Scheila Scheila komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha se mi četla těžce, ale bohužel ne kvůli těžkému tématu, ale že jsem se nedokázala začíst. Celé Zuzanino dětství i dospívání mě nebavilo. Autor nepřinesl nic nového, takže to s čím se Zuzana potýká není nic, co bych již už nečetla.
Zajímavá část začala až v poslední třetině knihy. Kdy jsem opravdu čekala co bude dál.
Každopádně Zuzanin dech, si mě získal tím jak to bylo jednoduše a krásně napsané. I přes těžké chvíle Zuzanina života. No a úplně největší radost jsem měla z obálky a obalu knihy.

Bohužel tedy, mě kniha ničím zvláštním ani novým nezískala a nezaujala. Knih z teto doby a s tímto tématem je teď tolik, ze když se autor nevytasí s něčím novým čím by čtenáře zaujal, tak jsou teď už všechny knihy dle mého, stále o tom samém. Škoda.

31.03.2021 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Takovéto knihy se mi těžko hodnotí, co se dá hodnotit na vzpomínkách člověka a jeho minulosti? Myslím, že nic.
Mohu hodnotit jen to, že Leon odvyprávěl svůj příběh, aby tato doba nebyla zapomenuta. Mohu hodnotit i to s jakou vytrvalostí a odvahou přežil hrůzy tamních doby. A také mohu hodnotit odvahu a lásku k lidem pana Schilera.
Nic víc mi hodnotit nenáleží.
Dekuji za tyto knihy a děkuji lidem, že i přes všechny hrůzy co prožili jsou ochotni se k nim vracet, aby nám dovyprávěli kus historie.

15.02.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Tento příběh byl milý. Zde se mísilo vše, co mám ráda, hvězdy, příroda, hory, dobrodružství. Nenechte se zmást, že tato kniha vypráví jen o jejich putování do civilizace. Vedlejší dějová linka se zabývá totiž tématem, o kterém se v knihách pro tuto věkovou kategorii objevuje málo, a to o nevěře.
Vše tam krásně popsáno, tak že mám pocit, že jsem tam přímo s nimi. Člověk asi od začátku hned ví jak to všechno dopadne, protože toto tu bylo už tisíckrát. Dva se milují, pak nesnášejí a pak zas milují. To není nic nového. Za to, ten popis událostí a druhé dějové linky dělá právě tuto knihu zajímavou a hezkou.
Pokud chcete lehké oddechové čtení tak rozhodně doporučuji.

02.09.2020 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

(SPOILER) Co k tomu říci. Těžké téma, nic co by bylo člověku příjemné číst nebo se to četlo lehce. Ale popravdě, mě se ta kniha lehce četla. Všude se kniha prezentuje jako kniha o zneužívání dětí, mě to spíš přijde jako kniha o 11ti leté holce co miluje svůj kroužek, nenávidí celý svět. To že se tam na pár stránkách objeví zneuzivani a je tam jako napsáno ze to takto jede x let neznamená ze ta kniha je o tom.
Spis je o fanatickým učiteli divadla, který divadlu dává cely život a žádá to i od dětí. Takže fanatických momentů tam bylo mnohem více než ukázka nějakého zneuzivani. Což je jen dobře, knihy s tímto tématem se opravdu nečtou lehce, ale když se teda kniha tak prezentuje, tak člověk celou knihu čeká kdy to jako přijde a ono nic. Až na posledních pár stránkách jako ze no tak Jo dáme sem trochu toho napětí aby si čtenáři řekli oh silný příběh.

Silný to bylo, ale v tom jak hezky bylo popsané jak s dětskou psychikou lze lehce pracovat a jak je to jednoduché udělat aby deti dělali co my vlastně chceme.

Kazdopadne mi tedy ted české knihy přijdou všechny na stejné brdo. Život někoho, kam autor nasadí trochu nějakého traumatu a to je vše. Celou knihu člověk čeká co se vlastně bude dít, ale ono se nic neděje a na konci je jen jako ten ups moment a konec.
Škoda no.

20.08.2021 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Woow!!!woow!!! Wooooow!
Druhá kniha od Keplera, první byla playgraund. Je to úplně jiný žánr, ale ano, toto je fakt bomba. :)

19.02.2020 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Škoda papíru. I když jsem se upřímně u některých sms zasmála, myslím, že to mohlo zůstat jen na internetu.

19.02.2020 3 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Po přečtení prvního dílu jsem šíleně doufala že bude pokračování jsem ráda že jsme se ho dočkali. No co bych k němu řekla, kniha si četla sama, ale chybělo mi tak něco víc. Nevím co, ale tato kniha, i když velmi čtivá a zajímavá mi přišla jako “rychlokvaška” Mysha má podle mě ve svém životě šílený zmatek a podle mě, utíká sama od sebe. Proto musí být stále v pohybu, protože když není, začne přemýšlet a vymýšlet teorie a hlouposti. Proto se pak stále konejší tím, že vesmír ví co dělá. Popravdě tohle si já říkám vždy když něco totálně po*eru. Zas ale chápu, jsme jen lidi a každý žije jak umí. Obdivuji jo, co ve svém věku dokázala, dala mnoha dětem šanci na lepší život. Vybudovala firmu a tak chápu, že to není procházka růžovým sadem. Za mě kniha byla ale bohužel zklamáním, ale to asi proto, že jsem čekala víc Nepálu a ne telenovelu. ????

