Tajný denník Adriana Mola

Príhody, zážitky a úvahy hlavného hrdinu Adriana Mola pôsobia nesmierne vtipne a zároveň dojímavo. Dôvtipom sršiaci chlapec zápasí s problémami každodenného života, vyrovnáva sa s nezhodami u svojich rodičov, prežíva prvú lásku a pokúša sa o naplnenie literárnych ambícií.

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43241/tajny-dennik-adriana-mola-43241.jpg 4.3790

Deníky Adriana Molea 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4, 1982

Kniha Tajný denník Adriana Mola

MiLiška

Vtipná oddechovka... Ani nevím, pokolikáté jsem tuto knihu už četla. Teď ji mám konečně ve své knihovně, skvělý kup v Levných knihách.

Corso

Pisal sa rok 1990, spoluziak na intrak dotiahol knihu Sue Townsendovej. (To vydanie z Tatranu) Spavali sme na poschodovych posteliach, a on sa stale chlamal na hornej palande. Stale sa chichotal. Aj som sa cudoval, pretoze ako studaci sme kniham velmi neublizili, najskor len nieco z povinnej literatury, a niektori ani to. Reku pozicaj mi to, vravim mu. A tak sa zrodila moja laska k Adrianovi Moleovi. Dennikovy styl mam rad. Vodsejpa to, letite knihou ako o zavod. V tej dobe bol Adrian skoro nas vrstovnik. A jeho problemy boli tak trosku aj nase, hlavne co sa tykalo onanie, a vyrazok na cele :)
Celu seriu mam rad dodnes sa k nej raz za cas vraciam, pretoze od prveho az po posledny dennik s Adrianom prezijete kus jeho zivota ...aj po dospelost. Milujem ale hlavne tuto prvu knihu. Skvela oddychovka. Neskor som este objavil Nicka Twispa, tiez je to paradicka. Obe serie sa inak vyznacuju trosku klesajucou kvalitou. Ale vzdy je to nadstandard zabavy a humoru. (Jo...a nastavuje to zrcadlo. Kapitalistickemu skorumpovanemu malomestiackeho britskemu zivotu a skolskemu, a socialnemu a inym systemom :)

Sharona73

Na tehle knize (v originale) jsem se naucila anglicky.

Peter73

Taký letný úlet k vode. Kniha je vtipná, autorka robí dobré meno anglickému humoru, berie si na paškál konzervatívne Anglicke, jeho školstvo a pomery na britskom ostrove. Humor poteší aj starších, kniha nie je určená len pre adolescentov, aj keď je o nich.

Štěpinambura

Moje nejmilejší knížka! Vše je pravdivé a není to tak hrozně pohádkové jako v jiných knížkách. Upřímné. Super!

Pavčule

Líbilo se mi .

Kuxka

Celkem hezké lehké čtení. Místy smutné, když šlo o jeho rodiče, ale zároveň i vtipné.

pedroK

Ale jo, taková veselá jednohubka. Takový lehčí odvar Nicka Twispa.