KX-B neodpovídá

Český pilot britského královského letectva vypravuje, jak probíhala válka v Anglii a jeho pobyt v zajateckém táboře.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101641/kx-b-neodpovida-jIl-101641.jpg 4.642
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha KX-B neodpovídá

Skodinka89

Vzpominky z valky, ktere cloveka nuti k premysleni. Je smutne, ze vlastenectvi tak nejak pomalu a jiste umira.

borsalino_csfd
04.03.2019

Hodně syrové, sychravé, mokré a ledové vzpomínky Aloise Šišky, které ani po tolika letech neztratily nic ze své opravdovosti, prostě protože je zachytil tak, jak je viděl a cítil, bez nějakých politických či manipulativních výkladů. Z knihy čiší vlastenectví a společná touha po svobodě, bez ohledu na to, odkud kdo je. A tomuto cíli je podřízeno vše, včetně vlastního života. Hodně dobré.

Kakho-Oto
11.11.2018

Zajímavé vzpomínky letce RAF, rodáka z Lutopecen u Kroměříže. Nepřekvapivě mě nejvíce zaujaly části knihy věnované nedobrovolnému "dobrodružství" sestřelených letců na gumovém člunu uprostřed chladného Atlantiku na přelomu let 1941 a 1942. Na člunu přežili tři letci z pěti (šestý zemřel již v letadle), kromě Šišky přežil i Pavel Svoboda z Brněnska. Jedním z nepřeživších byl Josef Tománek, rodák z Přerova. Přeživší trojice musela po šesti dnech na moři přežít několikaleté zajetí, Svoboda se na konci války zapojil do odboje v protektorátu.

Bránolog
06.02.2012

Další letecké memoáry z války. Bufkův "Bombardér..." mne bavil víc, ale špatné to nebylo. Člověk se dokázal vžít do prožitku trosečníků v ledovém moři jen s nafukovacím člunem.

Kmotr Mrázek
Kmotr Mrázek