01.10.2019 3 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Nemohu uvěřit, že je už konec. :( Tak jsem si Auggieho zamilovala. Připadalo mi to, jako by to byl můj vlastní syn... tak skvěle to bylo napsané! Celý příběh je skvělý. Je tam krásně popsáno očima 10ti letého dítěte, jak lidi reagují na lidi s jinou tváří.. Chvílemi mi bylo dost úzko, brečela jsem, nebo jsem se smála. Víc se asi fakt říct nedá, jen... prosím, přečtěte si to, je to velmi krásná osvěta ohledně tohoto tématu. Jak by jsme měli vnímat....

23.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jak jistě víte, Alena Mornštajnová je Paní Spisovatelka, její knihy mají hloubku, nutí vás se zamyslet a po přečtení se zmůžete jen na velké UF!! Potřebujete čas na to, to celé vstřebat. Stejně tak tomu bylo i u knihy tiché roky. Odehrávají se tam dvě dějové linky a hlavními postavami jsou tatínek Svatopluk a dcera Bohdanka. Kniha je o osudech, rodinných tajemství, o slovech co byla vyrčena a hlavně o slovech co vyrčena nebyla. Poukazuje na to, jak komunikace, a hlavně v rodině je velmi důležitá. Jak každý si chování druhého vykládá po svém a tím pak vznikají nedorozumění a uzlíček těchto závěrů a myšlenek se zvětšuje. Přesto je to tak jednoduché ,,stačí se zeptat a o věcech mluvit.” Bohužel dnešní doba komunikovat moc neumí a radši si žije ve svých vlastních pravdách.
Mě osobně se kniha líbila, byla čtivá, napsaná přesně tak, jak jsmenod Aleny Mornštajnové zvyklí. Určitě doporučuji přečíst.

02.05.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Velmi napínavý příběh. Opravdu se mi ze čtení této knihy dělalo špatně, z chování Jacka, toho jak mu vše procházelo. Byla jsem rozhodnutá že knihu odložím, protože mě děj neskutečně vytáčel. Vyvolával ve mě přesně ty pocity co vyvolat měl, ale fakt jsem to chvílema nedávala.

SPOILER:
Nejhorší bylo vědomí toho že by se to dělo mě, s moji povahou byt toto psychické týrání dlouho nevydržela.

25.03.2019 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Celá tato série byla suprová. Je sice pravdou že se věci začínají ve všech třech knihách dít až v poslední třetině. Je to strhující příběh ve kterém si postyvy zamilujete a nebo je nenávidíte. :) konec me dojal k slzám a na můj vkus konec dost ustřihly. Uvítala bych více rozvinutý život co bylo pak :) Kniha mě vtahla do deje a ted nevím co mam delat, protože podobnou knihu neseženu

19.01.2017 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Velmi těžké toto dílo hodnotit. Nenásilně napsána kniha o násilných momentech života romské dívky a její adoptivní matky. Paní Hanišová dokáže svým psaním opravdu vytáhnout to, co vytažený být má. A však byli chvíle které mě tam trochu překáželi. Osud dívky mě ale nenechával chladnou a dost jsem přemýšlela jak bych se já sama zachovala žít s někým jako je Julie a ve věčných lžích. Kolikrát jsem se však vcítila i do matky. Popravdě, myslím že kdyby se Julie mohla starat k své biologické miminko, byla by matkou lepší. Tady mezi ní a Agnes stále stala bariéra o nesplněném snu Anežka a předsudky okolí. Kniha krásně a detailně popisuje psychiku postav, což na knihách opravdu oceňuji.

10.02.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Je to usměvavá, milá, lehce čtivá kniha, která neurazí. Nečekejte velké zvraty nebo životní moudra, snad jen jedno a to že jídlo všechno vyřeší :D Postavy byli dost prdlý, ale přišlo mi že všechny vlastně stejný. Kdyby Liam a Trevis nebyli pojmenováni a já nevěděla s kým se Mei zrovna baví, asi bych to nepoznala. Styl jejich chování mi přišel naprosto stejný. Nebýt jmen nerozeznám je. Kamarádka Mei také nebyla zrovna výrazná, ale to o ní vlastně už víme z knihy. :D ten typ který si nikdo nezapamatuje. Prostě mi postavy přišli na jedno brďo, potrhlý, stejný humor, stejně vyjadřování... Ještě bych jen podotkla, že čtvrt knihy jsou jen hlášky z filmu a knih, které mají dodávat vtipnost. Občas se to povedlo a občas mi ten humor připadal až vynucený.
Každopádně, když budu chtít číst něco pro pobavení a zlepšení nálady, opět po ní sáhnu. :)

