Skodinka89 Skodinka89 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi pěkně zachyceno jak kdysi vše fungovalo a to hlavně v té nejhorší robotě co si člověk dokáže představit.

Umím si představit tuto knihu jako povinnou četbu na středních školách.
Velmi dobře popsané sociální vztahy v komunitě, třídění společnosti, jak vypadala pracovní povinnost... tohle všechno by se nemělo zapomínat.

30.04.2024 5 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Pár let jsem se na tuhle knížku chystala a konečně jsem k tomu došla :D. Za mě spokojenost, jen začátek se trošku táhl než začala akce. Rozhodně zkusím i další díl.
Příjemná fantasy bez draků, elfů a jiných obdobný stvoření :)

23.04.2024 5 z 5

Vánoční hvězda a splněná přání Vánoční hvězda a splněná přání Zuzana Pospíšilová

Velice podařená knížka pro začínající čtenáře. Rozhodně je tam pěkně zachycena myšlenka "co je nejdůležitější o Vánocích".

22.04.2024 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Četlo se to dobře, jenom druhá část byla už chvilkami jak z rychlíku. Autorka opět nezklamala, jelikož jsem už od ní četla dcery čarodějného vrchu

22.04.2024 5 z 5

Zlé semínko Zlé semínko Jory John

O něco lepší zpracování než Hodné vajíčko. Ilustrace pěkná, jen to opět chtělo pár vět navíc v rámci dvojstrany...

15.04.2024 3 z 5

Hodné vajíčko Hodné vajíčko Jory John

Ilustrace povedená, ale trošku mi to nešlo dohromady s myšlenkou příběhu.

Za mě to mohlo být trošku lépe uchopeno tzn třeba odstavec vět na dvojstranu. Věta max 2 věty na dvojstranu žádná sláva...

14.04.2024 2 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Oddechovka a romantika tak akorát. Jen ze začátku mě trošku děsilo počet stránek, ale pak to samo ubývalo ani nevím jak.

02.04.2024 4 z 5

Doktor Myšák Doktor Myšák Christa Kempter

Ilustrace celkem povedená, příběh se mi moc nelíbil. Trošku to připomíná některé doktory a jejich neschopnost léčit . Minimálně je tam fajn myšlenka, když si navzájem pomůžeme, tak problém se může vyřešit.

24.03.2024 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Velmi hodně laciná oddechovka. Ani nevím kolikrát se v celé knize objevilo slovo banán... Za mě jedna knížka stačila

11.03.2024 1 z 5

Vzpomínky na nebe Vzpomínky na nebe Wayne W. Dyer

Kdo věří, že "něco" existuje mezi nebem a zemí...tak knížka může zaujmout, ale

- hodně zaměřené na Boha

- kapitoly mají krátké příběhy ze všech koutů světa

Člověk se nedozví nové informace, ale spíše bude přemýšlet jak je to možné

05.03.2024 4 z 5

Dračí mor Dračí mor Jana Rečková

Mám ráda tématiku s draky, ale tohle mi nějak nesedlo. Určitě své nadšence najde.

02.03.2024 odpad!

Svatí blázni Svatí blázni Joanne Harris

Vypravěčský styl specifický pro JH. Opět zvolené netradiční téma a za mě spokojenost, ačkoliv hlavní hrdinka někdy měla dost zvláštní priority.

02.03.2024 4 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Velmi podařená knížka a ještě založena na doložených faktech z čarodějnických procesů.

17.02.2024 5 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Snaha předělat klasický příběh, kde se autorka snažila nacpat všechny pohádkové postavy, ale... Když došlo k nějakému zvratu buď ihned skončila kapitola nebo se k tomu dál nevracelo.

08.02.2024 2 z 5

Petr Pan Petr Pan James Matthew Barrie

Abych pravdu řekla, když jsem knížku donesla domů z knihovny (rezervace přes net), tak jsem ještě kontrolovala komu je publikace určená. Kresby neodpovídají moc pro děti cca do 8let.

Závěr? Přečteno, ale už víckrát ne

27.01.2024 2 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Tajemné město knih bylo pro mě trošku záhadou. První část knihy měla dobrý start, prostředek snaha neskončit se čtením a slibný závěr byl takový nijaký.

Škoda

21.01.2024 2 z 5

Balzamovač 3 Balzamovač 3 Mitsukazu Mihara

Ačkoliv někoho může odradit první díl z této série, tak třetí díl už je opravdu "jízda"

11.01.2024 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Mitsukazu Mihara

Velmi netypická manga díky vybranému tématu, ale nic není proti ničemu.

5 příběhů, které se řeší na pár stránkách. Takže není nic pořádně vysvětleno proč, jak...

09.01.2024 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Klasický deník se zápisky. Nic více a nic méně.

Měla jsem tohoto člověka ráda jako herce a knížku jsem po 10 stránkách odložila. Jak už tu někdo psal níže: špatný pocit, že se někomu hrabu v soukromí.

05.01.2024 odpad!

Pohodové rodičovství Pohodové rodičovství Milan Studnička

Knížka se četla dobře, rozhodně člověka donutí přemýšlet nad tím jak vychovává potomky.

Minimálně metoda jak řešit různé problémy v této knížce mi příjde asi nejvíc schůdná v rámci "moderní výchovy", ačkoliv ne se vším jsem souhlasila. 100 lidí, 100 názorů.

05.01.2024 4 z 5