Gestapo přehled

Gestapo https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21640/bmid_gestapo-4xh-21640.jpg 4 38 38

Kniha seznamuje s podrobnostmi dějin nacistické státní policie, její organizační strukturou, jejími vedoucími představiteli, krutými metodami a zánikem v troskách poražené třetí říše. Svědectví očitých svědků přibližují postupy a prostředky používané gestapem, udavačství, mučení a deportace do koncentračních táborů.

Literatura světová Literatura naučná Historie
Vydáno: , Svojtka & Co

The Gestapo

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gestapo. Přihlašte se a napište ho.

xulij01
03.05.2024 4 z 5

Knížka je pojatá trošku šířeji, věnuje se například i nástupu Hitlera k moci, včetně vylíčení pivnicového puče. Což není na škodu, aby čtenář znal souvislosti, na druhou stranu pak zbývá trochu méně prostoru pro samotné dějiny gestapa. Každopádně je knížka velmi čtivá a obsahuje celou řadu zajímavých informací, ale pro někoho, kdo se zabývá dějinami gestapa hlouběji, nebude zase až tak objevná. Celkově je v knížce 120 fotografií, které perfektně doplňují text. Na konci knihy se autor věnuje i nejznámějším soudním procesům s představiteli gestapa. Celkově bych hodnotil 85 %.

Skodinka89
12.05.2022 5 z 5

Dobře napsaná literatura faktu.

MilanCFC
21.09.2020 5 z 5

Tomu říkám opravdová literatura faktu! O tématu druhé světové války na evropském území už mám něco načteno a tato kniha to výborně doplňuje a jde ještě mnohem dál. Určitě to ale nejde číst najednou. Ani ne tak kvůli zvěrstvům, kterých se dotyční dopouštěli, ale kvůli tomu obrovskému množství informací, struktuře organizace, počtu jmen a dat atd atd. A ačkoliv jde o velké množství informací, ty jsou zpracovány nesmírně dobře a logicky a čtenář v tom nemá žádný zmatek. Přidané fotografie jsou někdy notoricky známé, někdy ale také pro kdekoho zcela nové. Výborná práce autora.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Gestapo v seznamech

v Právě čtených1x