Poslouchej!

Ještě vloni byla Annabel holka, co má úplně všechno – nebo aspoň tuhle roli hrála v televizní reklamě na Obchodní dům Kopf. Letos nemá nic. Nejlepší kamarádka Sophie ji opustila, rodinné štěstí ničí anorexie starší sestry a ve školní jídelně si není ke komu přisednout. Dokud nepotká Owena Armstronga. Vysoký, výrazný a hudbou posedlý Owen je polepšený mizera odhodlaný říkat lidem pravdu. Možná by Owen mohl Annabel pomoct vyrovnat se s tím, co se jí přihodilo tu noc, kdy se Sophií přestaly být kamarádky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128547/poslouchej-128547.jpg 4.1179

Just Listen (2006)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Ana72154

Kniha, která spustila před 6 lety to, že jsem začala číst víc literaturu. Vím, že se mi tehdy velmi líbila. Měla jsem ji přečtenou za dva dny (což byl na mě rekord, jelikož jsem jinak jenom 100stránkovou knihu četla i dva měsíce :-D ), jenom škoda, že už si nepamatuji děj. Určitě si ji zase v nejbližší době přečtu znova.

vzpoměnka

kniha se mi docela líbila. Je to taková ta oddychovka u které nemusíte nějak přemýšlet a děj plyne dál. děj není nějak napínaví ale pokud máte raději knihy z běžnějšího života a celkem normálního prostředí tato kniha by se vám mohla líbit :)

ZNellyZ

Kniha mě začala bavit, až když jsem přesáhla polovinu, musela jsem se do čtení nutit, ale nakonec se mi podařilo knihu dočíst. Podle kamarádky je super a nebýt jí, nikdy bych knize nedala šanci. A ukázalo se, že kdybych knihu neotevřela, nelitovala bych.

Annabel mi pila krev. V některých momentech byla opravdu na facku a musela jsem se držet, abych knihu nezavřela.

Momenty z historie byly někdy dlouhé a nudné.

Jediný světlý bod byl pro mě Owen.

Příběh měl dobrý nápad na zápletku i téma, ale nedostala jsem se do toho.

jani.ruzicko
28.10.2017

No... mám z toho takové rozporuplné pocity. Sáhodlouhé v podstatě monology z minulosti mě moc nebavily a přišly mi hodně utahané... na druhou stranu chvíle strávené s Owenem mi přišly super... bohužel těchto chvil tam bylo ale méně než bych čekala či než by se mi líbilo... takže 3 z 5*, určitě by to šlo lépe uchopit =)

Barča 008
04.10.2017

Moc hezký vývoj všech vztahů; celkově příjemné překvapení. :)

sonina1
30.07.2017

Kniha byla super, ale některé pasáže byly moc zdlouhavé a z mého pohledu nezajímavé, škoda. za mě 4/5

cukrovka
07.05.2017

Knížka mě zaujala. Je zde hezky ukázáno, že ne vždy co je vidět na venek je tak i ve skutečnosti. Hlavní hrdinka se snaží prokousat těžkým obdobím a učí se nedusit problémy v sobě, ale řešit je.

simona5r
22.02.2017

Odpočinková kniha, která se čte sama. I když jsem věděla jak vše dopadne, jako ve spoustě knížek tohoto typu, stejně jsem hltala stránku po stránce a těšila se, co mi přinese.

Laf
22.01.2017

Kniha se mi moc líbila, jak byla napsaná a jak se příběh vyvíjel. Také se mi na ní líbí to, že je to nejen oddychovka, ale i po přečtení nutí člověka se zamyslet nad myšlenkami, které byly popsány.

warca
21.11.2016

Pěkný příběh i celé prostředí. Skvělé, nenáročné čtení.
Moc se mi nelíbil Owen...

Barbra06
18.06.2016

Tak nevím, jestli jsem v pořádku, ale já mám opačný problém. Ukolébavka se mi líbila a tady mám takové rozporuplné pocity.
Vadilo mi, jak děj přeskakoval od jednoho k jednomu. Navíc jsem nepochopila proč se dva měsíce nebavila s Owenem. Hlubší téma knihy bylo dobře promyšlené, jen to zpracování mi zkrátka nesedlo.

stepka3765
08.08.2015

Tak tahle knížka byla přesně to pravý čtení na pláž! Oddychovka, nic nároočného na přemýšlení! Od autorky si určitě přečtu další knihy! :)

LilianaFalcon
21.06.2015

Bomba! Skvěle napsané. Takhle jsem si představovala Eleanor a Parka, ale až "Annabel a Owen" mi to dali.
Perfektní atmosféra, skvěle zvolené problémy, úžasná snaha přimět někoho porozumět. Nejvíc mě dostalo, jak mě vzpomínky Annabel nijak neiritovaly a děj nenarušovaly.
Už dlouho jsem hledala knihu, která by mě dostala a nutila o ní přemýšlet ještě po dočtení.

Beerushka
27.05.2015

Čekala jsem od teto knihy více proto dávám tři hvězdičky

Nagadir
08.04.2015

Teda tahle kniha mě překvapila, vzhledem k tomu, že jsem čekala sladkobolnou romanci plnou vzdychání a dostala jsem něco co má hloubku.

Klaris 99
27.02.2015

K Poslouchej ! nemám moc postřehů, které bych zapsala. Jen, že je to hezký dívčí román, který má i něco trochu hlubšího a ne jen nesmyslný děj typu : chodíme, rozcházíme se a žije šťastně až na věky, a pak rozejdem. Milovníkům románků vřele doporučuji.

