Tufova dobrodružství (6 povídek)

Tisíc let putuje kosmická archa Vesmírem. Její posádka je dávno po smrti, ale náklad čeká na svého osvoboditele. Je to však děsivý náklad, zmrazené zárodky těch nejhorších oblud a netvorů z celé galaxie. Jestliže je někdo probudí k životu dojde k nejhoršímu a peklo bude jen rajskou zahradou. A přesně to se povede Havilandu Tufovi, dobráckému obrovi, vesmírnému obchodníčkovi, který miluje nade vše pivo a je pronásledován věčnou smůlou. Tuf si se zvířaty rozumí daleko lépe než s lidmi. V knížce se nachází celkem pět příběhů z galaktického obludária....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9945/tufova-dobrodruzstvi-6-povidek-GJc-9945.jpeg 4.4196
Literatura světová, Povídky, Sci-fi
Vydáno, Albatros (ČR)

Tuf Voyaging, 1986

Kniha Tufova dobrodružství (6 povídek)

petr_

Trochu mi to připomnělo knihu Příběhy pilota Pirxe, a ani nevím proč. Možná tím, že se jedná o povídky provázané jedním hrdinou. Vypráví příběh obchodníka před krachem, který dostal výjimečnou příležitost a využil ji. Nejenom, že se stal ekoinženýrem ale zároveň zůstal obchodníkem a dobrým stratégem. Moc se mi líbil vývoj děje, kdy po něm zákazníci něco chtějí a on jim to dá. Avšak najednou zjistí, že se upsali ďáblu, protože vysledky, jaké očekávali se nedostaví a jsou vmanipulováni do dalších obchodů a ne zrovna levných. V tom vidím aktuálnost tématu, protože názory politiků a vědců na řešení životního prostředí se mohou lišit a pravda může být někde jinde.

vlkodlaq
22.07.2019

Sympatický příběh, který nenásilně vychovává a řeší morální dilemata, zabalený do poutavé sci-fi. Tohle má být jako povinná školní četba.

Ayan0
13.04.2019

Já jsem tou knihou byla naprosto fascinovaná. Sci-fi moc nečtu a tohle byl doopravdy dobrý start k tomu, abych se do Sci-fi žánru pořádně zakousla :)

ZaS
10.04.2019

Vcelku průměrná sci-fi adorující tehdy vznikající genetické inženýrství. Ze současného pohledu téma, které je krutou realitou dneška a tedy pro sci-fi pasé. Zajímavé jsou jen Tufovy proslovy zjevně inspirované shakespearovskou mluvou.

Metla
31.01.2019

Seznamte se s Havilandem Tufem, skromným obchodníkem, který brázdí vesmír ve své lodi „Roh hojnosti vynikajícího zboží za levné ceny“. Vaši společnost by tento obtloustlý obří poctivec nevyhledával a ruku by si s vámi dobrovolně nepodal, dotýká se pouze svých koček. Asociální přístup hlavního hrdiny si okamžitě získal mé sympatie:-).
V prologu nahlédneme do tragického osudu jedné planety a jejích obyvatel, potom se přesuneme prozkoumat tajemství ztracené lodi, zjistíme, jak si Tuf poradí s hladomorem na přelidněném S´uthlamu, proč kolonizátory Namoru sužují vraždící bestie a jak vylepšit souboje ve zvířecích arénách na Lyronice. Povídkám nechybí vtip, napětí ani moudrost, v podstatě je to jedna perla vedle druhé a propašovat do nich autor ještě o něco více humoru, neváhala bych s hodnocením nejvyšším. Takto jsem jednotlivým příběhům nasázela svorně po devadesáti procentech.
Zatleskat musím výbornému překladu a perfektní redakční práci, zamrzí neúplnost sbírky (u staršího vydání). Pamatuji si radost, s jakou jsem tuhle ohmatanou knížku ulovila v antikvariátu za 250,- Kč... a o den později mne málem udeřila Jozefína, když jsem čisté a voňavé výtisky objevila v Librexových slevách za pade. Vzal to šlak, nelituji ani koruny a nedávno jsem si novou, plnou verzi koupila také jako e-book. Těším se, až se znovu vydám na cesty s Hříbkem, Kalamitou a Havilandem Tufem, vesmírným Saturninem.

xxxtopol
24.12.2018

Překvapilo mě, že Tuf nepije pivo tak, jak je reklamováno v anotaci. Je vidět, že nežije v Čechách! Jinak je sympatický. Miluje kočky (nevím, proč ne spíš psy), chování má prvorepublikového gentlemana, Působí naivně, ale vždy vyřeší sebevětší problém a možná někoho naštvu, že mi připomíná našeho Švejka. Nepoznáme, zda je tak "blbej nebo vyčůranej". Je to odpočinková četba na letní dovolenou, ale nečekejte Dostojevského.

denniys
23.12.2018

Povídkám se zásadně vyhýbám,po těchto jsem v knihovně sáhla,když jsem uviděla na obálce autorovo jméno a musím říct,že to byla výborná volba..Tuf je postava jako žádná jiná,člověk si toho suchara prostě zamiluje,všechny povídky jsou čtivé a Tuf v nich exceluje..prostě jasná pětka..

sirojezkin
21.10.2018

Super !!! Výborná sci-fi. Milujeme to.