Vánoční hvězda a splněná přání

Malá Ida žije v dětském domově a moc touží po mamince a tatínkovi. Není tolik průbojná jako ostatní děti, a tak se na ni většinou nedostane pohlazení nebo pochování na klíně. Celé dny prostojí u okna a dívá se, jestli nepřichází nová maminka s tatínkem. Večer před Štědrým dnem za oknem uvidí padat hvězdu. Dobře ví, že padající hvězda dokáže splnit přání, a tak si moc přeje maminku a tátu. Na opačném konci města bydlí pán a paní Andělovi, kteří marně touží po děťátku. I oni uvidí padat hvězdu a oba si přejí, aby se jejich rodina rozrostla. A protože Vánoce jsou svátky splněných přání, nakonec se všem jejich tužby splní. Knížka je určena dětem mladšího školního věku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348895/big_vanocni-hvezda-a-splnena-prani-hWq-348895.png 4.832

Kniha Vánoční hvězda a splněná přání

susannn
03.10.2021

Úžasná kniha. Čteme každé Vánoce. Moc se povedla.

Zub21
06.04.2021

Krásný, pohádkový příběh. Dceru, druhačku, kniha velmi zaujala, čteme ji opakovaně. Kéž by to tak fungovalo i v životě, dětské domovy by zely prázdnotou. Doporučuji.

Beruska18
16.01.2021

Příběh malé holčičky z dětského domova, která má jen jedno velké přání ... četli jsme se synem a moc se mu kniha líbila.

Jurfinka
10.12.2020

Taková dobrá oddechovka pro dospělého na pár minut, naivita která podle mě dětem může zamotat hlavu... Utéct z dětskeho domova, kde venku najde co hledá a může zustat, či za 1,5 hodinu maminka úplatek či uhackuje celého medvídka a ještě sálu, mě rozesmála..

Liilith
03.01.2020

Již dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu s poutavým dějem. Osobité a veselé ilustrace Magdy Veverkové Hrnčířové jsou moc krásné a budou se vám určitě líbit, tak jako mě. Vykouzlily mě úsměv na tváři.
Příběh je určený pro malé čtenáře, kteří si písmenka teprve osvojují. Pomoc rodičů je tady na místě. Velký font písma a krátké kapitoly jsou zárukou, že malý čtenář nebude mít problém se čtením ani s udržením pozornosti.

Karinka2012
09.12.2019

Tak tohle se povedlo! Krásná knížka. Škoda, že není druhý díl.

angelak
09.12.2019

Moc krásný příběh malé holčičky z dětského domova - četli jsme se synem...Doporučuji ..

bibi.r
02.12.2019

4,5*
Tento milý vánoční příběh jsem si vážně užila.
Začátek je trochu smutný, ale má v sobě velkou naději.
A přesně tak mají dětské knížky končit - nadějí :).