Dračí mor

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

I draci mohou onemocnět. A zemřít. Není proto divu, že potřebují lékaře. I když je to obyčejný… člověk. Příběh, odehrávající se v minulosti světa vynikající povídky Hic sunt dracones, která vyšla ve sborníku Legendy: Draci, vás zavede do světa, který leží hned vedle toho našeho. Stačí jen použít tu správnou sadu smyslů. A draci to umí. Jenže teď se jejich světem šíří neznámá epidemie, která mnohé zabíjí a některé mění. Dokáže ji zastavit otrok ze světa lidí? A bude vůbec chtít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76807/draci-mor-76807.jpg 3.831
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Dračí mor

sarka9190
20.02.2019

Knížka na dovolenou. Být trochu více propracované charaktery, dala bych o hvězdu více, takhle je to pro mne takový dračí Mark Stone. Nicméně dračí svět, bitvy mne baví.

Svářeč
02.01.2018

Vlastně ani nevím, proč jsem si Dračí mor kupoval. Povídka Hic sunt dracones z antologie Legendy: draci mě nijak neoslovila, navíc soudě dle recenzí se nejedná zrovna o můj šálek čaje (málo příběhu, hodně postav a psychologie, atd). Asi v tom byl nějaký šestý smysl, protože... tahle knížka je fakt výborná :) Příběh je sice odsunut na vedlejší kolej, tvoří víceméně jen kulisu pro postavy, každopádně hlavní hrdinové jsou vážně výborně vykreslení, sympatičtí, no prostě jsem si je zamiloval. Tenhle typ knih vážně normálně moc nemusím, ovšem Dračí mor jsem přečetl během jednoho dne. Fakt mě překvapil. K dokonalosti mu ještě něco málo chybí (přecijen mi chyběla nějaká "šedá" postava, všichni jsou totiž buď dobráci od kosti nebo prohnilí padouši), ale pět hvězd si zaslouží. 95%


Allpa
05.02.2016

Nevěděla jsem co čekat, autorku neznám. Líbí se mi velikost knihy - ideální na cestu vlakem do kabelky, nebo v létě k vodě :) . Obsah mne však mile překvapil. Líbil se mi popis postav a i zase trošku jiný dračí svět. A hlavně tam draků, leteckých scén i akce bylo dost.

Ashi
22.09.2015

Způsob psaní českých autorů je takový zvláštní, za mě naprosto průměrná kniha. Ani špatná ani bestseller. Přijde mi že popis knihy nekoresponduje s obsahem. Z popisu to vypadá že se bude řešit hlavně Mor, který je v knize spíš mimochodem. Ale kniha se četla rychle a dobře.

cori
02.02.2012

Draci trochu jinak - jako vyspělejší civilizace, která předčí tu lidskou. Draci (samozřejmě po proměně do lidské podoby) jezdí automobily, používají telefony, staví železnici, zatímco ve světě lidí panuje středověk. Jedná se o oddychové romantické čtivo (láska mezi lidským otrokem a dračí paní) s happyendem, které se bude líbit hlavně dívkám. Pro pány je určeno pár akčních scén (např. vzdušné souboje draků).