Tufova dobrodružství (6 povídek)

Tufova dobrodružství (6 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9945/bmid_tufova-dobrodruzstvi-6-povidek-GJc-9945.jpeg 4 222 50

Tisíc let putuje kosmická archa Vesmírem. Její posádka je dávno po smrti, ale náklad čeká na svého osvoboditele. Je to však děsivý náklad, zmrazené zárodky těch nejhorších oblud a netvorů z celé galaxie. Jestliže je někdo probudí k životu dojde k nejhoršímu a peklo bude jen rajskou zahradou. A přesně to se povede Havilandu Tufovi, dobráckému obrovi, vesmírnému obchodníčkovi, který miluje nade vše pivo a je pronásledován věčnou smůlou. Tuf si se zvířaty rozumí daleko lépe než s lidmi.... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Albatros (ČR)

Tuf Voyaging , 1986

Monix
06.02.2015 4 z 5

I když sci-fi není můj šálek kávy, tohle jsem přečetla s chutí a to o něčem svědčí :-)

Babouš
17.11.2014 5 z 5

Svižné humorné sci-fi, kde George R. R. Martin dokazuje, jakou má fantazii a cit pro vytvoření sympatických nedokonalých postav. Povídky jsou dlouhé tak akorát, nikde nejsou hluchá místa (jaký rozdíl proti knihám z Písně ledu a ohně!). Kéž by takovýmhle stylem byla napsaná Hra o trůny!

DooFooS
29.07.2014 5 z 5

Hlavní hrdina mi ze všeho nejvíce připomíná vesmírného Colomba. V každém příběhu se každý div ne plácá po rameni, jak to s Tufem koulí a nakonec, ti, kteří přežijí, vždycky zapláčou. Výborný decentní humor a sympatie k hlavnímu hrdinovi mi z knihy udělaly nevšedně příjemnou záležitost. V neposlední řadě mám také první vlastní zkušenost s tím, že i G.R.R. Martin umí knihu dopsat a ukončit.

narcisonanis
07.07.2014 5 z 5

Na základě doporučení od známého jsem bral do ruky Tufova dobrodružství s mírným skepticismem. Ó jak jsem se mýlil :D Bravurně a vtipně napsané příhody klidného a vyrovnaného milovníka koček mnohonásobně předčily mé očekávání. Knihu jsem přečetl na jeden zátah, tak mě celého pohltila. Co na ní bylo tak výjimečného?

Tempo, jakým kniha odsýpá. Žádné zbytečné a nudné pasáže, naopak se Martin rozepisuje o tom, co je pro čtenáře zajímavé. Sympatický hrdina, kterému budete v jeho zapeklitých problémech vždy fandit. No a samozřejmě komické i ne vždy tak legrační situace, které vám však vždy vykouzlí úsměv na rtech a budete se divit, jak to nakonec všechno dopadlo. DOPORUČUJI, královsky se pobavíte :)

notburga
04.05.2014 5 z 5

Rozhodně doporučuji k přečtení a to i pokud nemáte rádi kočky ;) Tuto knihu čtu stále znovu a znovu a nikdy se nepřestanu podivovat nad tím, jak bravurně dokázal Tuff vybruslit takřka za všech nepříjemných situací. :)

lanusinka
24.04.2014 5 z 5

Skvělé příběhy originálního hrdiny, který je mi svým chováním strašlivě blízký...A některé situace mě nutily se chechtat nahlas, což se mi moc často nestává...

unavensluncem
25.02.2014 4 z 5

Tak tak..
Nadprumerne zabavna kniha, ale hra o truny to neni;) Humorem mi trosku pripomina stoparova pruvodce...

kurcatovium
03.07.2013 5 z 5

Martin je dnes, v době šílenství kolem seriálu Hra o trůny, slovo poměrně vyhypované a často možná i glorifikované, takže ke všem jeho dílům přistupuji trošku s rezervou. Tufova dobrodružství ale rozhodně nezklamala. Částečně za to může fakt, že anotace knihy je naprostý paskvil, který o knize samotné vypovídá asi tolik jako čínské jídelní hůlky o povstání v Tibetu. Po jejím přečtení jsem nabyl dojmu, že se bude jednat o jednoduchou humoresku s idiotem v hlavní roli. Netušil jsem, jak daleko je však tohle tvrzení od pravdy. Tuf samotný není žádný hlupák, ale naprosto geniální postava s brilantním smyslem pro humor okořeněným řádnou dávkou cynismu a ironie. Příhody jsou zajímavé, rozmanité, originální, ale hlavně jsou podané velmi čtivě a bez zbytečných nudných pasáží. Nelze než hodnotit pěti hvězdičkami.

Ben Nevis
05.11.2012 4 z 5

Tuf možná vypadá jako jednoduchý dobrácký obr, ale nikomu nic nedaruje.
Když máte v rukou technologii, o jaké se nikomu nesnilo a můžete změnit svět, co uděláte? Tuf využívá svoji loď moudře a s vtipem trestá chamtivce a hlupáky.

Met...
05.11.2012 5 z 5

Úžasné sci-fi fantasy! Původně omylem půjčená kniha z knihovny nakonec přečtená jedním dechem mi ukázala, že jsou taky jiné knihy než horory od Kinga :). Doporučuji všem, nejde o nijak náročnou fantasy knihu, přesto s napínavým dějem, zajímavým příběhem a zvláštním hrdinou.

klonování

Část díla