Divoká pustina

Mrazivé severské putování se psím spřežením Iditarodská stezka spojuje opuštěné zlatokopecké městečko Iditarod ve vnitrozemí s pobřežím Beringova moře a Aljašského zálivu. Název Iditarod v jazyce domorodců znamená „vzdálené místo“ a právě tam míří Gary se svým psím spřežením. Denním propojením s fascinující přírodou pozná sílu, něhu i brutalitu odlehlé divočiny. Na vlastní kůži zažije, jak vypadá hladový vlk i medvěd, a žasne, kolikrát si dokáže sáhnout na dno svých sil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431093/big_divoka-pustina-oqf-431093.jpg 4.450
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Alpress

Woodsong, 1990

Kniha Divoká pustina

Arev122

Knihy o Aljašce mě velmi lákají. Ale tahle mě trochu zklamala. Je hodně o zvířatech, zejména psech, ale chybělo mi taková trocha romantiky o Aljašce. A co se závodu psích spřežení týče, to bylo psáno pouze jako záznami v deníku.

Marek82

Knihu som kúpil pre syna, keďže sa objavila medzi Cenami Bystroušky. Nie je to však úplne kniha pre deti, teda skôr pre staršie a bude sa páčiť aj mnohým dospelým. Rozšírila moje obzory pokiaľ ide o psie záprahy a celkovo sme spoznali spôsob života na Aljaške. Malú výtku mám len voči príbehu. V prvých dvoch tretinách ide skôr o sled epizodických príbehov, ktoré spája zimná príroda, zvieratá a samozrejme psy. Posledná hodina je venovaná pretekom Iditarod, ktoré mali už vlastnú gradáciu deja a mnoho pekných momentov. Celkovo ide o veľmi peknú knihu o zimnej prírode, no vidno, že literárne aspekty alebo ucelenosť deja boli v tomto prípade až druhoradé.

Mijagi

To takhle jedete na Silvestra vlakem z práce domů, těšíte se na večer s rodinou, když v tom vlak zastaví a průvodčí vám sdělí, že kvůli poruše na trakčním vedení dále již ani pokračovat nebude. Na internetu v mobilním telefonu si najdete náhradní trasu autobusy, kterou se k domovu alespoň přiblížíte. I tak vám ale ještě zbývá pět kilometrů pěšky. Je tma, nebe rozčísne tu a tam světlo zábavní pyrotechniky, a zatímco se všichni sdružují k oslavám, vy putujete osamoceni posledním večerem končícího roku, na uších sluchátka a v nich dojemné líčení pocitů z cíle Iditarodu, slavného závodu psích spřežení. Musím přiznat, že během první části knihy, v níž autor popisuje své mimozávodní zážitky ze života v americké divočině (zejména ze setkání s různými zvířaty či z poznávání vlastní psí smečky) má soustředěnost postupně upadala, jakmile se ale rozjel v druhé části závod, nabyl jsem jí naplno zpět a neopustila mě od předstartovního ceremoniálu v Anchorage až do finále v Nome. Nečekaný, intenzivní čtenářský zážitek na konci roku 2021.

Marekh
03.08.2021

Autor vkládá do knih osobní zážitky a zkušenosti z americké divočiny. V této knize sledujeme Garyho a jeho soužití s přírodou a zvířaty. V knize se setkáme se psi, vlky, medvědy, losy a dalšími zvířaty. Gary nám také pomocí krátkých zpráv popisuje závod se psím spřežením, kterého se zúčastnil. Na počátku knihy se nachází mapa, která zachycuje místa, kterými Gary projíždí při závodu. Knihu hodnotím na 80 %.

Kniha je určitě vhodná pro děti, ale knihu si můžou přečíst také dospělí čtenáři. Kniha je poměrně krátká a dá se přečíst na jedno posezení. Určitě bych přivítal, pokud by se v knize nacházely ilustrace, které by dokreslily příběh.

sirojezkin
20.04.2021

Ten příběh se líbil moc. Je o lásce k divoké přírodě. Všem kdo mají rádi dobrodružství doporučuji.

MadamC
26.03.2021

Od první chvíle, kdy jsem viděla miniaturu audioknihy v telefonu, jsem věděla, že se mi bude moc líbit. Jediná potíž byla, že byla velmi krátká. Snažila jsem se ji poslouchat co nejdéle, ale i tak byl velmi rychle konec. To je velká nevýhoda téhle knihy. Je úžasná, prožíváte každý ledový závan, každou novou zkušenost a vše vidíte tak naprosto jasně před sebou. U téhle knihy rozhodně platí, že když ji přečtete, máte za sebou odžitý život navíc. A audioknihu čte Aleš Procházka (Snape), kdo by nechtěl poslouchat o drsné Aljašce přímo od něj? Opravdu moc krásný zážitek. Na konci budete chtít jediné: otočit leadera a celé si to sjet ještě jednou.
Rozhodně doporučuji všem.

PavlaTr
19.02.2021

Pěkná kniha pro milovníky drsné Aljašky , sněhu a psíků.......

a.k
28.12.2020

Autentická výpověď autora, který opustil životní komfort velkoměsta a v zasněžených horách Minnesoty se snaží proniknout do drsných zákonů nehostinné divočiny. Jeho první krůčky při výchově psího spřežení až po účast na prestižním musherském závodu Iditarod na Aljašce.
Knížečka malá rozsahem, velkolepá svým obsahem. Dobrodružství plné drsných zážitků, ale i lidské pokory k přírodě. Výborně napsané, leckde i s humorem, čtivé, plné emocí. Autor musí být neskutečný srdcař.
Moc doporučuji.