Vánoční hvězda a splněná přání

Vánoční hvězda a splněná přání https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348895/mid_vanocni-hvezda-a-splnena-prani-hWq-348895.png 5 42 19

Malá Ida žije v dětském domově a moc touží po mamince a tatínkovi. Není tolik průbojná jako ostatní děti, a tak se na ni většinou nedostane pohlazení nebo pochování na klíně. Celé dny prostojí u okna a dívá se, jestli nepřichází nová maminka s tatínkem. Večer před Štědrým dnem za oknem uvidí padat hvězdu. Dobře ví, že padající hvězda dokáže splnit přání, a tak si moc přeje maminku a tátu. Na opačném konci města bydlí pán a paní Andělovi, kteří marně touží po děťátku. I oni uvidí padat hvězdu a oba si přejí, aby se jejich rodina rozrostla. A protože Vánoce jsou svátky splněných přání, nakonec se všem jejich tužby splní. Knížka je určena dětem mladšího školního věku.... celý text

LadaJana
03.05.2024 5 z 5

Kniha opravdu překvapila, moc pěkná vánoční knížka, která je napínavá a má i hřející vánoční děj. Dcera jí přečetla ve 2. třídě za víkend jak se jí líbila, leč jsem musela velice opatrně vysvětlovat, že ten příběh není realistický a že je to 100% fikce. Dcera měla trošku problém s tím, že holčička mohla sama utéct z domova.

Skodinka89
22.04.2024 5 z 5

Velice podařená knížka pro začínající čtenáře. Rozhodně je tam pěkně zachycena myšlenka "co je nejdůležitější o Vánocích".

Becca_books
30.12.2023 5 z 5

Moc pěkná vánoční knížka pro mladší školáky. Příběh malé Idy je moc pěkně napsaný, lehce napínavý. Kouzlo vánoc v plné kráse. A část se sněhuláky rozesmála i mě.

Matematicka
08.01.2023 4 z 5

Pěkná a laskavá kniha pro mladší děti a jejich rodiče a prarodiče o zázracích, které se mohou dít o Vánocích a o tom, co jsou vlastně ty nejdůležitější dárky. Určitá zjednodušení lze i vzhledem k cílové věkové kategorii odpustit. Velice pěkné ilustrace a velká písmenka pro malé čtenáře.

susannn
03.10.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Čteme každé Vánoce. Moc se povedla.

Zub21
06.04.2021

Krásný, pohádkový příběh. Dceru, druhačku, kniha velmi zaujala, čteme ji opakovaně. Kéž by to tak fungovalo i v životě, dětské domovy by zely prázdnotou. Doporučuji.

Beruska18
16.01.2021 5 z 5

Příběh malé holčičky z dětského domova, která má jen jedno velké přání ... četli jsme se synem a moc se mu kniha líbila.

Jurfinka
10.12.2020 4 z 5

Taková dobrá oddechovka pro dospělého na pár minut, naivita která podle mě dětem může zamotat hlavu... Utéct z dětskeho domova, kde venku najde co hledá a může zustat, či za 1,5 hodinu maminka úplatek či uhackuje celého medvídka a ještě sálu, mě rozesmála..

Liilith
03.01.2020 5 z 5

Již dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu s poutavým dějem. Osobité a veselé ilustrace Magdy Veverkové Hrnčířové jsou moc krásné a budou se vám určitě líbit, tak jako mě. Vykouzlily mě úsměv na tváři.
Příběh je určený pro malé čtenáře, kteří si písmenka teprve osvojují. Pomoc rodičů je tady na místě. Velký font písma a krátké kapitoly jsou zárukou, že malý čtenář nebude mít problém se čtením ani s udržením pozornosti.

Karinka2012
09.12.2019 5 z 5

Tak tohle se povedlo! Krásná knížka. Škoda, že není druhý díl.

angelak
09.12.2019 5 z 5

Moc krásný příběh malé holčičky z dětského domova - četli jsme se synem...Doporučuji ..

bibi.r
02.12.2019 4 z 5

4,5*
Tento milý vánoční příběh jsem si vážně užila.
Začátek je trochu smutný, ale má v sobě velkou naději.
A přesně tak mají dětské knížky končit - nadějí :).

jasmína
18.03.2019 5 z 5

Tak tohle byla tedy tak krásná kniha, dojemný příběh holčičky Idy z dětského domova. Musela jsem párkrát potlačit slzy při hlasitém čtení dcerce, která začala navíc přemýšlet, co by dělala ona.

happystar
09.02.2019 5 z 5

Krásný příběh

Kačaba79
24.01.2019 4 z 5

Kniha pro předvánoční čas, zvolená pro hlasité předčítání dcerou. Příběh k zamyšlení.

Lucissia
11.02.2018 5 z 5

Další úžasná knížka od Ježíška za námi. Milý příběh i ilustrace, na konci jsem měla slzy v očích a synovi se také líbila. I z téhle knížky si uděláme každoroční adventní tradici. :-)

zlatkr
16.01.2018 5 z 5

Kniha s milým příběhem,vhodná díky velkým písmenům a krátkým větám pro začínající čtenáře.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Sbírám vánoční knihy pro děti a vždy netrpělivě s dcerkou čekáme na začátku podzimu, co nám nakladatelství přichystají na tomto poli nového. A mohu říci, že tato kniha je moc pěkná. Zaujala mě ihned, jak jsem ji vybalila, když mi přišla z nakladatelství a hned jsem ji otevřela a přečetla si ji ještě dříve, než jsem ji věnovala dcerce. A když jsme ji pak četly spolu s dcerkou, bylo to moc pěkné....více takových milých příběhů pro děti....

MartinaF
01.11.2017 4 z 5

Příběh, který se odehrává o Vánocích, ve mně navodil slavnostní atmosféru, i když tam o Vánoce až tak nešlo. Knihu jsem nečetla, ale byla mi čtená desetiletou dcerou, ale díky tomu, jak dobře ji četla, je vhodná právě pro takové čtenáře nečtenáře. Velká písmena, krátké kapitoly - ideální pro děti, které začínají číst. A kniha se nám oběma moc líbila.