Sluneční bouře

Na podlaze kostela v severním Švédsku leží mrtvé a rituálně zmrzačené mužské tělo. A na noční obloze mezi vločkami padajícího sněhu tančí polární záře. Rebecka Martinssonová se po letech vrací do svého rodného městečka Kiruny. Kdysi musela toto místo za dramatických okolností opustit a odejít do Stockholmu, kde pracuje jako daňová poradkyně. Nyní se vrací zpět, aby pomohla své dávné přítelkyni Sanně, jejíž bratr byl hrůzným způsobem zavražděn v kostele náboženského společenství, které kdysi založil. Krásná a zranitelná Sanna potřebuje Rebečinu pomoc, aby se očistila od podezření, jež na ni padlo po bratrově smrti. Rebecka se ocitne před nelehkým úkolem. Při hledání vraha se bude muset vypořádat nejen s policejními postupy, ale bude nucena čelit i dohadům kolujícím uvnitř uzavřené a vyděšené komunity. Bude muset zapátrat hluboko ve své paměti a ve svém svědomí, aby se postavila čelem k temnému tajemství, které za sebou v Kiruně zanechala a které je ukryto pod rouškou všeobecného mlčení. A bude se muset postavit vrahovi, jehož úmysly je těžké odhadnout......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35572/rebecka-martinssonov.jpg 3.7464

Rebecka Martinssonová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Solstorm, 2003

Kniha Sluneční bouře

apq

Dlouho jsem váhala, zda mám knihu číst, když má nižší hodnocení, ale nakonec jsem se do toho dala, a udělala jsem jedině dobře. Děj je zajímavý a dobře se čte.

EliskaD

Pro severskou krimi poměrně neokoukaný náboženský námět. Kniha mě se mi pěkně četla a udržovala mě v napětí. Příběh se příjemně vyvíjel a (kromě závěru) neobsahoval množství přehnaných akčních scén. Líbí se mi důkladné vykreslení jednotlivých postav. A zejména kvůli nim jsem přečetla i všechny ostatní díly této série.

Ava365
15.12.2020

Nemůžu si pomoci, téměř v každé severské detektivce jsou věci, které mi prostě vadí, a díky nim nemohu bodovat plným počtem hvězdiček.

čef
28.11.2020

Trochu zvláštní detektivka s hororovou scénou na téměř konci se zabývá nenávistí, která vykvete v církevní společnosti potom, co jsou ohroženi finanční zájmy jejích hlavních velitelů – tedy vyčůraných pastorů. Ti jsou samozřejmě velmi ochotni využít rozporuplné větičky z Bible k ospravedlnění vraždy nepohodlného člověka. Ještě, že jsou zde i jiní a tak si to přečtěte, je to děs.

SilvieSisinka
25.11.2020

Skvělá napínavá kniha. Těším se na další pokračování.

Allena24
21.05.2020

Severská detektivka, která ve mně vzbudila zvědavost. Zajímá mě, jaký bude další osud vyšetřovatelek.

Kyri
17.05.2020

Kniha je opravdu dobře napsaná. Netáhne se, děj plyne rychle a držel si mou pozornost. Sektářské prostředí mi připadá úplně mimo realitu, mám problém se vžít do představy, že bych tyhle hry hrála, ale autorka to nepřehání, takže je to spíš zvlášní koření jako třeba fantazy.
Co mi vadilo, byla antromofizace psa. Nevím, proč mě to tak dráždilo, ale chápat psa jako stvoření, které se vcítí a respektuje emoce lidí, je nesmysl. Navíc celý kontext toho zvířete v knížce ve mě zanechal opravdu nepříjemné pocity. Když už jsem u toho nepříjemného, tak mi přišla poněkud nechutná záliba autorky v popisu nucení na močení a močení, a glorifikace ženských postav oproti mužům - rozumná míra by knížce slušela lépe.
Celkově mě ale knížka potěšila. Početla jsem si.

Agatha84
06.05.2020

Knihu (a její další díly) jsem poprvé četla před drahnou dobou, kdy jsem se severskou krimi teprve seznamovala. Nedávno jsem si na ni vzpomněla a byla jsem překvapená tak nízkým hodnocením. Rozhodla jsem se tak znovu prověřit svůj vkus a musím trvat na tom,že toto dílko rozhodně patří mezi povedené. Jasně,že urcité slabiny a nelogičnosti by se našly (tak trochu přehnaný závěr), ale ve které knize tomu tak není,že? A čím jsem starší,tím více oceňuji onu povídavost,rozvláčnost a důraz na charaktery postav, psychologii konání. Vůbec mi nevadí popisy krajin a počasí,já se kochám :-) Na rozdíl od zběsilých akčních scén, které často přeskakuji. Takže rozhodně neřeším,že to není kniha se zlatou nálepkou, a znovu se s radostí poohlédnu po dalších pokračováních.