Scheila

Přečtené 131Soběstačný
únor 2021 (22.-23.)
Soběstačný 2020, Zuzana Dostálová


Dívka zvaná Lyra
únor 2021 (15.-21.)
Dívka zvaná Lyra 2020, Cecelia Ahern


Chlapec na dřevěné bedně
? - únor 2021
Chlapec na dřevěné bedně 2013, Leon Leyson

Takovéto knihy se mi těžko hodnotí, co se dá hodnotit na vzpomínkách člověka a jeho minulosti? Myslím, že nic. Mohu hodnotit jen to, že Leon odvyprávěl svůj příběh, aby tato doba nebyla zapomenuta. Mohu hodnotit i to s jakou vytrvalostí a odvahou přežil hrůzy tamních doby. A také mohu hodnotit odvahu a lásku k lidem pana Schilera. Nic víc mi hodnotit nenáleží. Dekuji za tyto knihy a děkuji lidem, že i přes všechny hrůzy co prožili jsou ochotni se k nim vracet, aby nám dovyprávěli kus historie.


Anežka
? - únor 2021
Anežka 2015, Viktorie Hanišová

Velmi těžké toto dílo hodnotit. Nenásilně napsána kniha o násilných momentech života romské dívky a její adoptivní matky. Paní Hanišová dokáže svým psaním opravdu vytáhnout to, co vytažený být má. A však byli chvíle které mě tam trochu překáželi. Osud dívky mě ale nenechával chladnou a dost jsem přemýšlela jak bych se já sama zachovala žít s někým jako je Julie a ve věčných lžích. Kolikrát jsem se však vcítila i do matky. Popravdě, myslím že kdyby se Julie mohla starat k své biologické miminko, byla by matkou lepší. Tady mezi ní a Agnes stále stala bariéra o nesplněném snu Anežka a předsudky okolí. Kniha krásně a detailně popisuje psychiku postav, což na knihách opravdu oceňuji.


Dvůr mlhy a hněvu
leden - únor 2021
Dvůr mlhy a hněvu 2017, Sarah J. Maas

Druhá kniha ze série mě totálně pohltila. Ač první díl jsem přečetla se zájmem a zvědavostí jak se dál život Feyre vyvine tak mě osobně tolik nevtáhl a stále mi v mysli poskakovalo, že je to dost podobné jako kráska a zvíře. Druhy díl naopak s kráskou a zvířetem nemá totálně nic společného. Vše bylo tak krásně vylíčené a podrobně sepsané že jsem se přenesla na všechny místa s nima a prožívala to co hlavní hrdinové. Připadala jsem si, že jsem sedmý člen jejich rodiny a jen tichý přihlížející co dál budou podnikat aby zachránili svou zemi. Dokonce jsem se i červenala při milostných scénách, protože jsem si opravdu připadala v těch momentech trochu na víc, a že bych jim měla dat trochu soukromí. Autorka mi u této knihy ukázala, že opravdu patří mezi špičky dnešních autorů.


Dvůr trnů a růží
leden 2021 (04.-19.)
Dvůr trnů a růží 2016, Sarah J. Maas

Když jsem se někoho zeptala na doporučení dobré série byla mi doporučena právě tato série. Měla jsem tedy velké očekávání, které kniha celkem naplnila. Jediné co mě tam ze začátku dost vadilo bylo, že to velmi připomínalo krásku a zvíře. V jedné části však byl zlom a od krásný a zvířete se to krásně odlišilo a mě to tak upravili chuť. Svět víl a dvory jsem si velmi oblíbila. Zamilovala lidskou dívku kterou miluje mocný vladař Jarního dvora. Propracovaně napsaný příběh, svět ve kterém se děj odehrává i postavy. I přes tloušťku knihy a občasnými úseky kdy se kniha vlekla, jsem se nenudila a hltala každou další stránku.


