simona5r simona5r komentáře u knih

Poslouchej! Poslouchej! Sarah Dessen

Odpočinková kniha, která se čte sama. I když jsem věděla jak vše dopadne, jako ve spoustě knížek tohoto typu, stejně jsem hltala stránku po stránce a těšila se, co mi přinese.

22.02.2017 3 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Kniha mě postupně vtahovala do děje a Rebecka se mi zamlouvala čím dál tím víc. Postupně odkrývá indicie a snaží se najít motiv, který je spojuje. Napětí ke konci rychle graduje. Další plus jsou ženské hrdinky (ať už Rebecka, či komisařka Anna-Maria). Láká mě, poslechnout si knihu a v audioknižní podobě.

21.02.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Zpočátku se pro mě kniha hrozně vlekla a navíc se do toho prolínal příběh, který mi zpočátku nedával smysl. Ale vyprávěním Minky a hrůzách nejen v koncentračním táboře mě kniha tak pohltila, že jsem již knihu nemohla odložit. Několik dějových linií se na konci propojí a ve mně ještě dlouho budou přetrvávat velmi silné dojmy z této knihy.

11.02.2017 5 z 5

Pro všechny, kteří četli a propadli sérii Harryho Pottera je tato kniha rozhodně "must read". I když se o ní dočtete spoustu negativní kritiky, stejně si budete chtít udělat svůj vlastní názor. Hlavní je ale potřeba si uvědomit, že tento díl vznikl jako divadelní hra, a proto musí mít divák po odchodu z divadla diametrálně odlišný pocit než čtenář po přečtení poslední stránky. Snad se jednou dostane hra i na naše prkna.

02.02.2017 2 z 5

Postřehy z Londonistánu Postřehy z Londonistánu Iva Pekárková

Knížka mi s nadhledem a nevnucující formou rozšířila obzory v oblasti, o které toho vím jen velmi málo. Díky krátkým "kapitolám" je určena i pro ty, kteří mají času na čtení málo.

26.01.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Již od začátku jsem měla tušení, jak to bude probíhat. Přestože má očekávání byla správná, tak jsem si u knížky pěkně odpočinula a místy se při čtení usmívala. Zamilované příběhy s "happy-endem" prostě můžu :-)

09.01.2017 3 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Ráda si občas přečtu oddechové knihy, u kterých člověk nemusí moc přemýšlet. Ale tohle byla teda tragédie. Mnoho situací, ve kterých jsem si říkala, kam se na Angelu hrabe Bridget Jones :-D Až to ani vtipné nebylo.Chtěla jsem dát ještě autorce šanci po přečtení Zbožňuju Paříž, téma Vánoc mám ráda. Ale tohle vážně ne. Dočetla jsem jen díky tomu, že musím vždy dočíst knihu až do konce.

02.01.2017 1 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Posloucháno jako audiokniha. Skvělý výkon narátora, díky kterému jsem si poslech užívala. Jelikož jsem knížky s HH nečetla, ale vždy jen poslouchala (bohužel nejsou natočené díly postupně, ale na přeskáčku), tak už jsem se velmi těšila na další vydanou audioknihu s HH. Harry mě opět nezklamal. Tento styl detektivek mi vyhovuje. Jediná nevýhoda poslouchaného textu je, že mi trvá delší dobu se zorientovat ve všech jménech, ale nakonec to dá vždycky smysl :-)

01.01.2017 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Posloucháno jako audiokniha. Upřímně musím říct, že jsem se těšila, až knížka konečně skončí. Bylo to nejspíš tím, že se mi nelíbila zápletka, kdy je celou dobu žena někde zamčená a týraná. Vše probíhalo strašně zdlouhavě.

03.12.2016 2 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Čekala jsem od knihy víc, ale bohužel má očekávání nebyla splněna. Po celou dobu byl pro mě problém se do knihy začíst. Anna je zahalená tajemstvím, které po celou dobu nebylo odhaleno. Autorka odkrývá jen část a spoustu otázek zůstává nezodpovězeno.

26.10.2016 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Posloucháno jako audiokniha. Skvělý výkon narátorky, skvěle vtáhla do děje, který mě zaujal :-)

04.10.2016 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Posloucháno jako audiokniha. Bohužel jak jsem byla natěšená, tak mě kniha zklamala. Začátek byl slibný, ale pak to byla hrozná nuda a zbytek už jsem vyloženě přetrpěla.

29.09.2016 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je velmi čtivá. Příběhy jsou dobře propletené. Bohužel jsou velmi často smutné a je mi hrdinek líto. Osud člověka je často nevyzpytatelný.

11.09.2016 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Při čtení prvních 2 příběhů jsem si říkala, že snad ani není možné, že si tohle ženy nechají líbit. Ale je mi naprosto jasné, že se tohle děje bohužel častěji, než si dovolíme připustit. Jen ty reálné konce ne tak často končí optimisticky. Poslední příběh je smutnou ukázkou toho, že spoustu lidí je se svým životem stále nespokojeno, chtějí víc a víc a neuvědomují si, že zdraví je nejdůležitější a je potřeba se radovat z maličkostí.

31.08.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Příjemně strávená rána, ke čtení při snídani super. Vizuální stránka je perfektní, ale samotné psaní mě trochu zklamalo. Často se témata opakovala, někdy jsem měla pocit, že vlastně ani Aňa neví, co je pointou. Rozhodně to není čtení "na 1 zátah".

28.08.2016 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Příběhy člověka zasvětí do (snad) reálného fungování herectví, a že to tedy není žádný med! Blog jsem nečetla, takže tohle bylo první setkání s Maruščinou tvorbou. Čekala jsem, že bude kniha vtipnější, místy mi bohužel přišlo vyprávění tvořené "na sílu".

22.06.2016 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

První část knihy mě bavila, bylo to vtipné a říkala jsem si, že Britt-Marie je "Ove v sukni". Ale pak už mi vyprávění v Borgu přišlo zdlouhavé, nudné a nicmoc neříkající. Vše zachránil skvělý výkon narátorky, jelikož jsem poslouchala jako audioknihu.

16.06.2016 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Posloucháno jako audiokniha. Skvělý výkon narátora! K samotné knize - skvěle promyšlené, plné napětí od začátku až do konce.

28.05.2016 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Kniha mě moc zklamala. Čekala jsem vtipnost a lehkost jako u prvního dílu, ale bohužel to postrádalo vtip i jakýkoliv příběh. 2 hvězdy dávám díky skvělém výkonu narátorky Veroniky Kubařové, jelikož jsem poslouchala jako audioknihu.

12.05.2016 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Posloucháno jako audiokniha. Skvělý výkon narátora, super hudební efekty. Občas jsem se při poslechu ztrácela ve jménech, ale na konci vše dává smysl. A Harry je prostě nesmrtelný :-D

09.05.2016 4 z 5