Holubí mambo

Co si myslí holubi, které banda ochránců přírody odvleče z útulné laboratoře, kde se ve jménu vědy zcela spokojeně učí kouřit, opíjet a přejídat, aby se zjistily účinky téhož na lidský organismus, vám vynalézavě a vtipně tlumočí autor oblíbeného románu Mládí v hajzlu. Z neuvěřitelného kolotoče vyjdou holubi smířeni s faktem, že jsou zřejmě přece jen ptáci, a dokonce na to začnou být hrdi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1162/holubi-mambo-1162.jpg 3.8253
Literatura světová, Humor
Vydáno, Jota

Frisco Pigeon Mambo, 1999

Kniha Holubí mambo

Šárkaxx

Taková ujetá knížka o holubech, kteří si myslí, že jsou lidé. Vtipné, ale za mě by poloviční délka stačila..

Forest66
28.11.2020

Výborná oddechová knížka. Humor je laskavý a na úrovni a tak nějak přirozený a nenucený ????

Bulba
26.06.2020

Typický Payne. I když jsem se někdy v těch ptácích ztrácel, jsou tam velice vtipná místa. Když si na některé z nich vzpomenu, musím se zasmát.

Horalka5
22.05.2020

Za mě super pohodové vtipné čtení! :) C. D. Payne opět nezklamal!

Arrtemyska
07.12.2019

Pohodové, zábavné čtení, vhodné na dovolenou nebo ke zlepšení nálady. Hlavní hrdina Robin si získal mé sympatie, styl vyprávění mě velmi bavil.

Kjája
25.11.2019

Výborná oddechovka plná "holubího" humoru. Autor nezklamal.

Shui-Xian
25.07.2019

S chutí jsem četla Mládí v hajzlu, ale Holubí mambo mě přesvědčilo, že autor umí i něco dalšího. Díky němu u mě vznikla závislost na celý život. Naštěstí ne na sherry nebo nikotinu, ale na Paynově humoru. Jeho holubí bajka je geniální.
Pravda, při prvním čtení jsem zprvu tápala, jaká je vlastně Robinova identita a o co kolem něj jde, ale to se mi vyjevilo podstatně dřív než jemu samému. Pak už jsem se jen třásla, aby jeho neochvějná člověčí jistota přesvědčila i další, které potká (a kteří mají jisté konzumní předsudky ;-) ).
Závěr je bezvadnou tečkou a věřím, že nejednoho čtenáře ponoukl k smířlivé úvaze, že holubi nejsou jen "krysy s křídly", ale v duchu Paynova pohledu vlastně docela fajn stvoření...

magdalena0650
26.06.2019