Sluneční bouře

Na podlaze kostela v severním Švédsku leží mrtvé a rituálně zmrzačené mužské tělo. A na noční obloze mezi vločkami padajícího sněhu tančí polární záře. Rebecka Martinssonová se po letech vrací do svého rodného městečka Kiruny. Kdysi musela toto místo za dramatických okolností opustit a odejít do Stockholmu, kde pracuje jako daňová poradkyně. Nyní se vrací zpět, aby pomohla své dávné přítelkyni Sanně, jejíž bratr byl hrůzným způsobem zavražděn v kostele náboženského společenství, které kdysi založil. Krásná a zranitelná Sanna potřebuje Rebečinu pomoc, aby se očistila od podezření, jež na ni padlo po bratrově smrti. Rebecka se ocitne před nelehkým úkolem. Při hledání vraha se bude muset vypořádat nejen s policejními postupy, ale bude nucena čelit i dohadům kolujícím uvnitř uzavřené a vyděšené komunity. Bude muset zapátrat hluboko ve své paměti a ve svém svědomí, aby se postavila čelem k temnému tajemství, které za sebou v Kiruně zanechala a které je ukryto pod rouškou všeobecného mlčení. A bude se muset postavit vrahovi, jehož úmysly je těžké odhadnout......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35572/rebecka-martinssonov.jpg 3.7493

Rebecka Martinssonová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Solstorm, 2003

Kniha Sluneční bouře

ZuK1

Moje první autorčina knížka, zajímavé prostředí, určitě se pustím i do dalších dílů série.

Awča

Posloucháno jako audiokniha, a to možná rozhodlo, že dávám plný počet hvězdiček.
Některé pasáže by mi v knize přišly možná zdlouhavé, a také hlavní hrdinka mi byla díky hlasu Jany Strykové sympatičtější.
Celkově to bylo velmi zajímavé, o náboženství a sektách na severu jsem toho moc nevěděla. Tempo poklidné, konec velmi akční.
Určitě si přečtu/naposlouchám další díl.

Standa24
31.12.2021

Kniha je poměrně originální tím, že příběh se odehrává v prostředí náboženské komunity, ale jinak knihu hodnotím průměrně. Vyšetřování bylo spíše zdlouhavé a hlavní postava mi nebyla moc sympatická.

vklaskova
20.07.2021

Kniha se mi četla dobře. Chvílemi to bylo sice trochu zdlouhavé a pomalé, ale chvílemi jsem byla opravdu napjatá a nemohla se od stránek odtrhnout. A přesně to od detektivky chci :-) Autorčina prvotina, možná si ještě časem přečtu další její knihu.

TeaPeter
28.06.2021

Tohle byla pro mě první a nejspíše i poslední kniha od této autorky. Způsob psaní mi nebyl sympatický a působil na mě trochu divně. Netroufám si říct, jestli tomu trochu nenapomohl překlad. Účast policistky krátce před porodem nebudu komentovat, nicméně odbočky k záchodům (jinde vzácné, ale v této knize časté) mírně text odlehčovaly. Asi i díky zimnímu období mi kniha přišla depresivnější než bývá i v severských detektivkách běžné - vlastně to i dost beznadějně skončilo. Snad kdyby konec nebyl tak divně useknutý, mohlo být vyznění jasnější.
Náboženské pokrytectví a náboženský fanatismus jsou kapitola sama pro sebe. Ty dokážou tiše zničit celé zástupy životů. V této knize na mě působily mnohem mrazivěji, než samotné skutečné zabíjení.

janina66
25.05.2021

Max 50%, audiokniha
Kdybych knihu nevyslechla, tak bych nedočetla. Začátek byl zajímavý, i když brutální. Střed trochu hluchý, ale poslední kapitola to naštěstí vylepšila. Za tu přidávám jednu*.

ViolettaCh.
03.04.2021

Docela solidní detektivka z poměrně netradičního prostředí, která sice extra nenadchne, ale neurazí. Je to moje první kniha od dané autorky. Možná se na některé další její knihy ještě podívám.

apq
06.02.2021

Dlouho jsem váhala, zda mám knihu číst, když má nižší hodnocení, ale nakonec jsem se do toho dala, a udělala jsem jedině dobře. Děj je zajímavý a dobře se čte.