Pes Jejího Veličenstva a jeho mise
prosinec 2020 (27.-31.)
Pes Jejího Veličenstva a jeho mise 2017, David Michie

Příběh vypráví pes jejího Veličenstva. Mladý corgi s jedním uchem dolu. Kniha je plná mouder a životních poznatků. Nejdříve mi dělalo problém to královské prostředí, jelikož nejsem Fanda královské rodiny. Když jsem ale vytěsnila, ze je kniha o nich, tak se mi dál četlo mnohem lépe. Dost jsem se nasmála u trapných chvil Nelsona. Oddechová a klidná kniha, kde nanejdete žádné zvraty ani nic napínavého, ale pokud chcete oddechovku u které se budete usmívat, je to správná volba.


10 rande naslepo
prosinec 2020 (16.-23.)
10 rande naslepo 2020, Ashley Elston

Typická klišé kniha se vším co si dokážete ve sladké knize představit. Na tento chaotický čas a Vánoce jsem chtěla něco oddechového, milého a usmevavého a to vše tato kniha splnila. Moc dobře se čte a s každým dalším randíčkem se těšíte co na Soph její rodina zase vymysli. Pokud hledáte klidnou, bezstarostnou a usmevavou knihu jdete do ni.


Kroniky prachu – Pár stránek navíc…
prosinec 2020 (02.-10.)
Kroniky prachu – Pár stránek navíc… 2020, Lin Rina


Klíč k času
listopad - prosinec 2020
Klíč k času 2016, Natalja Vasilevna Ščerba


Noci běsů
listopad 2020 (14.-16.)
Noci běsů 2020, Kateřina Šardická


Kde zpívají raci
listopad 2020 (09.-10.)
Kde zpívají raci 2020, Delia Owens


Bratři Lví srdce
listopad 2020 (03.-05.)
Bratři Lví srdce 2001, Astrid Lindgren


Na co slova nestačí
? - listopad 2020
Na co slova nestačí 2020, Brigid Kemmerer

Na knihu jsem se velmi těšil, jelikož byla opěvovaná od každého co jsem viděla. Popravdě to bylo největší zklamání za rok 2020. Nebyla špatná, ale asi jsem bohužel měla velké očekávání. Příběh utíká rychle a čte se velmi snadno. Popis událostí a postav je super. Ale za mě nenastal žádný wow moment abych si jako řekla “jooo ta kniha mě dostala” Škoda.


Navždycky
říjen 2020 (12.-15.)
Navždycky 2020, . Nofreeusernames (pseudonym)

Je to usměvavá, milá, lehce čtivá kniha, která neurazí. Nečekejte velké zvraty nebo životní moudra, snad jen jedno a to že jídlo všechno vyřeší :D Postavy byli dost prdlý, ale přišlo mi že všechny vlastně stejný. Kdyby Liam a Trevis nebyli pojmenováni a já nevěděla s kým se Mei zrovna baví, asi bych to nepoznala. Styl jejich chování mi přišel naprosto stejný. Nebýt jmen nerozeznám je. Kamarádka Mei také nebyla zrovna výrazná, ale to o ní vlastně už víme z knihy. :D ten typ který si nikdo nezapamatuje. Prostě mi postavy přišli na jedno brďo, potrhlý, stejný humor, stejně vyjadřování... Ještě bych jen podotkla, že čtvrt knihy jsou jen hlášky z filmu a knih, které mají dodávat vtipnost. Občas se to povedlo a občas mi ten humor připadal až vynucený. Každopádně, když budu chtít číst něco pro pobavení a zlepšení nálady, opět po ní sáhnu. :)


Třetí stříbrná kniha snů
říjen 2020 (02.-11.)
Třetí stříbrná kniha snů 2017, Kerstin Gier


Druhá stříbrná kniha snů
září - říjen 2020
Druhá stříbrná kniha snů 2015, Kerstin Gier

Druhy díl, mě bavil o něco méně, je to taková výplň mezi prvním a třetím dílem. No ale nebylo to špatné. Kniha utíkala, mělo to spád a nebylo to nic složitého na čtení.


