Tajný denník Adriana Mola

Príhody, zážitky a úvahy hlavného hrdinu Adriana Mola pôsobia nesmierne vtipne a zároveň dojímavo. Dôvtipom sršiaci chlapec zápasí s problémami každodenného života, vyrovnáva sa s nezhodami u svojich rodičov, prežíva prvú lásku a pokúša sa o naplnenie literárnych ambícií.

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43241/tajny-dennik-adriana-mola-43241.jpg 4.3680

Deníky Adriana Molea (1.)

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4 (1982)

Literatura světová, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno:, Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

Kniha Tajný denník Adriana Mola

Etvel

Neskutečná jízda. Jako malá (mladší, ne úplně malá) jsem se k tomu ráda vracela. Líbilo se mi to mnohem víc než Mládí v hajzlu. Méně sprosté, více vtipné:)

Tedíkpikolík

Knihu jsem si užil. Zaujala formou, pobavila obsahem. Určitě se podívám i na další díly.

TerezaJágrová

Pro mě je to kniha, která neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. V některých částech jsem se i zasmála, ale raději zvolím nějakou knihu, která není formou deníku.

PetraBery

Tuto knihu měla dcera (12 let) v povinné četbě, tak abych nezůstala pozadu, tak jsem si ji také přečetla. A bylo to celkem dobré, humor, který pobaví, starosti, které mají i dnešní puberťáci – kamarádi, trapní rodiče, první lásky... A vlastně i vzpomínání, jaká byla doba, kdy jsem si tímto obdobím procházela já sama. Myslím, že i dnešním dospívajícím může něco nabídnout.

Tarja666

V minulosti jsem knihu už četla a nyní jsem se k ní vrátila v rámci výzvy. Kniha už mě asi tolik nenadchla jako když jsem ji v pubertě četla poprvé, ale i tak je to milé a vtipné počtení a člověk se zasměje. Osobně mi je hodně sympatická postava Berta Baxtera a příhody s jeho psem Šavlí vždy pobavily :) Příjemná oddechovka, kterou člověk zhltne za dopoledne.

Pavlína79

zábavná kniha o nezábavném životním období, aneb málokdo se bere tak vážně jako puberťak

Angie_Missfit

Milá kniha o dospívání jednoho netypického britského puberťáka. Bavila mě kdysi a baví mě i teď. Je pravda, že Adrian není klasický puberťák, ale "rozumný hoch", který se snaží zachovat si dekorum, ač s ním cvičí hormony, všechno je tak nové a lidi kolem jsou tak šílení :-). Když jsem byla taky puberťačka, tenhle jeho druh pozérství mě trochu rozčiloval (a v tomhle ohledu mi byl sympatičtější jeho punk kamarád Nigel), ale přes to všechno si mě jeho líčení nástrah a utrpení dospívání získalo. Doporučuji mladším i starším čtenářům.

Alex_Jura
07.12.2018

Kniha mého dospívání. Jsem stejná generace jako Adrian a pamatuju, když to začlo vycházet ještě v Sedmičce pionýrů na pokračování jako sloupek... to byl ten týden do dalšího dílu sakra dlouhej. Od té doby jsem ji četla několikrát. Aktuálně ji máme vedle křesla, vyplavala někde při stěhování, a napřeskáčku, protože už ji oba známe, si čteme jednotlivé hlášky.

Jen poznámka k tomu, že Adrian není typický puberťák. Já teda nevím, ale ono je to vtipné jednak proto, že je to parodie... a pak, sebekriticky, si vzpomínám, jak přesně v tomhle věku jsem měla tendenci řešit temná a pochmurná témata a humor mě skoro urážel :-) Takže to, jak se AM pitvá v některých věcech, považuju za uvěřitelné... i tu jeho snahu být vzorný. Na opravdovou rebelii mu nestačí síly, a tak reaguje po svém. Moc mě bavily i scénky z domova důchodců, Šavle byl super pes.