sarekaslukova sarekaslukova komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tato kniha na mě opravdu hodně zapůsobila, nepřála jsem si její konec protože mi bylo jasné jak dopadne. Raději bych zůstala u čtení dopisů mezi Stellou a Danem. Uvědomoval jsem si jaké mám já v životě štěstí, stejně jako bylo na konci uvedeno, že dnešní zamilovaní mají svobodu volby, nic nás prakticky neomezuje. Líbili se mi obě linie příběhu, jak Stelly a Dana, tak rození lásky mezi Jess a Willem. Jediné co bych na knížce vynechala, byl epilog, bez něj bych se klidně obešla ;).

26.02.2019 5 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Opravdu jsem hodně přemýšlela jak tuto knížku ohodnotit. Nakonec jsem se rozhodla proto horší a to díky konci který byl pro mě stejně divný jako celý příběh, podle mě totiž nebyl žádný nebo aspoň mi to jako konec nepřišlo. Všechno bylo takové zmatené a nelogické.

12.02.2019 2 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Silný příběh, malého dítěte a mladé slečny. Nechtěla bych ten příběh nějak soudit, protože díky bohu já takovou situaci řešit nemusela a jsem zato nesmírně ráda. Ale myslím si že příběh má vcelku šťastný konec, ne každý by se s tím vyrovnal takto. I já po přečtení této knížky jsem měla problém usednout ke klavíru bez toho abych pořád nemyslela na tento příběh.

28.01.2019 4 z 5

Musím říci, že v maličkosti je krása, útlá knížečka plná krásných někdy smutných myšlenek. Myslím, že jsem ji nečetla naposledy a postupem času se tam najdou další nové věci, které mě nadchnou.

23.01.2019 5 z 5

Paměti imaginárního kamaráda Paměti imaginárního kamaráda Matthew Dicks

Opravdu pěkně napsaná knížka, ani nevím jestli je spíše pro děti nebo dospělí, ale asi si tak každý najde svoje. A musím říct, že takový výbuch smíchu jako jsem měla tady s bonusovým hovínkem jsem snad ještě u žádné knížky nezažila, opravdu mě to pobavilo.

21.01.2019 4 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Taková kraťoučká blbina, po přečtení pár stránek a zjištění jmen hlavních postav jsem si řekla, že tato kniha se musí číst trochu s nadsázkou. Jsem zvědavá co přinesou další díly, doufám jen že budou lepší a trošku promyšlenější.

06.01.2019 3 z 5

Pozitivní na knížce bylo, že se opravdu rychle četla. Jinak mi hlavní hrdinka a postavy okolo ní celkem lezly na nervy. Ale pokud se knížka bere jako oddechovku na večer tak proč ne.

23.12.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Opravdu silná kniha, plná zla, strachu, zimy, ale i lásky, víry a přátelství. Opravdu obdivuji ty lidi, kteří přežili a mohli dalším generacím předat tyto otřesné zážitky.

17.12.2018 5 z 5

Loutkářova hra Loutkářova hra Wolf Serno

Po prvním díle, který mě opravdu velmi nadchnul, jsem teď dost zklamaná. Přišlo mi to úplně bez akce, až na poslední kapitolu tedy. Působilo to na mě jako kdyby to bylo psané horkou jehlou. Tak uvidíme co nám přinese další díl.

11.12.2018 3 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Krásná knížka, se silným příběhem. Uvažuji proč knížky pro děti mají tak hluboké myšlenky jako je tahle nebo třeba Malý princ, ale i knížka Jakub a obří broskev, měla v sobě hloubku. Možná to je skrytě pro dospělé, kteří si potřebují v hlavě srovnat, kde tkví podstata věcí. Že to není v honění se za úspěchem a penězi, ale v něčem úplně jiném. Přestože knížka nebyla kdoví jak smutná, věděli jsem že tatínek už nežije, tak konec dopisu mě dojal.

29.11.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Wolf Serno

Tato knížka na mě koukala z regálu, když jsem čekala v knihovně a musím říct že mě upoutala na první pohled. Rozhodně toho nelituji, protože příběh mě velmi bavil a měl lehký průběh, takže se mi i dobře četl, jsem zvědavá na další pokračování.

