Skodinka89 Skodinka89 komentáře u knih

Pověsti moravských hradů a zámků Pověsti moravských hradů a zámků Naďa Moyzesová

Pohodové čtení, ale jen pro ty co mají rádi historii hradů a zámků :). Taková oddychovka

09.02.2021 5 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Stále zatím rozečtené a otázka zda to někdy dočtu. Těšila jsem se na tento titul, ale je tam moc nesourodých informací a člověk se v tom po pár stránkách ztrácí.

31.01.2021 1 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku jsem přemýšlela zda knížku vůbec dočíst, ale zvědavost vyhrála. Rozhodně autor si vybral originálního vypravěče a to Smrt.
Je to příběh, kdy obyčejní obyvatelé Německa za 2.sv.války mají své obavy, malé radosti a snad i nějakou naději.

13.01.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knížka přečtena velmi rychle, ale některé kapitoly (hlavně ze začátku) byly zbytečně dlouhé.
Akčnější části perfektně popsány, autorka nezklamala. Jen zatím nevím, zda se vrhnu na další díl. Autorka zásadně ráda navyšuje počet stran v dalších dílech (a pak z toho vzniká zdlouhavé čtení o ničem)

13.12.2020 2 z 5

Račte dál! Račte dál! Marianne Dubuc

Pěkná knížka pro děti. Čekala jsem trošku větší příběh, ale to nevadí. Příběh si může alespoň dítě samo vymyslet samo vč. rodiče :).
Podařené malůvky.

25.11.2020 5 z 5

Od začátku do konce Od začátku do konce Robert Fulghum

Tato knížka od Fulghuma je trošku jiná oproti zbytku jeho tvorby. Nezklamala a tak nějak pohladila na duši. Člověka knížka nutí zapřemýšlet se nad svým životem.

23.11.2020 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Neurazí, ale deníček je prostě deníček :D.

07.10.2020 3 z 5

Kletba vlkodlačího chlapce Kletba vlkodlačího chlapce Chris Priestley

Neuchvatila a ani neurazila. Je to takovy pseudo Harry Potter.

25.09.2020 1 z 5

KX-B neodpovídá KX-B neodpovídá Alois Šiška

Vzpominky z valky, ktere cloveka nuti k premysleni. Je smutne, ze vlastenectvi tak nejak pomalu a jiste umira.

16.09.2020 5 z 5

Přísně tajné skandály Přísně tajné skandály Jaroslav V. Mareš

Zajimavy pohled na nektere legendy/pribehy. Za me dobre ctivo :)

09.07.2020 5 z 5

Kam na výlety s kočárkem: Morava Kam na výlety s kočárkem: Morava Petra Koktavá

Knizka relativne dobre zpracovana, jen u jednotlivych vyletu chybi o kterou casti moravy jde. Kdyby tam alespon byla mala mapa s puntikem kde presne se dane misto nachazi.

06.07.2020 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Velke zklamani, nedocetla jsem - neslo to. Dalsi dily jsou lepsi

03.03.2020 2 z 5

Opet autor nezklamal :D. Uzasne cteni, ktere pohladi na dusi.

27.01.2020 5 z 5

Tutanchamon: Cesta podsvětím Tutanchamon: Cesta podsvětím Sandro Vannini

Velmi povedené kniha, která odkrývá cestu posmrtným životem starověkých Egypťanů.

29.10.2019 5 z 5