sarekaslukova sarekaslukova komentáře u knih

Zprávy z ráje Zprávy z ráje David Lodge

Svým hodnocením si nejsem moc jistá, škoda že nejsou dávat půlky, protože od knihy jsem čekala trošku něco jiného, než jsem dostala, ale to co jsem dostala se mi líbilo. Sice začátek byl pro mě vcelku nudný, že jsem si říkala do čeho jsem se to pustila a kdy začne nějaký humor. Ale na konci knížky jsem byla nadšena jednak rozjetím příběhu a hlavně vývojem postav. Takže po shrnutí se mi knížka líbila.

02.08.2018 4 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Pro mne hodně silný příběh. Vtáhnul mě do sebe, že jsem obracela stránku za stránkou. Pravda je že v jednu chvíli mi z příběhu bylo tak ouzko, že jsem si musela dát na den pauzu abych mohla pokračovat ve čtení. A pro mě konec příběhu o Nině jsem dočítala se zatajeným dechem a jen doufala že to dobře dopadne. A tím bych to utnula, následné pokračovaní mi přišlo jen natahování příběhu a nijak zvlášť se nevydařil. Ale jinak celá knížka pro mě byla opravdu silný emoční i čtenářský zážitek.

15.07.2018 5 z 5

Mezi akty Mezi akty Virginia Woolf

Tato kniha byla pro mě docela oříšek. Říkala jsem si jak je krátká, že mi nezabere více jak dva dny a já ji četla skoro týden. Byla pro mě napsána složitě a skákalo se od jednomu k druhému. Po půlce jsem začala hledat nějaký její smysl, abych jí nečetla na prázdno. Ale hledal se mi obtížně, myslím že si ji přečtu někdy ještě jednou, ale za dlouhou dobu a třeba se můj pohled změní.

05.07.2018 3 z 5

O život O život Amanda Quick (p)

Moc nevím jak hodnotit, knížka se mi líbila jako všechny předchozí, ale nějak mi v téhle něco chybělo, takové to že čtu skoro se zadrženým dechem a otáčím stránky, jako bych byla v transu. Také jsem zjistila, že mám o trochu raději díly posazené do historie.

02.07.2018 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Konec dobrý, všechno dobré. Tedy úplný konec nebyl zrovna veselý, ale poslední díl se mi ze všech dílů líbil asi nejvíc.

23.06.2018 5 z 5

No na knížku jsem četla dost recenzí, proto jsem i trochu se čtením otálela, nechtěla jsem si zkazit můj dětský svět, na kterým jsem vyrůstala a dospívala. Začátek, no tak prvních 10 stránek, jsem byla dojatá že to navazuje na konec sedmičky, ale pak to bylo, jako by to psalo dítě pro Wattpad, tam taky jsou podobné smyšlené napodobeniny pokračování světa Harryho Pottery (a některé bohužel i lepší). Ale i přes to, že se mi to za tak moc nelíbilo, všichni tam byli na mě moc citlivý a ufňukaný, tak se to četlo velmi dobře a byla jsem místy i celkem napjatá jak to dopadne. No a konec, to byla prostě jen hra na city.

21.06.2018 3 z 5

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Super, opět jsem se bavila a odpočinula, sice jsem měla místy pocit, že je to celkem dobrý šaráda a taková hra, ale tak k oddechové knížce toto asi patří.

21.06.2018 5 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Kniha se mi líbila, byla krásně jednoduchá, odpočinková. Docela jsem ji i zhltla za krátký čas a těším se na pokračování. Celkem jsem se i pobavila, takže za mě dobrá volba.

13.06.2018 4 z 5

Třetí kruh Třetí kruh Amanda Quick (p)

Musím přiznat, že po přečtení pár komentářů jsem čekala něco nudného co mě nebude bavit. Ale jelikož vím už co od série čekat, tak jsem si u knížky krásně odpočinula s pocitem že vše dobře dopadne. Takže za mě nezklamala.

03.06.2018 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Tak tento díl se mi možná líbil o trochu více, než díl první. Je to asi tím, že jsem si dala docela velký rozestup a také to, že jsem byla připravená na styl psaní a humoru.

