sirojezkin sirojezkin komentáře u knih

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Ó jak skotské !!!

22.02.2023 3 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Tuto knihu jsme četli všichni v naší rodině cca před 40 lety a příšerně jsme se u toho chechtali. Dokonce si ji pak přečetl i můj syn - asi v 10 letech a taky ho to moc bavilo. Teď už je dospělý a občas si v nějakých situacích vzpomeneme na nějaké útržky a zase se chechtáme. Nejlepší sranda všech dob!

21.01.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Krásná kniha o hodných lidech.

07.01.2023 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knihu jsem si poslechla jako audioknihu a byla skvělá. Je to thriller z oblasti architektury. Lidem hledajícím bydlení se naskytne možnost bydlet ve speciálním chytrém domě zdarma, ale za velmi přísných pravidel. Za jeho zdmi se odehrají děsivé události.

07.01.2023 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Skvělá kniha. Prostě King je king ! Doporučuji!

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nádhera! Přesně můj styl! Dobrodrůžo, romantika, thriller - vše v jednom. Doporučuji!

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha mě moc lákala k přečtení, ale skoro jako vždy mě zaujala především vzhledem a názvem. Absolutně jsem netušila o čem bude. Někde jsem zaslechla nebo četla, že o klášteře. Těšila jsem se na nějaký tajuplný příběh. To bylo překvapení! Autorku obdivuji za tu obrovskou pečlivou práci, kterou si s tím dala. Celou jsem ji přečetla, ale já nejsem věřící, takže můj pohled je možná jiný. Jsem ročník 1974 a bývalá pionýrka což možná řekne vše. Těžko tu dobu komentovat. Některé věci se člověk dozvídá až nyní. Těch lidí, kteří trpěli je mi samozřejmě líto.

01.01.2023 4 z 5

Rok v ráji Rok v ráji Sarah Goodwin

Docela dobré, na zajímavé téma, ale podle mě trochu moc roztahané.

01.01.2023 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se četla dobře. Půjčila jsem si ji na doporučení kamarádky, ale tento žánr mi není úplně blízký.

01.01.2023 2 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kniha je až děsivá. Především pro rodiče dospívajících dětí. Bezvadně napsané.

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Kniha je moc smutná. Popisuje stárnutí v osamění. Čtenáře nutí k zamyšlení, jak asi bude stárnout a umírat on. Jen prostě nemůžu pochopit, jak se autorka dokáže tak fundovaně věnovat tématu ve kterém není odborníkem. Tak to má mimochodem ve všech svých knihách. Každá je úplně jiná. Jak se převtěluje do jiných osob...

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Lidem se asi tato kniha tolik nelíbí, jako ostatní, ale mě se líbila. Je taková zajímavá. Dobrý nápad, skvěle napsané

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Mám takový neodbytný pocit, že jsem teď knihu četla už podruhé, ale to je u mě normální. Ovšem vůbec to nevadilo, protože je bezvadná, jen škoda, že je kniha tak útlá - klidně bych četla dál.

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Do všech děl autorky jsem se doslova zamilovala. Každá je úplně jiná. Tato kniha je velice odvážná.

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Autor touto knihou vyjadřuje podporu uprchlíkům. Především celoplošné ilustrace s pár veršů. Přečteno za 10 min. Dojemné.

25.02.2022

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

pět jedna ze skvělých dystopií. Moc se mi to líbilo. Kupodivu velice aktuální, i když vyšla 2014. Možná, že jsme od takového světa nebyli daleko?

27.09.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jedna z mých nejmilejších knih

26.08.2021 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

skvělá kniha. Moc mě bavila.

26.08.2021 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla - vy určitě také :)

10.08.2021 5 z 5

Divoká pustina Divoká pustina Gary Paulsen

Ten příběh se líbil moc. Je o lásce k divoké přírodě. Všem kdo mají rádi dobrodružství doporučuji.

20.04.2021 5 z 5