První stříbrná kniha snů
září 2020 (15.-22.)
První stříbrná kniha snů 2014, Kerstin Gier

Děj rychle ubíhá. Milé postavy, celý ten příběh je takový milý. Četla jsem od autorky drahokamy, ty se mi popravdě líbili mnohem více. Zde byla jedna dějová linka, které se to drželo celou dobu a pak šmitec a konec. Klidně bych tu sérii první knihou ukončila. Takto zakončený příběh se mi celkem líbí, i to jak se to vše vyřešilo. Autorka si ale pro nás připravila další tajemství a záhady. Tak uvidíme co z toho vyleze a snad to nebude propadák. Svět snů se mi, ale moc líbí, to jak můžeš s někým snít společně a druhý den si to člověk pamatuje. Také jak je to promyšlený, že pokud nás sám člověk nepozve do svých snů tak bez jeho osobní věci nemůžeš do nich vstoupit. Za toto je jeden velký bod! Doopravdy bych dala hodnocení 3,5* z 5*


Tichá holka
září 2020 (03.-11.)
Tichá holka 2015, T. L. Hayden (pseudonym)

Příběh se mě opět velmi dotkl, jak jistě chápete, za nemluvou malého děvčátka buď stojí retardace, nebo je u nich opravdu něco špatně. Každý z vás si jistě domyslí, že v tomto případě se o retardaci nejedná. Příběh mi vykouzlil mnohokrát úsměv na tváři, ale vícekrát spíš smutek a nepochopení. Jediné co mě opravdu dost mrzí a vadí je, že jsem si celou dobu představovala, že Venus je blonďatá běloška. (Na obálce knihy to tak totiž je a to už vám nějakou představu udělá.) Každopádně, v knize jsem se dozvěděla, že Venus je vlastně černoška. To mi ovšem nevadí, jen mě mrzí ta obálka, která je úplně mylná. Knihu doporučím, protože podle mého jsou knihy od Torey velmi poučné, jsou plné psychologie, jak dětské tak i dospělácké. Člověk se občas zamyslí nad svým jednáním s druhou osobou nebo dítětem. Je to velmi inspirativní žena.


Návod na vraždu pro hodné holky
srpen - září 2020
Návod na vraždu pro hodné holky 2020, Holly Jackson

No tohle byla jízda. Je to kniha, která zapadá do kategorie young adult, tudíž to není klasická detektivka nebo thriller. Nápad jak středoškolačka pátrá po vrahovi a rozuzluje různé nesrovnalosti je opravdu super. Je to takové odlehčené, žádní detektivové, opilý vyšetřovatel nebo láskou zklamaná nová policistka. Samozřejmě je to všechno velmi přitažené za vlasy, Pipa bez trochy štěstí by se nikam nepohnula, vše ji tak nějak hrálo do karet, ale to nesnižuje průměr knihy. Opravdu mě vyšetřování vtáhlo a sama jsem nevěděla komu věřit a komu ne. Tohle se opravdu povedlo, do pár posledních stránek opravdu člověk neví. Takže za mě ano, byla to autorky prvotina, co jsem pochopila, ostatní její knihy zůstali v šuplíku a myslím, že dobrý. Napínavé, chytlavé, nevulgární a řekla bych i chytré. 4,5*/5


Ronja, dcera loupežníka
srpen 2020 (15.-21.)
Ronja, dcera loupežníka 2007, Astrid Lindgren

Příběh malé Ronji je opravdu okouzlující, všechna jejich dobrodružství jsem prožívala s nimi. V knize je mnoho smyšlených postaviček, které dodávají příběhu to pravé kouzlo. Astrid vymyslela opravdu milý a krásný příběh o přátelství a odvaze. Už rozumím tomu proč mi mamka vždy říkala že jsem jak Ronja a do teď mi říká potvůrko podivná :D