28.05.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

No nebylo to špatné, jelikož jsem od knížeky nic neočekávala, tak mě nemohla ani zklamat. Bylo to dobré odlehčené čtení, kde se sice bojím otočit stránku, protože nevím čím mě jejich chování překvapí, ale to je asi tak vše, čeho se bát.

02.05.2018 4 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Nevím jak tuto knihu hodnotit moc, četla se čtivě a nechtělo se mi přestat dokud jsem nevěděla jak to přibližně dopadne. Co mě trošku mrzelo byly některé detaily ohledně žen takových, tak to jsem si říkala, že je to tím že to píše chlap, ale nakonec jsem si řekla že to tak možná bylo schválně, že tak Krystýnka opravdu myslela. Ale co mi přišlo horší byl ten natahovaný konec.

27.04.2018 4 z 5

Oběť bouři Oběť bouři Dolores Redondo

Po předešlém díle mi to přišlo o trochu horší, myslím že dost udělalo, že Amaia podvedla svého manžela, což jsem myslela, že pokušení odolá. A hlavně konec se mi moc nelíbil, prostě taková náhoda no. Ale jinak to bylo opět velmi čtivé.

19.04.2018 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tak opět jsem dala Kingovi šanci, po dlouhý době. A tentokrát musím uznat že jsem byla překvapená, od začátku, který nebyl nijak zvlášť akční jsem nějak od půlky otáčela stránku za stránkou a na konci kapitoly jsem si uvědomila jak mi vázne dech. Opravdu jsem byla napjatá jak struna, taky musím uznat že jsem brečela jak želva kvůli Gagovi a o to víc jsem čekala jak to dopadne. Škoda jen že ten konec se mi moc nelíbil, protože jsem ho takový nechtěla, ale jinak moc dobrý příběh.

27.03.2018 5 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Díl byl o dost lepší než první díl. Když jsem se začetla tak šla stránka za stránkou, dokonce jsem se i místy trochu bála a ke konci jsem byla napnutá jako struna. Docela jsem po tomhle díle zvědavá na ten poslední.

16.03.2018 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

No síla, vůbec nechápu že knížka pro děti mě dokázala rozplakat, po dočtení jsem musela hned slyšel svoji mamku a o příběhu ještě dlouho přemýšlet. Je to hezky napsané s myšlenkou pomoci dětem nemít výčitky. Jen co se mi nelíbilo byly doprovázené obrazky.

28.02.2018 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Myslela jsem si že vím do čeho jdu, nejdřív jsem si říkala jaká je kráva, že mu tak ublížuje a vodí za nos, nechápala jsem proč si ho nechce vzít. A pak přišla věta která mi odhalila pravdu, nejdřív jsem se hrozně smála co to je za blbost taková trapná zápletka že autorka si nemohla vymyslet větší nesmysl, ale pak mě to každou další stránkou začalo více bavit a nemohla jsem se dočkat jak to dopadne, takže ve finále z toho byla pro mě celkem zajímavá knížka.

26.02.2018 4 z 5

Ďábel a Sherlock Holmes Ďábel a Sherlock Holmes David Grann

Nevím jak moc tuto knihu hodnotit tak jsem zprůměrovala všechny povídky, protože ne všechny jsou pro mě zábavné a nechytly mě hned na první dobu a do čtení jsem se musela nutit, ale pak tu byly také povídky které mě přímo vcucly a já hltala každou stránku například povídka Zkouška ohněm, která se pro mě stala i jednou z nejlepší z celé knížky.

14.02.2018 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Po opětovném přečtení jsem svůj původní komentář musela pozměnit. Nechápu jak mě to nemohlo bavit a začíst se do toho. Možná že jsem teď měla delší odstup od seriálu a vše co ukrátí čekání na další sérii přináší radost a nebo jiná nálada, ale knížka mě opravdu bavila. Určitě se pustím do dalšího dílu, prý mají být čím dál méně jako seriál, tak jsem zvědavá.

06.01.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knížka se mi moc líbila, sice ne tolik jako první díl ale u některých scén jsem se opravdu nahlas smála, třeba jak si táta oholil nohy. Byla tam dobrá zápletka a nakonec jako správná slaďárna to mělo i šťastný konec.

18.12.2017 5 z 5