sirojezkin sirojezkin komentáře u knih

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Napínavé a trochu strašidelné. Konec byl dojemný. Doporučuji

20.04.2021 4 z 5

Severně od šedesáté páté Severně od šedesáté páté Zdeněk Hanka

Za mě zajímavý námět, ale horší styl psaní a to mi zkazilo celkový dojem.

20.04.2021 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

I když kniha není určena primárně pro moji věkovou skupinu, tak já tyto knihy miluji ! Rychle přečteno, napínavé. Už se těším na další díl !

20.04.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Opět nádherné, zase jsem si pobrečela. Události, konflikty a život v Afghánistánu je tak těžký. Ani si to neumíme představit. Nechtěla bych tam v žádném případě žít jako žena. Celý svět by měl tuto knihu povinně číst !

20.04.2021 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nádherný dojemný příběh dvou chlapců na pozadí války v Afghánistánu. dost jsem si pobrečela.

13.02.2021 5 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Příliš informací, nemohla jsem se tím prokousat.

13.02.2021 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Právě jsem dočetla skvělou fantasy knihu. Absolutně jsem se nemohla odtrhnout. Moc mě mrzí, že jsem si v knihovně nepůjčila hned alespoň 2 díly - teď musím vydržet, ale nevím nevím. Doporučuji všem !

02.02.2021 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Měla jsem obavy, jestli kniha bude tak dobrá, jako předchozí knihy. Byla ještě lepší ! Pěkně se četla. Tento styl psaní je mi bližší.

02.01.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Napínavé. Strašidelné. Čtivé. Doporučuji.

22.09.2020 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Moc se mi to líbilo. Milostný román, Romantické, ale přála jsem si, aby to mělo lepší konec.

22.09.2020 3 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Nějak jsem se tím nemohla prokousat.

22.09.2020 2 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Poučný román o epidemii neštovic a expedici, které se účastnila i vyjimečná žena, hlavní hrdinka knihy. Je to historie, kterou by měl určitě každý znát. Krásně napsáno.

31.05.2020 3 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Zajímavá výpověď dívky pocházející z nekonvenční silně nábožensky založené rodiny, ve které vládne tvrdou rukou psychicky nemocný otec. Přestože děti nedostaly žádné vzdělání dokázaly se vlastním úsilím dostat na universitu. Velice podobná je kniha Skleněný kopec, která se mi líbila o něco více. Knihu jsem četla v českém překladu. Nedávno vyšla, není v databází, tak píší komentář ke slovenskému vydání. Doporučuji, budete se divit co vše děti snesou a přesto své rodiče milují.

31.05.2020 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Opravdu zapletená zápletka. Skvělé.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Opravdu zajímavé. Autorka podala svědectví o naší historii, která jak se zdá, má pro nás ještě spoustu překvapení.

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Bezvadné, napínavé, nečekané odhalení. Doporučuji.

Sestry Sestry Bernard Minier

Napínavé, jako všechny knihy od Miniera, které jsem četla. líbilo se mi to.

06.04.2020 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Za mě asi nejlepší Ládík. Do některých zemí bych se ráda podívala. laskavý pohled na naše sousedy.

06.04.2020 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Začetla jsem se asi od strany 190 - vydžte :). Až poté jsem zhruba pochopila o co tam jde a pak už jsem to dočetla jedním vrzem. Hl. hrdinka mi byla sympatická ( byla vtipná ). Ale takovéto knihy nejsou úplně moje gusto. Duchařina říznutá erotickým a detektivním žánrem.

06.04.2020 2 z 5

První den mého života První den mého života Paolo Genovese

Paní knihovnice už mě zná a nabízí mi knihy, které jsou něčím vyjímečné. Tato byla jednou z nich. Moc zvláštní, chvílemi smutná. Zajímavá myšlenka - kdyby lidé dostali druhou šanci ...
Zvědavost, jak to dopadne mě hnala dál.

06.04.2020 3 z 5