sBety sBety komentáře u knih

Hory, peklo, ráj Hory, peklo, ráj Are Kalvø

Kniha napsaná stand up komikem, kterého jsem měla možnost vidět naživo v rámci festivalu severské kuktury. Jenže to, co je vtipné live na 15 minut, nefunguje když se to roztáhne na 335 stran knihy. Autor např často pracuje s repeticí, což může působit značně vtipně, ale taky značně únavně. Abych to teda jen nehejtovala, tak musím říct, že mi autorovo uvažování vlastně přišlo dost zajímavé a pomohlo mi to pochopit ty, kteří radši sedí v kavárně než honí kilometry . A taky jsem se u ní několikrát hlasitě zasmála.

03.03.2024 3 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Neříkám, že to byla špatná kniha. Byla dokonce i vtipná, jak je avizováno na obalu.. ale nedalo se do ní pořadně začíst a hrdinové knihy mi prostě nebyli sympatičtí.. úmorně dlouho trvalo, než se hlavní postavy potkaly, pak to bylo chvilku fajn a pak to zase sklouzlo ke třem hvězdám.

11.11.2023 3 z 5

Nebojsy: Ženy, které měly odvahu stát si za svým Nebojsy: Ženy, které měly odvahu stát si za svým Pénélope Bagieu

Inspirativní ženy! Zejména ty, které se rozhodli měnit svět okolo sebe až v pozdějším věku. Dává mi to naději, že nikdy není pozdě otočit svůj život.
Trochu mi ale vadilo, že některé příběhy byly velmi krátké a brány moc hopem.

13.10.2023 4 z 5

Všechno, co si nepamatuju Všechno, co si nepamatuju Jonas Hassen Khemiri

Toxický vztah nebo opravdová láska? Lehkost bytí nebo hluboký smutek? Vše je ambivalentní.Více než, kdo je Samuel je dozvíme, kdo jsou jeho blízcí. Skrz vzpomínky na Samuela se pomalu vykresluje, ne Samuel, ale jejich vypravěči. Od začátku víme, jak příběh dopadne, ale o to víc mě konec zasáhl.
+1 hvězdička za zápletku okolo brože se sovou.

01.07.2023 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Musím říct, že se mi kniha vizuelně moc líbila. Dojem moc fajn. Čtení se mi líbilo o něco měně, ale třeba kapitola o severním pólu byla skvělá. Tereza Ramba je vtipný člověk. Přišlo mi, že se knihou loučí se svým mladým životem dobrodružky a připravuje se na příchod mateřství.

06.12.2021 2 z 5

Co je ti do toho Co je ti do toho Hana Lundiaková

Poslechnuto přes ČRo jako audio kniha.

29.11.2021 3 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Haha, tak jsem se těm printscreennům smála a smála až jsem se sama rozešla. Přes videohovor...hmm

04.09.2019 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Začátek byl velmi slibný, temný a děsivý, ale pak to začalo trochu stagnovat. A pak jsem uhádla, kdo je vrah, ještě než to bylo objasněno. Tak nevím, jestli já jsem tak fikaná anebo kniha tak jednoduchá. :D Rozhodne ji doporučuji dál.

30.08.2017 4 z 5

Z kina jsem po filmu odcházela naprosto očarovaná a nadšená ze všech těch kouzelný/(ický)ch detailů a z milých tvorů a Mloka. Kniha taky dobrý. Oproti Prokletému dítěti spíš excelentní, ale pořád to není úplně stoprocentní Ono! Hold je to scénář.

Pokud by J.K. zpracovala další díl Famfrpál v průběhu věků podobně volně,, bylo by to perfektní!

04.06.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Oproti hodně kritizované Láskou šílené Bridget mi přišel tento díl slabší. Možná to je tím, že jsem nejprve viděla film (fantastický!) a pak až četla knihu.
Každopádně vtipy pořád vtipné:-)

06.01.2017 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Super! Celou dobu jsem byla napnutá, kdo je vrah, Hlavní postavy jsou mi čím dál víc symptatické.

07.11.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Velmi pozitivní kniha, která mi několikrát pomohla k úsměvu v neveselém období. Klidně mohla mít víc vtipu a taky příběhy neustále končili stejnou pointou - proto 4 hvězdy.

22.05.2016 4 z 5

Situační humor - *****
Místy byla kniha až moc velká pohádka, ale nakonec mi stejně bylo líto, že skončila. Chtělo by to víc Alanů Karlssonů v reálném životě!

03.10.2014 5 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Nemám ráda psy, ale dvojka Diviš + Fiona by rozesmála i mrtvolu. Jedinné co mi přišlo o stupeň slabší a méně zábavnější, byly rozhovory s kamarádkami.

17.08.2014 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Tygra je těžký soudit...

16.07.2014

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Je o mém kraji (napsána borcem, který tady žil celé 2 roky a už se cítí jako nenahraditelný bard), je to povinná četba. 2+ - některé se mu povedly.

25.02.2013 2 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Mno... tahle kniha mi dala zabrat.

02.12.2012 2 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Knihu jsem věnovala mamince k narozeninám, ale nedalo mi a musela jsem si ji přečíst též. Zápletka je až zoufale průhledná, ale ten kdo má rád pana Darcyho si jistě příjde a své.

21.05.2012 3 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Mmm takže čokoláda... Kniha si Vás získá jakýmsi kouzelným podmanivým způsobem, který se autorce velice povedl. Viděla jsem prvně film a jsem ráda, že knihu přesně nekopíruje.

25.01.2012 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Taková fa(j)n bonusovka pro všechny, kteří žerou Pottera (jako třeba já).
Bajky samy o sobě docela dobré, ale kouzelném světě se toho moc nového nedovíte. Jako vánoční dárek to není špatné dostat.

02.01.2012 4 z 5