Skodinka89 Skodinka89 komentáře u knih

České korunovační klenoty České korunovační klenoty Milena Bravermanová

Celkem přínosné informace o českých korunovačních klenotech, které jinde člověk moc nenajde. Velmi povedená publikace ačkoliv jen pro určitou skupinku čtenářů.

19.09.2022 5 z 5

Václav IV. - záhady a mysteria Václav IV. - záhady a mysteria Vladimír Liška

Mystéria jsem osobně nenašla, ale zpracování života Václava IV a období jeho panování se celkem povedlo.

11.09.2022 4 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Marie Michlová

Psáno trošku jako diplomová práce, ale člověk může díky autorce najít další zdroje informací.
Rozhodně bych to úplně neodsuzovala, je tam dán jiný úhel pohledu na dobu Protektorátu.

11.09.2022 4 z 5

U Devíti draků a jedné ovce U Devíti draků a jedné ovce Robert Fulghum

Pravda je, že první díl jsem nečetla. Tudíž mám k tomu neutrální postoj.
Rozhodně tento výtvor bych si asi fyzicky nepořídila do knihovničky

01.09.2022 1 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Už jsem četla lepší příběhy od této autorky. Rozhodně zarputilé romantiky asi neurazí

29.08.2022 2 z 5

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Klasická oddechová četba. Některé úvahy byly slabší, ale pak to zase bylo velice úsměvné.

23.08.2022 4 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Nenáročné čtení na léto. Ačkoliv jsou tam prvky romantiky, tak to není přeslazené. Žádné moudra tam nehledejte ;).

21.08.2022 2 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Pěkně psané o životě lvice a snaha dostat ji zpět do přírody, kam zvířata patří.

14.08.2022 5 z 5

Panna, nebo orel Panna, nebo orel James Bailey

Už od začátku mě iritovala hlavní postava - sebelitování a nic víc. Ze slušnosti jsem knížku dočetla, aby se neřeklo.

30.07.2022 odpad!

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Cca 725 stran je opravdu výzva a člověk na startu knihy přemýšlí proč tak dlouhé, když je jasné co se bude dít. Chvilkami zdlouhavé, ale vše bylo vysvětleno. A konec byl velmi povedený což se u tohoto žánru daří málokomu.

27.07.2022 5 z 5

Nejdelší den v roce Nejdelší den v roce Tanja Dückers

Není to zrovna vesele čtení, ale obsah knihy pochopí ten, který ztratil jednoho z rodičů. 5 příběhů lidí, kteří se po svém snaží zpracovat myšlenku na zemřelého rodiče.

09.07.2022 5 z 5

Mumie - odhalte tajemství egyptských hrobek Mumie - odhalte tajemství egyptských hrobek Joyce Tyldesley

Velmi povedená knížka, která se pouze zabývá tím co se dělo po smrti v rámci starověkého Egypta (z pohledu "péče" o zemřelého) . Pro milovníky této části historie je přímo nutnost tento titul přečíst.

07.07.2022 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Byly části, které jsem jenom nějak přeletěla. A pak byl zvrat, kdy knížka člověka doslovně vtáhla čtenáře do děje. Za mě některé pasáže mohly být méně komentované, ale budiž :).

07.07.2022 3 z 5

Staroegyptská Kniha mrtvých Staroegyptská Kniha mrtvých Břetislav Vachala

Nečekejte žádné zaříkávadla na oživení mrtvých apod :D. Jen bych řekla, že je to dost specifická kultura a to se propisuje i do "rozloučení" s mrtvými.

02.06.2022 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Hlavní hrdina získává nutné informace, aby obstál v chystaném souboji se záporákem.
Chvilama knížka nudila a poté zaujala. Takže dávám neutrální hodnocení.

17.05.2022 2 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Ze startu trošku chaosovité čtení, ale pak se čtenář chytil do děje. Některé momenty nutily k zamyšlení.

12.05.2022 4 z 5

Gestapo Gestapo Rupert Butler

Dobře napsaná literatura faktu.

12.05.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Knížka opět nezklamala svým počtem stran :). Je zvláštní pozorovat vývoj Nesty a klobouk dolů co postava zvládla.
Tento díl stejně bude číst jen ten, kdo přelouskal prvních x-dílů :)

28.04.2022 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knížka je fajn oddechovka, kde je i drak :). Pro drako-milce vhodná četba.

19.02.2022 5 z 5

Tradiční Japonsko – Tajemství ze samurajských břehů Tradiční Japonsko – Tajemství ze samurajských břehů Antony Cummins

Myslím si, že tento titul neurazí. Ti co jsou náročnější čtenáři, tak bych asi tuto knížku nedoporučila. Autor knížku pojal jako slovník "cizích slov" jednoduše řečeno. Zajímavé, ale nijak extra jednotlivé věci na sebe nenavazují.

13.02.2022 4 z 5