sarekaslukova sarekaslukova komentáře u knih

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl byl delší než první a pár scének by šlo zkrátit aby nebyly tak zdlouhavé, ale jinak super napětí, který mě donutí hned sáhnout po dalším díle. Konečně jsem také pochopila, že film jsou všechny tři knížky v jednom filmu.

21.05.2017 5 z 5

Kniha mě velmi bavila. Jelikož jsem film viděla jako první a moc si z něj nepamatuji a ani mě nebavil, tak kniha byla přesný opak. Chtěla jsem si ji hezky vychutnat, ale nešlo to. Jen by mě zajímalo, který fotky jsou vyretušovaný a který ne.

10.05.2017 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Krásně napsaný, četlo se to svižně a člověk se neztrácel v množství postav. Smysl toho příběhu byl taky skvělý, jediný co mě trochu vyvedlo z mého opojení nad četbou byl konec, který byl nečekaný, moc rychlý a vůbec jsem nechtěla aby to takhle dopadlo.

26.04.2017 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Kniha bez akce, ale četla se svižně a vyprávění Agnes mě velmi bavilo a až do konce jsem v sobě živila plamínek naděje, že předem předepsaný konec se nestane, ale promění se to v pohádku se šťastným koncem. Jako postavu jsem si oblíbila více než agnes paní Margaret, která na mě působila skvělým dojmem takové správné panímámy.

21.04.2017 4 z 5

Jak na věc Jak na věc Nick Hornby

Kniha mě bavila, taková krásná oddechovka sice na trošku smutné téma, které však bylo pojato humorně. Co mě trošičku zklamalo byl konec, který byl podle mě trošku více přehnaný.

21.04.2017 4 z 5

Dvaadvacet centimetrů něžnosti Dvaadvacet centimetrů něžnosti Johannes Mario Simmel

Některé povídky mě hodně zaujaly a po přečtení jsem o nich ještě chvíli pak přemýšlela, ale zase byly jiné, kterých bylo pomálu mě nechávaly klidnou. Jinak hezká sbírka.

03.04.2017 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha se mi vůbec nečetla dobře, ještě štěstí že byla takhle krátká. Četla jsem ji jako knížku k maturitě a doufám, že si ji nevytáhnu, protože jsem měla moc velký zmatek kdy mluví o minulosti a kdy o sobě a kdy o někom jiným. Doufám že film si to trošku objasní.

27.03.2017 2 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tak tento díl se mi líbila asi nejvíce ze všech tří dílů. Bylo tam asi nejvíce akce, skoro žádný nudný scény a prohlubující se vztah mezi Robin a Strikem byl jen příjemným bonusem pro mně. Jediný bylo že Strike nechával tu svoji teorii přes pár kapitoly, kdy se o ní zmínil působit jako tajemství až na samotný konec příběhu, takže jsem prakticky nemohla přestat číst.

24.03.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Super, vůbec to nešlo odložit. Sice ze začátku mi dělalo problém rozpoznávat spisovatelé, ale ke konci to už šlo. Přišlo mi, že oproti prvnímu dílu to bylo více akční, což je jen dobře, jsem opravdu zvědavá co přinese další díl.

10.03.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Knížka se četla hezky, svižně. Děj byl rychlý a bez zbytečných detailů. Konec sice byl smutný, ale mohl dopadnou ještě hůř, kdyby Lennie měl pocit, že se na něj George zlobí a nebudou spolu mít hospodářství s králíky. Jediný co mě trošku rušilo byla mluva postav, ale patřilo k příběhu.

17.02.2017 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha mě úplně pohltila, vůbec mi nevadilo, že hodně věcí tam bylo zdlouhavě popsaný, možná právě na zdlouhavý popis jsem měla zrovna chuť, nevím. Ale Bylo to psáno svižně a místy jsem se i zasmála. No co mě trošku zarazilo byl popis jak se dopadl vrah. Takový myšlenkový pochody. Já sama očekávala spíše strýčka.

30.01.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nato že mě kniha absolutně nebavila a hlavní postava mi lezla po 10 stránkách už na nervy tak sem se od toho nemohla moc odtrhnout a četla jsem jednu kapitolu za druhou. Trochu rychlý konec, který jsem mi přišel trochu přehnaný. Pan Koprfrkingl mi vadil, že pořád opakoval prakticky to samý a vlastně mluvil skoro pořád jen on. Takového člověka bych ve svém životě nesnesla. Při posledních asi 3 stránkách mě napadlo že to byl jen sen a on se probudí.

08.01.2017 3 z 5

Počestné lži Počestné lži Amanda Quick (p)

Další super díl, zápletka byla opravdu zapletená a hlavní hrdinka a hrdiny mi seděli.

28.12.2016 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Zvláštní příběh, možná kdyby byl delší a postavy starší, bylo by to hezký. I takhle to byl krásný příběh o přátelství a rodině.

18.12.2016 4 z 5

Dvojí Dexter Dvojí Dexter Jeff Lindsay (p)

Další díl, který jsem si náramně užila. Moc se mi na této sérii líbí jak se vyřešení nechá až úplně na konec, že se pak nemusím jakou dobu prokousávat většinou nudnými pasáži co bylo po případu. Taky postupný zapojování Briana do příběhu je taky super.

16.12.2016 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Kniha se mi moc líbila, jelikož postavu Toiase jsem v celý sérii měla v oblibě a bylo milé se o ní dozvědět něco víc. Trochu si oživit věci z Divergence a podívat se co se dělo před Tris a něco se i dozvědět o Tobiasových pocitech. Za mě po Divergenci asi nejlepší knížka v sérii.

07.12.2016 5 z 5

Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew William Shakespeare

Hezky jsem se pobavila. Sice by mě trochu zajímalo co by se stalo kdyby Kateřině znova dovolil spát a jíst a koupil ji hezké šaty, jestli by opět se z ní nestala "saň".

24.11.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Kniha se mi líbila, jelikož měla poměrně nízké hodnocení tak jsem se obávala, bude nudnější a příběh horší, ale naopak se mi líbila stejně jako předešlé díly, možná že i o malinko více. A u konce se mi i zarosily oči.

17.11.2016 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Škoda že příběh nebyl delší, snad poprvé bych v knížce uvítala více detailů, díky kterým bych si Noaha a Alliu ještě více oblíbila a příběh prožívala s nimi. Opravdu se mi moc líbilo popsaný jejich stáří. To jak Noah jí miloval a každý den čekal na zázrak. Opravdu krásný.

05.11.2016 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

No paráda. Vůbec mi nepřišlo že Bridget je o tolik starší než v předešlých dílech, pořád se chovala jako puberťák, což vzhledem k dětem asi není dobrý, ale velmi jsem se díky tomu při čtení bavila. Trochu mě mrzelo že tam nebyl více popsaný ten šťastný život s Markem ani nějak zvlášť to jak umřel, ale alespoň jsem si do mohla nějak domyslet.

01.11.2016 5 z 5