Postřehy z Londonistánu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z blogu nominovaného na cenu Magnesia Litera autorka vybrala skoro padesát článků, většinu z nich o muslimech, a doplnila je velmi osobním textem o svém vztahu k islámu. Dala si práci s pochopením, vysvětlením a okomentováním společenských jevů, se kterými se v posledních pár letech v České republice setkáváme právě ve vztahu k tomuto náboženství. Rozklíčovala pár „záhad“ a objevila zdroje některých prohlášení a „pravd“, které se donekonečna opakují v médiích, a přitom vůbec pravdami nejsou. S nadhledem a humorem odhaluje čtenářům islámský svět zblízka, ne takový, jak se jeví z velké vzdálenosti. A zároveň si zachovává tolerantní, ale kritické myšlení celoživotního ateisty, leckdy skeptického i k vlastním závěrům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250483/big_postrehy-z-londonistanu-kQt-250483.jpg 4.172
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Postřehy z Londonistánu

IvaKo
10.08.2020

Od autorky už jsem pár knih četla, takže vím s jakou otevřeností dokáže vyprávět o svých zážitcích a zkušenostech z multikulturní společnosti. Má to prožité a procítěné na vlastní kůži, proto jsou její texty tak působivé a vedou vnímavého čtenáře k zamyšlení.

jaruva
09.06.2020

Zajímavé rozšíření vhledu. Pro zamyšlení...


orinka3
25.08.2019

Sbírka fejetonů, nebo chcete-li, blogů, v knížce, které se dá věřit. Protože ji napsala chytrá ženská na základě vlastních zážitků a zkušeností. Pro mě je hodně cenná tím, že mě seznamuje se světem, kam já se nikdy nedostanu. A klobouk dolů před ženou, která si troufne dělat taxikářku v takovém Babylonu, klobouk dolů před ní, coby spisovatelkou a nakonec můj velký obdiv za to, jak dokáže být upřímná.

bigbabe
09.12.2018

Je to názor.
Důležité je, že se lidi opravdu musí občas zamyslet a nejen bez jakýchkoli informací odsuzovat jiné.

Camri
24.09.2018

Narazila jsem na tuhle knížku náhodou, ale jsem za to ráda. I když jde o choulostivé téma, Pekárková se nezdržuje nějakou politickou korektností a knížka tak působí autenticky (ale ne urážlivě!). Kéž by si ji přečetli všichni ti naši odvážní bojovníci proti migraci...

gleti
20.06.2018

Vtipné postřehy z Londýna, vhodné jako osvěžení do rozpáleného autobusu.

DádazPrahy
15.11.2017

Zajímavé a poučné setkání s realitou dnešního multikulturního Londýna. Krátké příběhy na základě bohatých osobních zkušenosti autorky jsou psány čtivou formou. Autorka nabízí svůj pohled z praxe londýnské taxikářky a nevyhýbá se žádným tématům, ale nikomu svůj názor nevnucuje. Na obyvatele Londýna, z nichž většina přišla z různých koutů světa, se máme možnost podívat "bez růžových brýlí" a dozvídáme se i to, o čem se v turistických průvodcích raději nepíše. Knížka určitě stojí za přečtení.

ecila13
07.10.2017

Zajímavé čtení.
Nikdy dříve mě třeba nenapadlo, jak je nebezpečné řídit auto v burce bez periferního vidění.

1