Skodinka89 Skodinka89 komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nejsem cílová skupina, ale líbilo se mi to. Jen bych to doporučila starším dětem.

17.01.2022 5 z 5

Pověsti českých hradů a zámků Pověsti českých hradů a zámků Josef Pavel

Pěkně napsaná jak historie o jednotlivých hradech, tak i příběhy které k daným místům patří.
Za mě velká spokojenost :)

06.01.2022 5 z 5

Pohádky (201 pohádek) Pohádky (201 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Jak už tu někdo psal: je dáno pár témat a ty se pak jen různě obměňují - což mě moc neoslovilo. Raději méně pohádek, než "němá dívka, kterou najde král na stromě" v několik různých příbězích.

10.10.2021 2 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Takové lehké čtení aneb co bylo po válce. Dle děkovačky autorky bylo jasné, že sama toho měla dost v době psaní a nebyl čas vymýšlet nějakou pointu této knížky. Osobně si myslím, že neurazí (když člověk od toho moc nečeká :D)

08.10.2021 4 z 5

Krvavý podzim 1938 Krvavý podzim 1938 Jiří Padevět

Jsem ráda, že jsem si tuto knížku pouze půjčila. Jde jen o lehký náhled do problematiky podzimu 1938. Informace v odrážkách, což mi připomnělo přednášky z vysoké školy :D. Očekávala jsem od toho trošku více.

28.09.2021 odpad!

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Když to srovnám se sérií Skleněný trůn, tak tohle pokračování v rámci Dvůr trnů a růží je značně povedenější. Ačkoliv bylo pár pasáží co by nemusely být, ale co už.

27.09.2021 5 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Mám tohoto autora velice ráda, ale toto dílo mě neoslovilo. Dočetla jsem to jen ze slušnosti, jelikož nemám ráda rozečtené knížky :D. Možná časem dám šanci druhému dílu. Myšlenku děje jsem nějak nepochopila, třeba časem...

24.08.2021 odpad!

Ostrava včera a dnes Ostrava včera a dnes kolektiv autorů

Cca 50% knížky věnováno Moravské Ostravě. Ačkoliv je knížka relativně záměřená na jednu část, přesto krásná práce

22.08.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Když člověk chce vypnout od reality, tato kniha je správná volba. Četla jsem i sérii Stmívání, takže toto dílo jde ve stejném duchu. Ale i po letech mě dostává třpytící se upír na slunci :D :D.

02.08.2021 3 z 5

Staroměstská exekuce Staroměstská exekuce Josef Petráň

Dobře zpracovaná knížka za období 1618-1621. Jak již bylo řečeno, díky hodně informacím se v tom člověk ztrácí.

07.07.2021 2 z 5

Nanos Nanos Timo Leibig

Autor měl zajímavou myšlenku na knížku, jen od půlky knížky jsem si už odvodila jak to "dopadne". Chvilkami se to špatně četlo, ale opět knížka prakticky bez konce (ale tenhle trend je poslední dobou normální).

06.07.2021 3 z 5

Ach jo Ach jo Robert Fulghum

Taková klasika od Fulghuma pro pohlazení duše v těžkých dnech :)

24.06.2021 5 z 5

Dějiny medicíny: Od starověku po současnost Dějiny medicíny: Od starověku po současnost Roy Porter

Každý si v této knížce najde to své. Dobře popsána historie medicíny.

25.05.2021 5 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Myslím, že hodně studentů by tohle mělo odškrtnuté v povinné literatuře :D.
Když to člověk bere s nadhledem - proč ne

08.05.2021

Deník morového roku Deník morového roku Daniel Defoe

Vyprávění mi přijde takové nezábavné, spíš bych to nazvala jako dlouhý článek o všem možném i nemožném v době moru. Autor přeskakuje z jedné myšlenky do druhé. Někdy přidává tabulky s čísly mrtvých a někdy něco přejde v jedné větě.
Knížka by klidně mohla mít i méně stránek a o nic důležitého by se nepřišlo. Moc mě to nebavilo, ale našlo se pár zajímavých poznatků jak se tehdy řešili protiepidemická nařízení :D.

30.04.2021 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Čekala jsem, že opět druhý díl bude jen ždímání značky. Až na pár kapitol, které byly zbytečné - tak celkem dobrý rozjezd pro třetí díl.

27.04.2021 3 z 5

Fenomén J. R. R. Tolkien - Životopis Pána příběhů Fenomén J. R. R. Tolkien - Životopis Pána příběhů Colin Duriez

Člověk se dozví zajímavé informace, ale mě osobně forma podání moc nesedla.

16.04.2021 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Šifra mistra Leonarda bylo něco nového v rámci literatury, titul Počátek už je jenom "slabý odvar", ALE neurazil. Dobře se to četlo a opět autor jako obvykle nechá čtenáře po dočtení přemýšlet nad myšlenkou, která se objevila v knížce :D.

14.04.2021 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Autorka co díl, tím víc stran a posledního dílu jsem vydržela do cca 800 stran a pak jsem přeskočila na konec. Za mě to bylo zdlouhavé a zbytečně některé pasáže rozepsané. Mělo to pár světlých chvil, ale opravdu málo.

24.03.2021 odpad!

Pověsti moravských hradů a zámků Pověsti moravských hradů a zámků Naďa Moyzesová

Pohodové čtení, ale jen pro ty co mají rádi historii hradů a zámků :). Taková oddychovka

09.02.2021 5 z 5