Balzamovač 3

Někdy musí člověk něco ztratit a teprve pak pochopí, jak důležité to bylo. Bohužel, některý lidé musí nejprve osamět, aby pochopili že to, co vlastnili, bylo opravdu jedinečný. Konflikt s otcem, smrt matky, smutné vzpomínky na dětství - Mamiyu ovlivnila řada věcí. Ale i přesto se stal balzamovačem. Proč se rozhodl dělat práci, kterou tak strašně nenáviděl? Tato kniha je vytištěna ve stylu „manga", v autentickém japonském formátu zprava doleva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66603/balzamovac-66603.jpg 4.432

Balzamovač 3.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Hanami

Shigeshoushi 3, 2005

Kniha Balzamovač 3

Lenka.Vílka
23.07.2019

Tohle byla jasná jízda do deprese. Vysvětlí se úplně všechno a vlastně se dostaneme na začátek příběhu. Na začátek všeho. Proč člověk začne dělat to, co ve svém životě nenávidí nejvíc? Což je pro českého čtenáře vlastně konec. Protože zbylé čtyři díly nevyšly. Nu což, je čas zapojit fantazichii...

InaSeLoki
08.06.2018

Je "dobalzamováno", tedy alespoň pro nás čtenáře. Tímto třetím dílem, kde se dozvídáme více o minulosti hlavního hrdiny a také, jak se dostal ke své profesi, se s námi balzamovač loučí.

K této manze jsem se dostala díky kamarádovi, který mi půjčil tehdy první díl a mě to oslovilo.

Ve všech třech dílech nás provázela pěkná kresba a zajímavé (většinou ne moc veselé) příběhy. Nejvíce mě zaujal příběh ze druhého dílu, s chlapcem jako panenkou. To asi nezapomenu nikdy. Má to emoce, ale vyvážené, což je v rámci tématu dobře. Je to důstojné a čtenář u toho může zapojit i svou mozkovnu. Jasně, téma smrti, ztráty a pomoci pozůstalým není pro každého. Abych nezapomněla, v průběhu čtení zjistíme o samotném balzamování dost věcí, tudíž je to i poučné.

Aki12
08.01.2017

Třetí díl se zaměří spíše na Shinjurovu minulost. Zdá se mi, že poslední přeložená část by měla být spíše prvním dílem, aby všichni pochopili, jak to měl Shinjurov ze začátku těžké, i když je pravda, že by se možná hned tím prvním dílem ztratila všechna genialita, která nás nutila číst předešlé dva díly. Je mi trochu líto, že už to skončilo, bohužel, tahle chvíle přijít musela.
Jelikož jsem v minulém díle slíbil, že pokud bude další díl stejně dobrý nebo lepší, nebudu váhat. A svému slibu dodržím.
HODNOCENÍ: *,*,*,*

evickakyticka
13.08.2015

Ve třetím díle se vracíme na začátek, abychom se dozvěděli, jak a proč to vše začalo. Moc to nemám ráda. Proč jen nemůže být začátek prvním dílem a konec dílem posledním? To abych přečetla příběh znovu a dokreslila souvislosti, kterým jsem nedala pozornost? Nevím, nevím. Jinak dílo dobré, dojemné, sympatické, zajímavé, poučné. Třeba o univerztě o pohřebnictví jsem se dozvěděla až tady.