Desire_Lydon
14.10.2014

Po zklamání autorčinou předchozí knihou Ukolébavka, jsem se rozhodla jí dát druhou šanci. A musím říct, že tato kniha patří k nejlepší v žánru "dívčí romány", kterou jsem kdy četla. Některé pasáže mně bavily více než jiné, ale tak to je skoro u každé knihy. Ale celkově jsem se u ní nenudila, děj měl spád, ale také určitou hloubku. Nejvíc se mi na knize líbilo to, že nebyla jen o vztahu mezi klukem a holkou, ale také o rodině, přátelství, pokusu napravit své chyby, být lepší... Owen byl úžasný, ale jak už bylo řečeno, škoda, že takových kluků moc nepotkáte. Musím přiznat, že jsem moc nepobírala ten sport někde v 3/4 knihy mezi Annabel a Owenem, vůbec jsem nechápala, proč Annabel udělala to, co udělala a přišlo mi to trochu umělé. Asi by to šlo i jinak. Každopádně se mi kniha hodně líbila a až budu doporučovat dívčí román, budu jmenovat Posouchej!.

dark.ma93
10.09.2014

Musím v úvodu přiznat, že některé pasáže mě nudili a do čtení jsem se musela nutit občas. Knížka však patří k těm lepším knihám pro mladé. Rozhodně má kniha větší potenciál než jen holka a kluk, bla bla bla zápletka a happyend. Owen je kluk, se kterým bych si rozuměla. Škoda, že takoví kluci moc v realitě nejsou. Kniha popisuje rodinné problémy, vztahy mezi sestrama, ale je to taky kniha o dívčím přátelství.

Shai
30.08.2014

Do knihy jsem se musela nutit, což mě vážně mrzí... ale prostě se mi nelíbila

Beni
06.08.2014

Tak zprvu mě kniha vůbec nebavil, strašně mě štvaly pasáže se Sophie, byla mi už od začátku značně nepříjemná. Kniha mě začala bavit přesně od strany 88 :-D a ten Owen..... ach jo ;-)

Peace
01.08.2014

"Co je špatnýho na tom být hodná? Nic. Akorát, že k tomu většinou patří neříkat pravdu."

Kniha se četla lehce, skoro sama. V žánru pro mládež patří určitě k těm lepším.

rava
06.07.2014

Kniha byla úžasná. Strašně moc se mi líbila a hned jsem se do ní zamilovala. Určitě doporučuji.

Marisa
08.06.2014

Knihu jsem přečetla asi už desetkrát, patří mezi moje nejoblíbenější knihy asi proto, že jsem si s Annabel povahově hodně podobná. Tato kniha mě zaujala nejen vzhledem, ale i samotným dějem, ve kterém je opravdu vše. Byla jsem také hodně zvědavá, jak to vše dopadne s Whitney a její anoroxií. Kniha mě pokaždé potěší nejen stylem vypravování, ale celkově. Autorku velice obdivuji.

Anya
02.04.2014

Kniha opravdu krásná. i když, jsem v knize nezachytila takové to kouzlo zamilovanosti. jinak pěkné :)

muchomurka
02.04.2014

Čtivá knížka, měla jsem ji přečtenou za chvilku. Příběh se mi líbil, i když pro mě byl problém ztotožnit se s hlavní hrdinkou - takový ten tichý, vše v sobě zadržující typ není nic pro mě (zato s Kirsten jsem byla byla ztotožněná hned :-)). Ze začátku mě nudily dlouhé popisy z minulosti, děj se nehýbal a já byla zvědavá, co se bude dít "v současnosti". Chápu, proč to tam autorka psala, ale mohlo to být stručnější. Celkově mi přišlo, že té "vycpávky" tam bylo hodně, kolikrát na úkor příběhu, nějakému vysvětlení, ale díky čtivosti to až tolik nevadilo.
Co mi ale vadilo, bylo na mě příliš uměle vykonstruovaná rozluka hlavní hrdinky a Owena. Proč? Když se to všechno začalo dobře rozvíjet a najednou zkrat. Neříkám, že se to nemůže stát, ale tady to bylo jako pěst na oko. Aspoň pro mě. Ale závěr knížky, například vyprávění Whitney o sobě a svých sestrách, to bylo skvělé!
A co jsem od tohoto příběhu nečekala, že bude řešit taková vážná témata, jako anorexie nebo znásilnění. Oceňuji autorčinu odvahu, protože napsat o tom s citem a nějakým poselstvím, aby to nebylo "přestřelené nebo nedotažené", to nebude jednoduché.

Hémerá
06.01.2014

Dokonalé. Nic víc k tomu říct nemůžu.

isobel2000
29.10.2013

Mě se kniha líbila, nebyla to oddechovka ani klasický dívčí román. Kniha k zamyšlení.

Poutnice
22.10.2013

Jako oddechovku bych ji nehodnotila. Po dlouhé době to byla kniha, u které se člověk zamyslel, zastavil a poslouchal. Nebylo to jen o hudbě, bylo to hlavně o problémech, příběh, který se děje denně hned několika (desítkám?) lidí na světě. To, že to bylo psané o holce na střední škole, neubírá tématu na vážnosti, naopak ukazuje, že i "děti" mají problémy a není to jen o tom, co si vzít na sebe, jak se vyhnout písemce nebo obejít domácí vězení. Skvěle napsaný, naprosto prožitý společně s hrdinkou, ale i sestrama, Owenem. Ještě jednou: klobouk dolů.

Lucka66
21.09.2013

Tahle knížka je něco víc než obyčejný románek pro holky. Najdete v tom i hlubší zápletku. Já byla z knihy nadšená :)

Marisa
07.08.2013

Nejúžasnější kniha na světě. Hned si mě získala. Tady je zajímavý způsob vyprávění. DOPORUČUJI!

anorexie znásilnění modeling vztahy hudba

Sarah Dessen

Sarah Dessen