Kudy ke hvězdám
? - srpen 2020
Kudy ke hvězdám 2020, Jenn Bennett

Tento příběh byl milý. Zde se mísilo vše, co mám ráda, hvězdy, příroda, hory, dobrodružství. Nenechte se zmást, že tato kniha vypráví jen o jejich putování do civilizace. Vedlejší dějová linka se zabývá totiž tématem, o kterém se v knihách pro tuto věkovou kategorii objevuje málo, a to o nevěře. Vše tam krásně popsáno, tak že mám pocit, že jsem tam přímo s nimi. Člověk asi od začátku hned ví jak to všechno dopadne, protože toto tu bylo už tisíckrát. Dva se milují, pak nesnášejí a pak zas milují. To není nic nového. Za to, ten popis událostí a druhé dějové linky dělá právě tuto knihu zajímavou a hezkou. Pokud chcete lehké oddechové čtení tak rozhodně doporučuji.


Můj brácha se jmenuje Jessica
červenec 2020 (26.-27.)
Můj brácha se jmenuje Jessica 2020, John Boyne

Toto má první kniha s touto tématikou, kterou jsem kdy četla a myslím, že je to asi jedna z mála knih s tímto tématem pro mladší čtenáře. Jsem opravdu ráda, že takovéto knihy, pomalu zaplňují náš knižní trh a nejsou určené jen pro dospělé. Protože si myslím, že právě těchto mladistvých se tyto témata týkají mnohem více. Myslím, že by se o této, nechci říct „problematice“ protože, já to jako problém nevidím, mělo mluvit více. Jak mezi dospělýma tak i mezi dětmi. Kniha se četla opravdu jednoduše, i když jsem se nemohla začíst a vlastně mě to popravdě ani moc nebavilo, protože mi vše ostatní co v knize bylo, celkem překáželo a nijak mě to ani nezajímalo. Každopádně jsem knihu prokousala za 24hod. Čtení utrpení nebylo, docela to odsýpalo. Styl mi ale vůbec nesedl a celkem mě to celé tak nějak nudilo. 3,5* Za samotný příběh bych dala 2,5* ale vzhledem k tématu jsem se rozhodla o vyšším hodnocení


Spratek
červenec 2020 (14.-26.)
Spratek 2012, T. L. Hayden (pseudonym)

Torey je učitelkou v "bláznivé" třídě. Má na starosti děti, které svým chováním nezapadají do žádné tabulky natož do normální školní třídy. Ve své třídě má osmiletou holčičku která se už 2x pokusila o sebevraždu. Dále tam je děvče co má schizofrenii, slyší hlasy a vidí věci co ostatní děti ne. Chlapce velmi agresivního. A další "bláznivé" děti. Tato třída si na sebe již zvykla a naučila se fungovat, aby byli všichni spokojený a v klidu. Do doby než nastoupila šestiletá ušmudlaná holčička Sheila. Toto špinavé, věčně počůrané děvče se do "bláznivé" třídy dostalo za to, že v sousedství unesla tříletého chlapce, uvázala ho u stromu a zapálila na něm oblečení. Od doby co Sheila nastoupila, je ve třídě vše vzhůru nohama. No tak nějak začíná tato pozoruhodná kniha. Příběhy lidských osudů mi nejsou lhostejné a proto je čtu nejradši, mám pak pocit, že je přijímám, takový jaký jsou, co si prožili, nebo co provedli. Tato kniha podle skutečnosti je. A co vám budu, mnohokrát mi vehnala slzy do očí. Hněvem, lítostí, soucitem, beznadějí, láskou, nenávistí a pochopení. Za celý svůj dlouhý 26ti léty život ???? jsem četla jen pár takových lidských osudů. A jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila. ???? Tento příběh, myslím, bude otevřením očí pro mnoho lidí. Nebo také ne. Bude to jen příběh, který se někde támhle daleko stal a už nejspíš skončil. Pro mě je to neuvěřitelné, co tak malé dítě dokáže vydržet a zůstat při tom tak silné. Kniha se četla sama, Sheilu jsem milovala a vlastně miluji, předpokládám, že stále žije. Nutilo mě číst dál a dál, abych se dověděla co s tímto drobným a neskutečně duchem silným děvčátkem bude. Rozhodně stojí za přečtení.


