Divoká pustina

Divoká pustina https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431093/mid_divoka-pustina-oqf-431093.jpg 4 59 59

Mrazivé severské putování se psím spřežením Iditarodská stezka spojuje opuštěné zlatokopecké městečko Iditarod ve vnitrozemí s pobřežím Beringova moře a Aljašského zálivu. Název Iditarod v jazyce domorodců znamená „vzdálené místo“ a právě tam míří Gary se svým psím spřežením. Denním propojením s fascinující přírodou pozná sílu, něhu i brutalitu odlehlé divočiny. Na vlastní kůži zažije, jak vypadá hladový vlk i medvěd, a žasne, kolikrát si dokáže sáhnout na dno svých sil.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Woodsong , 1990

pajaroh
26.02.2020 4 z 5

Severská jednohubka o přírodě, jejích zákonech a o chybách a vzácné pokoře člověka. Stručné a moudré.

dlabikk
21.02.2020 4 z 5

Krásný a neuvěřitelný příběh mushera z Aljašské divočiny.

Elea
21.02.2020 5 z 5

Krásný popis života v divoké přírodě, takové, o které jsem si myslela, že už ani neexistuje.

karol.cadex
11.02.2020 5 z 5

Krásné a pokorné vyprávění od Garyho, který si myslel, že přírodu zná, ale ta ho neustále nepřestává překvapovat.
Chvílemi mi kniha připomínala takové drsnější Vejce a já se psím spřežením.
Ačkoli vidím radši umírat lidi než zvířata, což je můj problém, Gary popisuje přírodní koloběh přesně tak, jak má být.
A díky těmhle knihám je mým největším snem odstěhovat se na sever, být soběstačná a dřít do úmoru na něčem, co má smysl. Utopie, ale představa je to krásná.

Gary Paulsen
americká, 1939 - 2021