Sluneční bouře

Na podlaze kostela v severním Švédsku leží mrtvé a rituálně zmrzačené mužské tělo. A na noční obloze mezi vločkami padajícího sněhu tančí polární záře. Rebecka Martinssonová se po letech vrací do svého rodného městečka Kiruny. Kdysi musela toto místo za dramatických okolností opustit a odejít do Stockholmu, kde pracuje jako daňová poradkyně. Nyní se vrací zpět, aby pomohla své dávné přítelkyni Sanně, jejíž bratr byl hrůzným způsobem zavražděn v kostele náboženského společenství, které kdysi založil. Krásná a zranitelná Sanna potřebuje Rebečinu pomoc, aby se očistila od podezření, jež na ni padlo po bratrově smrti. Rebecka se ocitne před nelehkým úkolem. Při hledání vraha se bude muset vypořádat nejen s policejními postupy, ale bude nucena čelit i dohadům kolujícím uvnitř uzavřené a vyděšené komunity. Bude muset zapátrat hluboko ve své paměti a ve svém svědomí, aby se postavila čelem k temnému tajemství, které za sebou v Kiruně zanechala a které je ukryto pod rouškou všeobecného mlčení. A bude se muset postavit vrahovi, jehož úmysly je těžké odhadnout......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35572/rebecka-martinssonov.jpg 3.7434

Rebecka Martinssonová 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Solstorm, 2003

Kniha Sluneční bouře

čuřil

Ze začátku jsem se nechytal. Moc se mi to nezdálo. Od zhruba poloviny se to ale tak nějak zvrtlo ku lepšímu. Vyvrcholení knihy bylo sice takové krátké a rychlé ale zajímavé.
Bohužel ale víc jak na tři * to za mě nebylo.

karin4338

zaujímavý príbeh, v niektorých častiach dosť "zabrzdený" :) ale inak super

Ala787
30.12.2019

ha byla jako většina těch, co poslední dobou čtu. Do poloviny nic moc, pak mě začalo zajímat, jestli skutečně bude v zápletce něco z toho, co si myslím. A bylo tomu tak. Závěr nic moc, i když se dal očekávat. Ve zlobě hlavní hrdinky jsem našla i docela zájem.
Velmi se mi líbil popis prostředí - zima, sníh, led.
Nejsem věřící, takže myšlenka fanatismu náboženství a víry mi vyhovovala.
Prostě kniha na poslech ok. Nicméně podruhé po ní určitě nesáhnu.

Kitty
08.08.2019

Neurazí a nenadchne.
Průměrná kriminálka, možná příliš vystupující ženské postavy, ale to mi nevadilo. Chvilky napětí střídaly i slabší pasáže. Měla jsem jako audioknihu, tak jsem v pohodě doposlouchala.

lubospanda
03.07.2019

Jako by to psala Yrsa. Super.

ještěrka38
25.06.2019

Celý příběh byl celkem fajn, ale ten konec???

petunkav
02.05.2019

Severskou krimi mám vcelku ráda, ale........
Zpočátku se zdá kniha dobrá. Děj mě chytnul, ani slabší zájem místní policie o vyřešení mi nevadil. Děj má i spád.
Ale první hvězdu odebírám za šílené náboženské prostředí, kde jsou téměř všichni podle mě úplně zfanatizovaní. Nevidí, neslyší nic kolem sebe.
A druhou hvězdu ubírám za konec knihy. Ten mi tedy vážně neseděl. Celé honem useknuté, jakoby "nedopovězené".
Ještě dám ale autorce šanci a zkusím některou z jejích dalších knih.

Janadvorackova
12.04.2019

Nějak mě to nebavilo.
Na začátku mrtvola, pak se vyšetřování moc nekonalo, protože nastal čas na přehled psychických poruch hlavních i vedlejších hrdinů. A na konci se to vyřešilo celkem očekávaně.
Jako mýt se ve vlažné vodě, průměr.