. Není to špatné, ale na původní sérii to nemá.

17.12.2017 4 z 5

Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš C. D. Payne

Asi nejslabší díl série, je jasné, že bude následovat pokračování a je jasné, že ho zase dostanu darem, ale proti původní sérii už to dost ztrácí. Chybí tomu ta Nickova osobitost.

17.12.2017 3 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Jak by to asi vypadalo, kdyby Nick Twisp dospěl, zůstal sám sebou a byl neviditelný. Podle mě zcela srovnatelné s Mládím. Když jsem knihu četl, moc mi nechybělo, abych se do Tary taky nezamiloval.

Zázrak v plechovce Zázrak v plechovce C. D. Payne

Kniha se mi moc líbila a jde tam jasně cítit rukopis, kterým je napsané celé Mládí v hajzlu, ale jeho kvalit nedosahuje. Nejraději bych dal 5 hvězd, ale pak bych Mládí musel dát 6

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Rozhodně moje nejoblíbenější kniha od C.D. Payne. Mám ji přečtenou několikrát a vždycky se u ní bavím. Asi první sonda do sociálních interakcí pokusných holubů

Americké krásky Americké krásky C. D. Payne

Nesnáším muzikály a kniha jako muzikál je pro mě opravu děsná. Mám Payna rád, ale Americké krásky jsou něco jako puritánské Mládí v hajzlu. Rozhodně nejslabší kniha tohoto autora

17.12.2017 2 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Pohádka, no pohádka. Pro děti moc strašidelné, pro dospělé moc dětinské, pro dospívající... no asi málo sexu :)
Příběh není špatný, ale jak píšu, nevím, pro jaký věk je napsaný.

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Poslouchal jsem mezi 4. a 5. dílem. Ději nic nepřinesl, ale příjemně prodloužil čas strávený ve Středosvětě. Rozhodně hodnotím jako velmi zdařile zpracovaný příběh.

Temná věž Temná věž Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Určitě nejemotivnější díl celé ságy. Skončilo to asi tak jak muselo. Svým způsobem to byl happyend. Největší zápor vidím v Patrikovi. Těsně před koncem vnutit od příběhu stěžejní postavu, která by od začátku svou schopností mohla zkrátit ságu na polovinu (mimochodem stejná schopnost jako v Duma Key). Prostě mi ten synek nesedl ani tady ani v Nespavosti.
Po závěru vidím otevřená vrátka k dalšímu dílu :)

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Tak nějak si myslím, že tento díl asi ani nemusel být. Není špatný, zodpoví několik otázek, místy je akční a trochu posune děj. Zapojení autora do příběhu mi přijde trochu jako narcismus. Celý díl se mi jeví jen jako oslí můstek k finále. Nutno dodat, že dost kvalitní oslí můstek.

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Možná nejlepší díl serie. Na začátku mě zarazilo, že příběh je někde úplně jinde a naše ka-tet se k němu teprve přidá. Příběh mi silně asocioval Sedm statečných. Pere Callahan si mě získal natolik, že mou další knihou po doposlechu Temné věže bylo Prokletí Salemu. Navíc mám skoro neutuchající chuť na koblinky. Na druhou stranu jsem tu měl silný pocit, že King neměl jasnou představu o vývoji příběhu a některé věci jsou sem násilně přidané - zvyky a svátky o kterých se Roland nikdy nezmínil a tady mu přijdou úplně samozřejmé (Hopala-hop).

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Asi druhý nejlepší díl Temné věže, i když člověk ví jak to dopadne, jen neví kdy a proč a přesto celou dobu doufá, že to bude jinak. Líbili se mi Rolandovi společníci, obzvlášť Cuthbert. Líbí se mi Sussan, Líbí se mi mladistvá naivita hlavních hrdinů a stejně tak sebedůvěra Lovců rakví.

Pustiny Pustiny Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Příběh se začíná trochu rozplétat. Asi nejbližší prolnutí našeho světa a Středosvěta. Většina odkazů na hudbu je na mé oblíbení interprety. Spousta popkultůrních odkazů. Od seznámení s Karlíkem Šš-šš mi přijdou postavičky s Mašinky Tomáše mnohem děsivější.

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Podle mě lepší než první díl. Moc se mi líbila Eddiho gangsterská část a schizofrenie Odetty mi přišla místy až nemístně vtipná.

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Skvělý nápad a celkem poutavý příběh. Z mého pohledu se ale postavy chovají trochu nelogicky. Johny na pouti nechá Sáru skoro zkolabovat. Po probuzení se Johny skoro až chlubí svou schopností. Pozdější chování Sáry mě taky trochu udivuje. Celkově to je dobrá knížka, ale příběh mi přijde děravější, než je u Kinga zvykem. Zato závěr má spád a není ošizený jak u některých jiných autorových děl.

Pistolník Pistolník Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Můj první knižní King. První a podle mě nejslabší Temná věž. Dal bych 5 hvězd, ale když ostatní díly jsou lepší. Ze začátku mi to přijde trochu zmatené. Začíná to uprostřed rozjetého příběhu a dlouho trvá, než se některé věci vysvětlí. Navíc Roland je vyobrazen záporněji než v dalších dílech.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Po Temné věži asi nejlepší Kingovo dílo. Poutavý příběh, zajímavá sonda do psychiky izolované komunity od začátku až skoro do konce. Konec uspěchaný a zcela neuspokojující. Z rozuzlení jsem byl rozmrzelý stejně jako z rozuzlení Indiany Jonese IV. Kdyby nebyl bylo by líp. Bylo to až moc jednoduché vykroucení se ze závěru. Na velkoleposti díla je to ale jen malá skvrna.Dokázal bych si i představit knížku o předchozím životě některých postav. Stejně tak mě potěšila zmínka o Jacku Reacherovi

Nespavost Nespavost Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu... a nějak se mi přeházeli stopy, takže jsem to poslouchal celkem dost na přeskáčku a všiml jsem si toho až na konci :) Ve finále to byl příběh ze spoustou flashbacků, které mu ale rozhodně na přitažlivosti nijak neubíraly. I přes tuto komplikaci se mi knížka líbila a příběh mě hodně bavil. Poměrně vtipné mi přišlo vykreslení důchodců, kteří se scházejí jako puberťáci a stejně tak se mezi baví. přišlo mi až trochu násilné propojení s temnou věží v podobě Patrika. Ostatní propojení mi nevadilo, ale ten Patrik byl trochu moc okatej.