První
09. červenec 2020
První 2015, Kiera Cass

Třetí a zároveň závěrečný díl série se mi líbil moc. Po tom tragickém druhém díle, to bylo příjemné překvapení a já knihu zhltla za jeden den. Druhý den jsem si musela vzít volno z práce abych dospala to co jsem v noci pročetla :D Moc se mi líbil nápad s rebelama, jak se rozlišují a co vše spojuje rebeli a trůn. Rozuzlení tajemství bylo také velmi dobré. Dokonce jsem i přes to, že jsem tušila konec, byla zaskočená dvěma scénami. Za mě super čtení.


Elita
červenec 2020 (06.-08.)
Elita 2015, Kiera Cass

Tento druhý díl, byl podle mě opravdu mega propadák a nuda všech nud. Dost mě štvalo, jak celou knihu se neřešilo pomalu nic jiného než jen komu její srdce patří, byla přelétavá, a když to už vypadalo, že se k jednomu přihne, zas se stalo něco co jí rozhodilo. Tohle mě prostě nebavilo a nudilo mě to. Připomínalo mi to nějakou nízkonákladovou telenovelu. Opravdu škoda. Co zas ale musím nechat, že i když mě to dost nudilo, byla jsem zvědavá, co osud Americe přinese dál, proto jsem knihu přečetla co nejrychleji to šlo.


Selekce
červen - červenec 2020
Selekce 2014, Kiera Cass

1 / 1 Selekce Kiera Cass America Singerová se na popud rodiny a přítele rozhodla přihlásit do selekce. Jde o soutěž, kde si princ vybírá svou manželku z třiceti pěti dívek, které postupně vyřazuje, až nakonec zůstane ta první, ta jediná která se stane novou princeznou Illey. Americca se do Selekce přihlásit nechce, natož se stát princeznou. Její srdce totiž patří Aspenovi. Aspen by si, ale vyčítal, že by America kvůli němu ztratila šanci si polepšit a dostat se do vyšší kasty a tím i přilepšit její rodině, tak jí poprosil, aby se přihlásila. America na jeho naléhání tedy dala a přihlášku podala. Co čert nechtěl, America Singerová byla do selekce vybrána, aby se utkala o srdce samotného prince Maxona. V paláci po šokujícím zjištění si vlastně nebyla jistá už ničím, jen tím, že se princeznou stát nechce, ale její srdce jí k Maxonovi táhne stále víc. Tuto knihu jsem si až překvapivě užila. Nemám moc v oblibě číst knihy, které jsou vychvalovány až do nebes, jelikož jsem většinou dost zklamaná, ale tady si to sedlo jak zadek na nočník. Děj mě okamžitě začal bavit, protože moje doměnka, že tam jsou princezny, byla vlastně úplně mylná. Jednalo se o 35 prostých dívek, které se dostali, kam by se za jiných okolností dostat nemohli. Baví mě to haštěření mezi princem a Americou, baví mě jak si America stále opakuje ne ne žádná princezna, ale vlastně je úplně ztracená, protože odmítnutí korunovace na princeznu by znamenalo vzdát se Maxona. Moc se mi líbí myšlenka, kde si princ vybere ženu z lidu. Takže ano, mohu říct paráda. Čtivé a stále se něco děje.


