Skodinka89 Online Skodinka89 komentáře u knih

Balzamovač Balzamovač Mitsukazu Mihara

Velmi netypická manga díky vybranému tématu, ale nic není proti ničemu.

5 příběhů, které se řeší na pár stránkách. Takže není nic pořádně vysvětleno proč, jak...

09.01.2024 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Klasický deník se zápisky. Nic více a nic méně.

Měla jsem tohoto člověka ráda jako herce a knížku jsem po 10 stránkách odložila. Jak už tu někdo psal níže: špatný pocit, že se někomu hrabu v soukromí.

05.01.2024 odpad!

Pohodové rodičovství Pohodové rodičovství Milan Studnička

Knížka se četla dobře, rozhodně člověka donutí přemýšlet nad tím jak vychovává potomky.

Minimálně metoda jak řešit různé problémy v této knížce mi příjde asi nejvíc schůdná v rámci "moderní výchovy", ačkoliv ne se vším jsem souhlasila. 100 lidí, 100 názorů.

05.01.2024 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Nevím, ono asi nenadchne ani neurazí. Já čekala na něco do 110.stránky, nedočkala jsem se :).

27.12.2023 1 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Četla jsem to na mé poměry dlouho a mám z toho neutrální pocity.

Kniha řeší problémy všedního dne a životní události, které nejsou úplně ty radostné. Minimálně někdo najde zdroj inspirace na další četbu.

15.12.2023 2 z 5

Myš Bláža na cestě za blahobytem (Malované čtení) Myš Bláža na cestě za blahobytem (Malované čtení) Jarmila Léblová

Děs, téma sebevraždy pro začínající čtenáře?

To raději dceři v 5 letech začnu číst první díl Harryho Pottera

25.11.2023 odpad!

Vyhnanie Gerty Schnirch Vyhnanie Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Téma odsunu Němců po 2.světové u nás je velmi ožehavé a celkem mě překvapilo, že se do toho někdo pustil. Opravdu velice povedený a silný příběh.

19.11.2023 5 z 5

Chovejte se jako malý princ Chovejte se jako malý princ Stéphane Garnier

Ačkoliv mám ráda malého prince, tak knížka neoslovila. Možná špatná konstelace hvězd nebo špatné načasování, ale neoslovila.

04.11.2023 odpad!

Není-li to nemožné. Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné. Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

O dětských transportech se toho moc nedočtete. Určitě se hodně dozvíte o osobnosti člověka, který dokázal nemožné ;)
Obyčejný člověk, který udělá skutek a nepotřebuje to hlásat do světa.

03.11.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Neutrální postoj ke knížce.

*Některé kapitoly byly opravdu zdlouhavé

30.10.2023 3 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Knížka se líbila, zaměřeno na korejsko-japonské vztahy z pohledu národů.

PS. Každý národ má nějaký problém s jiným národem :D vše je jen o předsudcích, kdyby nebyly...

08.10.2023 5 z 5

Moje rudá knížka Moje rudá knížka Lenka Blažejová

Hledám ideální knížku jak citlivě se seznámit co malé slečny čeká. Osobně bych tohle dceři nepořídila, náhodné informace a některé zbytečné.

Abych nebyla jen zlá, tak z celé publikace bych využila jednu dvojstranu pro praktické vysvětlení pro dceru.

19.09.2023 odpad!

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Jak chtěl autor vše popsat, tak někdy to bylo chaotické v rámci kapitol, které následovaly.

Rozhodně pěkné ukončení příběhu. Určitě se k tomu někdy zase vrátím.

16.09.2023 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Opět člověk čte a neukončený konec :D

11.09.2023 5 z 5

Největší přání Největší přání Ester Stará

Dcera si sama v knihovně vybrala tuto knížku. Osobně bych po ní nesáhla díky ilustraci.
Jenže při čtení příběhu jak plyšová hračka hledá toho svého majitele, který bude s hračkou šťastný... proč né.
Autorka jednoduše ukazuje pár témat dnešní doby a nutí se zamyslet nad tím jak dnešní společnost je konzumní a má priority úplně někde jinde, než by měla mít.

09.09.2023 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Jako oddechovka celkem obstojné.

* dělat scény, když už jsem s tím smířená (a chci to řešit) a zjistím, že blízka osoba jen čekala až jí to sama řeknu... Trošku přitažené za vlasy

29.08.2023 2 z 5

Rónin Rónin Rafal Jaki

Nezaujal styl kresby. Co jednomu se nelíbí, druhému se může líbit.

Komiks přečtený za cca 30min

29.08.2023 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Četla jsem Enderovu hru a díky tomu jsem došla až k tomuto titulu. Příběh vtáhl do děje a už nepustil.

18.08.2023 5 z 5

Sbírka nejkrásnějších pohádek 3 Sbírka nejkrásnějších pohádek 3 Walt Disney

Čtené s dcerou, ale celkem nespokojenost. Výňatky z pohádek od Disney. Rovnou si můžu půjčit danou pohádku.

13.08.2023 odpad!

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe