Dějiny medicíny od starověku po současnost

Přehledné dějiny medicíny od jejích počátků až k dnešku, ve kterých autor srnuje a hodnotí celý dosavadní vývoj praktické medicíny i lékařské vědy v rozsahu pro českého čtenáře doposud nedostupném. Lze je použít jako biografický slovník velkých vědců a lékařů a jejich úspěchů, jsou však především poutavým vyprávěním o lidských omylech a hledání, o vnímání nemoci a nemocného člověka, o proměnách vztahu mezi lékařem a pacientem, o institucionalizaci medicíny v různých zemích a v různých obdobích, či o alternativních způsobech léčby. Porter se zabývá také intelektuální historií medicíny, jejími proměnami v závislosti na rozvoji přírodních věd a filozofických, sociálních a politických systémů. Vedle medicíny západní, které se věnuje především, nabízí pro srovnání vhled do tradic medicíny východní - arabské, čínské a indické....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182670/dejiny-mediciny-od-s-182670.jpg 4.811
Literatura naučná, Věda, Zdravotnictví
Vydáno, Prostor

The greatest benefit to mankind : a medical history of humanity from antiquity to the present, 1997

Kniha Dějiny medicíny od starověku po současnost

Ufonka123
10.07.2019

Hodně zajímavá kniha, kde se člověk dozví vše, co potřeboval vědět a spíš i něco víc.

Adelajda_4
08.07.2015

Před autorem smekám, protože pojmout takové penzum informací, to není jen tak. Může se zdát, že téma je poněkud nezajímavé, ale opak je pravdou, protože autor, nejenom, že v tomto díle podává množství informací, ale dokáže je také podat velice čtivou formou. Já jsem tedy s knihou byla nadmíru spokojená.