26.11.2018 5 z 5

Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil Peter Zheutlin

Kniha se mi moc líbila, ne jen to o čem byla, ale celkově, to jak byla napsaná. Ale to o čem bylo mě trochu zaráželo. Přemýšlela jsem jestli se tohle děje i u nás v česku, jak množství opuštěných psů tak nějaký záchranný organizace. Také mě hodně překvapil názor na kastraci, u nás mi přijde, že se to tak ani neřeší jestli mají psi kulky nebo ne a v knize mě tedy dostal komentář, že na severu už ani děti neznají psy s kulkami. Takže díky této knížce si i já sama rozšiřuji obzory a doplňuji informace o našich útulcích. Myslím že stojí zato si jí přečíst ať jste pejskař či nejste.

16.11.2018 5 z 5

Tos přehnal, miláčku Tos přehnal, miláčku * antologie

Podle názvu knihy jsem očekávala humorné, oddechové povídky, ale musím uznat, že přestože jsem se u některých velmi nasmála ( třeba při spláchnutí babičky do záchodu), tak to vůbec oddechové povídky pro mě nebyly. Každá měla nějakou svou hloubku, o které se dalo přemýšlet.

08.11.2018 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Za mě zatím nejlepší díl, dost jsem se u něj nasmála, přestože vraždění a smrtí tam bylo snad více, než v předchozích dílech. Musím říct, že jsem ale ráda, že jsem první viděla seriál, z důvodu menších obav co se s postavy stane. Ráda bych řekla že se hned vrhnu na další díl, ale musím říct, že mé ruce si rádi odpočinou u knížky, která je lépe chytit a na převoz nepotřebuji batoh.

06.11.2018 5 z 5

Hodný holky nikdy nedostanou, co chtějí Hodný holky nikdy nedostanou, co chtějí Lois P. Frankel

Moc vydařená kniha. Byla jsem s ní velmi spokojená a myslím, že se k ní ještě několikrát vrátím, doufám tedy, že ne k celé, ale jelikož jsem ještě student tak kapitoly o práci šly trochu mimo mě, tak si myslím, že oživení určitě přijde a to v mé další etapě života.

28.09.2018 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Konečně, po dlouhých letech stání v mé knihovničce a čtení vždy jen prvních 100 stran, jsem se odhodlala k dočtení této knihy až do konce. Jsem opravdu ráda, že jsem si ji nemusela vybrat k povinné četbě k maturitě, protože kniha mě opravdu velmi nebavila, měla jsem problém s porozuměním některých slangových výrazů a hlavně mě vždy naštvalo, když jsem si myslela, že už je vše v pořádku a pak najednou zase skok a už Oliverovi zase někdo ubližuje. Ale co se mi na knížce líbilo, byl konec, posledních asi 70 stran jsem opravdu hltala, škoda že takto to nebylo od začátku.

23.09.2018 3 z 5

Dívej se, jak umírám Dívej se, jak umírám Erica Spindler

Knihu jsem ve svém seznamu měla už docela dlouho, vůbec nevím proč jsem s ní tak otálela. Příběh mě naprosto pohltil a líbilo se mi, že byl napsán pohled jak vyšetřování detektivů, tak pohled Miry. A závěr případu byl vážně vydařený, když jsem si opravdu řekla, tak tohle jsem fakt nečekala.

31.08.2018 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Pěkné doplňkové čtení. Dozvěděla jsem se maličko více o rodu Draků a čestnosti rytířů.

10.08.2018 5 z 5

Zprávy z ráje Zprávy z ráje David Lodge

Svým hodnocením si nejsem moc jistá, škoda že nejsou dávat půlky, protože od knihy jsem čekala trošku něco jiného, než jsem dostala, ale to co jsem dostala se mi líbilo. Sice začátek byl pro mě vcelku nudný, že jsem si říkala do čeho jsem se to pustila a kdy začne nějaký humor. Ale na konci knížky jsem byla nadšena jednak rozjetím příběhu a hlavně vývojem postav. Takže po shrnutí se mi knížka líbila.

02.08.2018 4 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Pro mne hodně silný příběh. Vtáhnul mě do sebe, že jsem obracela stránku za stránkou. Pravda je že v jednu chvíli mi z příběhu bylo tak ouzko, že jsem si musela dát na den pauzu abych mohla pokračovat ve čtení. A pro mě konec příběhu o Nině jsem dočítala se zatajeným dechem a jen doufala že to dobře dopadne. A tím bych to utnula, následné pokračovaní mi přišlo jen natahování příběhu a nijak zvlášť se nevydařil. Ale jinak celá knížka pro mě byla opravdu silný emoční i čtenářský zážitek.

15.07.2018 5 z 5