Pravda, nebo lež
28. červen 2020
Pravda, nebo lež 2020, Colleen Hoover

Toto je má druhá kniha od Colleen Hoover, moc se mi do ní nechtělo, jelikož jsem četla odvrácená tvář lásky a vůbec mě to nebavilo. Přišlo mi to jako odpad. Do této knihy jsem se pustila kvůli velké reklamě na Instagramu a sociálních sítích. Každý ji chválil a i má kamarádka, která tedy od Colleen ještě nic nečetla. Dá se říct že jsem ji přečetla za jeden den. Nemůžu říct že to byla nejlepší kniha co jsem kdy četla, nebo že by to byla fakt pecka, ale mohu s klidným svědomím povědět wow tohle jsem nečekala. Nutilo mě to stále číst dál a rozmotávat tu pletanici v rodině Verity. Kniha mě pohltila a stále nad ní přemýšlím. Protože opravdu dosáhla svého názvu. A já si prostě nejsem jistá ničím. Nějaké pasáže ve mě vyvolali tolik nenávistných emocí, že jsem musela si dát jít čaj abych nebyla naštvaná. Takže suma sumárum kniha se mi velmi líbila a možná dám autorce šanci.


Velká samota
červen 2020 (12.-24.)
Velká samota 2019, Kristin Hannah

Kniha vypráví příběh jedné rodiny, kde se otec vrátí po několika letech z války z Vietnamu a zanechalo to na něm následky. Trpí nočními můrami a dlouho nevydrží v žádné práci a tak se rodina stále stěhuje. Leni je malé děvče, které je stále ve škole ta nová a tak nemá kamarády. Jednoho dne přijde dopis, kde je psáno že tatínek téhle rodiny zdědil po svém kamarádovi, který umřel v zajetí ve Vietnamu srub na Aljašce. Otec se hned proto nadchl, ostatně jako normálně pro všechno. Rodina se přestěhovala a začala žít úplně nový život na úplně odlišném místě. Museli se naučit lovit zvěř, žít bez elektřiny, teplé vody, naučili se pěstovat rostliny a zeleninu aby se uživili. Učili se žít v drsné přírodě, kde každou chvíli hrozilo že vlci sežerou jejich zvěř a oni sami nebudou mít co jíst nebo že Aljaška zabije je samotný. Leni začala chodit do místní školy Kde jsi našla svého prvního kamaráda v životě. Život na Aljašce byl najednou jednodušší, když ho bylo s kým sdílet. Rodina hned zapadla mezi místní obyvatele a konečně někam patřily. Jenže je při dlouhých zimních nocí se tátovi noční můry začaly zhoršovat a on se měnil před očima nebo byl vždy takový? Kniha se mi četla skvěle, styl jakým to bylo psané mi vyhovoval. Postavy jsem si hned zamilovala a měla jsem pocit že jsem jednou z nich a sice němý pozorovatel, ale vtažena do děje a jejich životů. Stali se z nich mí sousedé, přátelé a rodina. Moje druhá kniha od této autorky a mohu říct že se mi tato líbila mnohem víc než její předchozí kniha slavík. Knihu hodnotím jako velmi povedenou, kterou bych s klidným svědomím doporučila naprosto všem.


Čtyři mrtvé královny
květen - červen 2020
Čtyři mrtvé královny 2020, Astrid Scholte

Obsahuje spoilery: Mě se kniha líbila moc! Vůbec jsem nic z toho co se tam stalo n čekala. Moc se mi líbil svět, který byl myslím dost krásně popsány, líbili se mi zákony královen. Dávalo to smysl. Krásná romantická dějová linka, která mi tam nepřekážela a nevadila i když romantiku moc nemusím. Moc se mě líbili ty zvraty. Jen škoda těch pár posledních stránek, to bylo až moc přeslazený :D ale dá se to odpustit. Jelikož bylo super že se ne vše zalilo sluncem a happyend. Líbí se mi jak moc hidry nebyla vselecitelska a jak se to vyřešilo s Varinem. Mě se prostě kniha strašně líbila. Jedna z nejlepších knih co jsem četla.


Jeden rok bez tebe
květen 2020 (03.-07.)
Jeden rok bez tebe 2020, Nina De Pass

Těmhle knihám říkám "oddechové" i když se zabývají silným a smutným tématem. Oddechové je pro mě to, že se nemusím seznamovat s novými světy, mnoha lidmi a extra zápletkami. Většinou u těhlech knih odpočívám a čekám takové to typické klišé... I zde bylo, ale ne typické. Kniha mě opravdu pohltila, chvíli jsme se smála, chvíli brečela. Byla naštvaná, zmatená, zamilovaná i plná smutku a radosti. Moc krásný příběh s krásně vykreslenými postavami. Už teď vím, že tato kniha bude patřit mezi mé Topky.


