sirojezkin sirojezkin komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Smutné

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Bezvadná klasika.

Carrie Carrie Stephen King

Komentář je zbytečný - všichni už to četli :)

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Velice vtipné a čtivé. Přečteno za 1 den. Připomínalo mi to Adriana Molea.

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Tato kniha pro mně byla první od Palahniuka a moc se mi líbila. Mám ráda zvláštní knihy a tato mi moc připomínala Kerouaca a beatniky. Neví, třeba se pletu, ale je to můj názor.

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha se mi nelíbila, stejně jako 1. díl nic moc. Vůbec jsem se nemohla začíst a soustředit se. Často jsem se musela vracet. Mám silné podezření, že je to tím překladem. Příliš mnoho různých druhů přívlastků - asi abychom se lépe vžili do děje, ale já jsem se v tom naprosto ztratila !

31.10.2018 2 z 5

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

Super !!! Výborná sci-fi. Milujeme to.

21.10.2018 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Dokonalé stopy jsem přečetla celkem rychle. Líbilo se mi to, ale je to taková oddychovka. Musím říci, že komentář sepisuji až po měsíci od přečtení a vůbec jsem si nepamatovala o čem to bylo, musela jsem se jít podívat a oživit si to. Tato kniha ve mně nezanechala vůbec žádné stopy. Škoda, četla se dobře.

21.10.2018 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Všechny knihy od Murakamiho se mi velice líbily a tuto nevyjímaje. Kam ten člověk na ty nápady chodí. Opět trochu fantasmagorie, ale krásná a napínavá. Člověk se také dozví hodně nových informací ze světa hudby , literatury a historie. Opravdu to není ztráta času !

21.10.2018 5 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

nenechte se odradit příšerným obrázkem na přebalu ! Vůbec se k té knize nehodí. Obalte ji do novin a čtěte! Je skvělá, opravdu jako Sherlock Holmes - možná lepší. Absolutní změna po knihách, které člověk v posledních letech četl. Napínavé, čtivé. Škoda, že autor toho nenapsal vic :( Doporučuji !

25.09.2018 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Po přečtení této knihy mám v sobě určitou roztřesenost. Jsem ráda, že naše děti chodí do obyčejných českých škol, i když stát se může cokoli, kdekoli... Mám dceru skoro v tomto věku a proto mě toto téma zaujalo, ale raději jsem to číst neměla. Asi mě to bude ještě dlouho strašit. Kniha byla napínavá a nemohla jsem se odtrhnout. Dokonce jsem si v práci vzala volno, že budu mýt okna a hádejte co jsem dělala ? :)

25.09.2018 5 z 5

Bohové na Marsu Bohové na Marsu Edgar Rice Burroughs

Kniha byla velice pěkná, bohužel spíše pro muže. Odehrává se tam příliš bojů.

21.09.2018 3 z 5

Kniha je čtivá, vtipná a poučná.

Gauč Gauč Benjamin Parzybok

Kniha je neobvyklá. Bohužel jsem ji ze začátku četla s určitým předsudkem a až ke konci mi došlo, že to asi celé bude jinak. Knihu mi doporučila knihovnice s tím, že to bude legrace. Usoudila tak, protože ilustrace na obalu vypadala vtipně ( je hezky barevná ). S tím jsem ji také bohužel začala číst a stále jsem čekala, kdy to přijde. Nepřišlo. Dále jsem si myslela, že autor je Polák ( za tyto xenofobní myšlenky se stydím ). Není. Kniha má mystický děj a určité poselství. Doporučuji !

29.04.2018 5 z 5

211 věcí, které zvládne každý bystrý chlapec 211 věcí, které zvládne každý bystrý chlapec Tom Cutler

Tuto knihu četl především můj 14 let starý syn, který se u toho smál nahlas ! Jsou tam hrozné blbiny, ale je to vtipné a dokonce i poučné. V dnešní době nevídaná věc !

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

četlo se mi to hůře , než jiné knihy tohoto autora. Přišlo mi trochu zbytečné, že se tam současně prolínají dva různé děje, přičemž ten druhý mě absolutně nebavil.

29.04.2018 3 z 5

Sklípek Sklípek Minette Walters

Klasická britská detektivka. Příjemné odlehčení po všech těch severských masakrech.

16.02.2018 3 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Velice zajímavý pohled do světa hráčů Minecraftu a autistů. Jistě je těžké být rodičem takového dítěte. Hezký román s dobrým koncem.

14.02.2018 3 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Tato kniha mě opravdu nadchla. Velice mi připomínala komiks Velké putování Vlase a Brady od Fr. Skály Jr.. Něco tak zajímavého už jsem dlouho nečetla. Doporučuji obě knihy všem .

14.02.2018 5 z 5

Krutost Krutost Thomas Erikson

Velice se mi to líbilo. Zanechalo to ve mně silný dojem. Často na to myslím, přesto,že už čtu něco jiného. Doporučuji. Psychologické. Hrozné, co se děje - protože se to určitě děje.

09.01.2018 5 z 5