Pověsti českých hradů a zámků

Pověsti českých hradů a zámků https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27879/bmid_povesti-ceskych-hradu-a-zamku-kiW-27879.jpg 4 34 4

V knize jsou abecedně uspořádány mnohé naše více či méně známé hrady a zámky. Jednotlivé kapitoly vždy začínají zeměpisným a historickým popisem stavby ilustrovaným dobovým vyobrazením, pak následují pověsti, které se k těmto středověkým sídlům váží.

Skodinka89
Skodinka89
06.01.2022 5 z 5

Pěkně napsaná jak historie o jednotlivých hradech, tak i příběhy které k daným místům patří.
Za mě velká spokojenost :)

brodequin
brodequin
24.12.2020 5 z 5

Hezky napsané vyprávění o hradech a krásné dobové ilustrace. U každého hradu je nejdříve popis o jeho vzniku a historii a poté jedna či více pověstí. Moc pěkná knížka. Mám vydání z r.1995.

terimila
terimila
06.07.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem zbožňovala. Nádherně provázela po známých i méně známých českých památkách, pokaždé daný hrad či zámek představila a pak vyprávěla jednotlivé pověsti. Nenáročnou formou to seznamovalo s dějinami daných míst a s osobnostmi, které tam žily a působily. A bylo krásně vidět, jak se některé motivy opakují v příbězích z různých míst. Nádherná kniha. Mám pocit, že ji později mamka, když učila děti na 1. stupni v naší vesnici, "odtáhla do školy" (terminus technicus pro jinak nevysvětlitelné zmizení spousty věcí od výtvarných pomůcek a drátků, až po mnoho mých dětských naučných knih, z nichž jsem mezitím stihla vyrůst :))) , ale doufám, že tam doma někde pořád je. Byla skvělá a musím ji najít...

zuza.floderova
zuza.floderova
02.04.2014 5 z 5

Obálka a ty popisy hradů, té knize není co vytknout. Je dokonalá