Infernina touha
duben - květen 2020
Infernina touha 2020, Simona Součková

Moc se mi to líbilo. Smrt je stále smrt a je asi jedno zda vypadá jako kostra, nebo jako krásná dívka, je pravda že ale z dívky nejde strach ale krásné konejšivé a uklidňující pocity. Moc se mi ten nápad líbí, že než umřete přijde si pro vás a je na vás milá a empatická... Moc hezky myšlený.


Skok nad hvězdami
březen - duben 2020
Skok nad hvězdami 2020, Natalja Vasilevna Ščerba

Začátek bych řekla zdlouhavý, ale zase mě hezky dostal do světa dvoutvářných. První kniha co od této autorky čtu a už teď se těším na další díl. Krásně napsané, postavy suprově vylíčené, hlavně reálně. Moc hezký příběh.


Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy
? - duben 2020
Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy 2013, Tim Burton

Konečně po rozsáhlém hledání a shánění se mě poštěstilo mít takový poklad doma. No a je dočteno. Ty básně jsou tak morbidně a smutně vtipný, že jsem chvílemi nevěděla zda se smát nebo brečet. Moc jedinečná kniha


Zelená jako smaragd
březen 2020 (24.-30.)
Zelená jako smaragd 2015, Kerstin Gier

No i když jsem tatar a spletla jsem si druhý s třetím dílem :-/ takže jsem četla jen první a třetí. Tak to vlastně že jsem modrá jako safír vynechala nevadí. Vše dávalo smysl a bylo to strašně super napínavé. Jen mě mrzí že jsem taková kravka a přeskočila jsem druhý díl. Postavy byli super vylíčené a hned jsem si je oblíbila.


Prokletý rok
březen 2020 (09.-18.)
Prokletý rok 2020, Kim Liggett

Super kniha, bylo tam snad vše co mě na knihách baví. I když to jevilo nějaké podobné známky jako Hunger games tak mi to vlastně nevadilo, protože to bylo úplně o něčem jiném. A hlavně myslím že se věci vždy budou tak trochu opakovat. Moc se mi příběh líbil i ten konec. Prostě super napsaná kniha od začátku až do konce


Vrány
únor 2020 (24.-27.)
Vrány 2020, Petra Dvořáková

Jako mazec. Popravdě vůbec nevím co si myslet... přijde mi to strašně smutné ale zároveň veselé, jak Baruška dokázala milovat a být spokojená v tom všem hrozném. Jsem velmi zmatená.... moc hezká kniha. Dekuji pani Dvořákové.


Rudá jako rubín
únor 2020 (16.-24.)
Rudá jako rubín 2015, Kerstin Gier

Moc krásná YA kniha :) poutavý příběh i když ty obyčejné klišé byli jasné hned od začátku. Moc se těším na pokračování.


Slavík
leden 2020 (21.-31.)
Slavík 2016, Kristin Hannah

No, dávala jsem si na čas než napíšu komentář. Musela jsem to celé vstřebat. Kniha byla naprosto skvělá! Líbí se mi že to není takové to ohrané “koncentrační tábor” a vyždímat na citech čtenáře, takové to “čím víc brutální, tím líp.” I když v knize nebylo toho násilí tolik jako v jiných knihách který právě tím lákají čtenáře, bylo to pro mě dost silné čtení. Pro mě mnohem více realistické. Děj je dělaný tak aby tam bylo vidět jak vyl nedostatek všeho, jak se psychika lidí mění, jak lidé ve válce žili, jak výjimka potvrzuje pravidlo, kniha plná psychické bolesti, rozhodování a odvaze. Nečekala jsem to tak dobré, jelikož občas (velmi často) se teď knihy s tímto tématem přeceňují. Děkuji za skvělou knihu.


1