Ach jo

aneb Některé postřehy z obou stran ledničky

Další kniha drobných příběhů, úvah, zamyšlení a filozofických postřehů známého a oblíbeného autora.

Vydání čtvrté, v Argu druhé

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46812/ach-jo-46812.jpg 4.2566

Kniha Ach jo

béčko
19.08.2021

Povedené a trefné!

Skodinka89
24.06.2021

Taková klasika od Fulghuma pro pohlazení duše v těžkých dnech :)

Malíček
14.05.2021

Druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a rozhodně nejsem zklamaná. Musím říct, že se neztotožňuji se všemi myšlenkami, ale celkově se mi kniha líbila a její obsah mi přišel zajímavý.
Robert Fulghum má navíc podle mě super styl psaní, takže jeho vyprávění je nejen čtivé, ale také vhodné a podněcující k zamyšlení.
Rozhodně mohu doporučit.

téravokudlaná
29.01.2021

pěkná oddechovka :-)

Sarah01
08.01.2021

V knížce jsou zajímavé myšlenky a postřehy z obyčejného života, ale přesto nám Evropanům některé na hony vzdálené. Nic mně třeba neříkaly kapitoly o jídle, většinu pochutin, co Američani zbožňují (asi), bych nepozřela. Ale něco mě zaujalo, hodně.

Cituji:

Málokdy mám pocit, že jsem šťastný. Zato si často vzpomínám, kdy jsem byl šťastný. Zvláště když sedím v kuchyni zabalený do neviditelného přehozu sešitého z nejlepších chvilek včerejšků. Ty cenné věci - zbytky ze žití - zůstávají, aby pomáhaly srdci a duši přežít. Jenom z nich se žít nedá. Ale bez nich život nestojí za to.

Ve světě i v nás je násilí. V nás všech. Bude tam vždy a je na nás, abychom mu - dokud tu jsme - čelili.

Pine
31.12.2020

Ach jo jsem poprvé držela v ruce asi v 15 letech a působila na mně srandovně. Pravděpodobně se mnou cloumala puberta, protože teď mi ta zábava prišla poloviční. Asi jsem dospěla a vím, že povídky jsou vymyšlené, tedy wow efekt se nekoná nebo v této době nejsem nastavená na humor. Nedočkala jsem se onoho pohlazení po duši, úsměv na tváři také chyběl.
Fulghumova lednička hučí v B dur, moje kvoká. Ani tohle dnes nemáme společné...

jejda.majda
22.12.2020

Fulghum mě hodně bavil asi před 15 lety, takže jsem se k němu teď docela ráda vrátila, když jsem hledala nějakou oddychovější literaturu. Jenže už to není to, co to bývalo. :-( Asi to bude tím, že už jsem starší... Ach jo je kniha plná různých vtipných nebo nečekaných historek ze života Roberta Fulghuma. Dřív by se mi jich asi líbilo víc, ale teď mě zaujaly asi 3 z dvaceti. Ostatní mi přišly spíš takové prázdné a nebo moc všední.
Chci dát Fulghumovi ještě šanci a přečíst si někdy v budoucnu Třetí přání, které na mě čeká v knihovně. Ale k jeho krátkým povídkám už se asi nevrátím.

lucie.dc
05.12.2020

Cteno v ramci Ctenarke vyzvy 2020 a posledni z knih, ja mam pocit, ze jsem prave vykonala zkousku a mam prazdniny! :D

Kniha je zajimava, takove az filozoficke dilo bych rekla, je tam spousta krasnych a pravdivych "mouder," ktere urcite hodlam sirit dal. Sklada se z nekolika kratkych vypravenich, nektere pasaze jsem trochu sic preskakala, nektere byly ale vyborne, humorne jakozto treba princ, ktery hleda popelku podle strevicku, je vlastne fetisista :D Pribeh s popelem v letadle me opravdu moc pobavil (i kdyz je to mozna smutne, ale me cerny humor nevadi).

Urcite juknu po necem dalsim ;)