15.10.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Toto je má druhá kniha od Colleen Hoover, moc se mi do ní nechtělo, jelikož jsem četla odvrácená tvář lásky a vůbec mě to nebavilo. Přišlo mi to jako odpad. Do této knihy jsem se pustila kvůli velké reklamě na Instagramu a sociálních sítích. Každý ji chválil a i má kamarádka, která tedy od Colleen ještě nic nečetla.
Dá se říct že jsem ji přečetla za jeden den. Nemůžu říct že to byla nejlepší kniha co jsem kdy četla, nebo že by to byla fakt pecka, ale mohu s klidným svědomím povědět wow tohle jsem nečekala. Nutilo mě to stále číst dál a rozmotávat tu pletanici v rodině Verity. Kniha mě pohltila a stále nad ní přemýšlím. Protože opravdu dosáhla svého názvu. A já si prostě nejsem jistá ničím.
Nějaké pasáže ve mě vyvolali tolik nenávistných emocí, že jsem musela si dát jít čaj abych nebyla naštvaná.
Takže suma sumárum kniha se mi velmi líbila a možná dám autorce šanci.

16.07.2020 4 z 5

Konečně po rozsáhlém hledání a shánění se mě poštěstilo mít takový poklad doma. No a je dočteno. Ty básně jsou tak morbidně a smutně vtipný, že jsem chvílemi nevěděla zda se smát nebo brečet. Moc jedinečná kniha

06.04.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Super kniha, bylo tam snad vše co mě na knihách baví. I když to jevilo nějaké podobné známky jako Hunger games tak mi to vlastně nevadilo, protože to bylo úplně o něčem jiném. A hlavně myslím že se věci vždy budou tak trochu opakovat. Moc se mi příběh líbil i ten konec. Prostě super napsaná kniha od začátku až do konce

18.03.2020 5 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Krásná pohádka. Opravdu se mi líbil nápad i to jak tam bylo hezky ukázané jak jsou někteří lidé ochotni manipulovat s lidmi.
Každopádné, příběh poutavý, zajímavý a krásný.

19.02.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se mi líbila, četla se velmi lehce a byla to krásná oddechovka. Krásné prostředí, super postavy. Líbil se mi vývoj hrdinů. Jak se z namyšlené Ani stala celkem fajn holka. Je pravda že její postava mi ze začátku dost vadila, představovala sem si ji spíš jako zakřiklou, jemnou a skromnou dívku. Což tak nebyla, jevila se namyšleně, přechytračele, arogantně, pohrdavě a dost nesympaticky. Naštěstí v průběhu knihy se to celkem měnilo.
Kniha i příběh hezký, jen teda si nemyslím, že je to taková pecka jak každý píše.
A co mi hrozně zkazilo dojem z celé knihy bylo:

POZOR SPOILER:
Že ten konec byl úplně jak kdyby to psal nějaký americký režisér. Dokázala bych se spokojit i s tím, že si city pana Reeda namluvila, jelikož byla lásce neznalá a to se prostě holkám co se prvně zamilují stává. Ale tento přehnaný konec mi knihu opravdu skazil. Kdyby tedy to že jsou spolu autorka napsala jinak. Nějak originálně, tak bych byla spokojená, ale tohle :( škoda. Proto jedna hvězdička dolu.

13.01.2020 4 z 5

Stargirl Stargirl Jerry Spinelli

Jsem velmi vděčná, že jsem tuto kniha četla právě teď, před koncem roku. Mohla jsem aspoň uvažovat o tom, co se pro mě v roce novém změní.

Příběh holky, která byla tak “jiná” nebo jen my jsme všichni stejný? Kde je hranice normálnosti? Kde je hranice šílenství? Myslím, že hranice není. Tato kniha mě velmi bavila, dost mi otevřela oči, že odlišné není špatné. Je to krásný příběh o neobyčejné holce, která byla tak obyčejná a svá až byla jedinečná.

Myslím, že každý by jsme měli se soustředit na to, co si o nás myslí lidé kteří nás mají rádi, než co si o nás myslí většina lidí, které ani neznáme.

Me heslo pro rok 2020 je: Buď svá, laskavá, buď víc jako Stargirl.

30.12.2019 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Od této knihy jsem moc nečekala a ještě že tak. :-) alespoň mě nezklamala.... příběh byl hezký a usměvavý, ale jinak se tam podle mého názoru nic nedělo. Děj byl stále stejný. Cela kniha jen o jednom a vlastně takový převrat byl az na konci. Autor nas do poslední chvíle napinal proc je Miles vlastně takový. Ale to bylo jediné co mě v té knize dojalo. :-) taková oddechova knížka. :-)

26.02.2017 2 z 5