Všechno, co si nepamatuju přehled

Všechno, co si nepamatuju
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351972/bmid_vsechno-co-si-nepamatuju-51M-351972.jpg 4 64 64

Samuel, protagonista této knihy, zahyne při autohavárii. Byla to nehoda, nebo sebevražda? Odpověď na tuto i mnoho podobných otázek jako: Kdo vlastně Samuel byl? Jaký byl ve skutečnosti jeho vztah k přítelkyni Laide a jaký k jeho údajně nejlepšímu kamarádu Vandadovi? hledá fiktivní spisovatel, který se o něm rozhodne psát, v rozhovorech s jeho přáteli, známými a příbuznými. Čím víc se jich však vyptává, tím nejednoznačnější jsou závěry, ke kterým dochází: zjišťuje, že ve vzpomínkách každého z nich zůstal někdo jiný, že o Samuelovi neexistuje pouze jedna, ale hned celá řada pravd…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Allt jag inte minns , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Všechno, co si nepamatuju. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (21)

Dionýsos
31.12.2023 2 z 5

Zařazuji do kolonky "young adult", je to taková nenáročná oddechovka s tajemstvím. Přiznám se, zpočátku mi nevyhovoval netradiční koncept knihy - autor prolínal 2 dialogy odlišných lidí a jiných časových období v jedné kapitole, což působilo zmatení, ale postupem knihy jsem si zvykla.
Za co ovšem dávám velké plus je implicitní popis postav, kniha paradoxně není o hlavním hrdinovi, ale lidech okolo něj a z jejich výpovědí se dá skvěle sestavit struktura jejich osobnosti. Co mě však zamrzelo, byla dětinskost a pubertálnost postav a situací. Celá kniha působí do jisté míry teatrálním, pubertálním dojmem, ačkoli sleduje třicátníky.

sBety
01.07.2023 4 z 5

Toxický vztah nebo opravdová láska? Lehkost bytí nebo hluboký smutek? Vše je ambivalentní.Více než, kdo je Samuel je dozvíme, kdo jsou jeho blízcí. Skrz vzpomínky na Samuela se pomalu vykresluje, ne Samuel, ale jejich vypravěči. Od začátku víme, jak příběh dopadne, ale o to víc mě konec zasáhl.
+1 hvězdička za zápletku okolo brože se sovou.


ava.s
01.11.2020 1 z 5

Mám ráda divné knih, ale...

Tohle bylo utrpení. Jedna hvězdička za anotaci, jinak bych netušila o čem kniha měla pojednávat...Nejhorší kniha, co jsem dočetla.

Kniha se skládá z odstavců, občas jen krátkých vět a útržků, kdy ani netušíte, kdo a o čem mluví, na co reaguje. Nic na sebe nenavazuje, často není uveden ani rod, tak nevíte jestli se k něčemu vyjadřuje muž nebo žena. Nevím na čem autor fičel, ale musel to být solidní matroš.

Divím se, že někdo něco takového vydal...

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

2015 - Augustova cena (beletrie)


Kniha Všechno, co si nepamatuju v seznamech

v Přečtených78x
ve Čtenářské výzvě11x
v Doporučených5x
v Knihotéce63x
v Chystám se číst64x
v Chci si koupit13x

Štítky knihy

švédská literatura dopravní nehody sociální romány

Autorovy knížky

Jonas Hassen Khemiri
švédská, 1978
2017  75%Všechno, co si nepamatuju