Dívej se, jak umírám

Dívej se, jak umírám https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150974/bmid_divej-se-jak-umiram-QIm-150974.jpg 4 63 19

Napínavý příběh začíná v areálu u milosrdných sester, kde došlo k vraždě kněze, související s vandalským poničením vitrážových oken. Okna byla čerstvě restaurována, stejně jako další okno s portrétem Marie Magdaleny, sklenářským ateliérem Miry Gallierové, vdovy po muži, který zemřel při řádění Katriny. Během následujících dní dojde v New Orleansu k několika vraždám, které mají jeden společný bod: všechny se vztahují k osobě Miry Gallierové. Ta navíc nabývá přesvědčení, že její zemřelý muž žije, že se jí ozývá a hodlá se k ní vrátit. Proti této představě bojuje jeho i její někdejší dobrý přítel, který ji – jak nakonec sám přizná – dávno miluje a jen kvůli přátelství s jejím manželem tento cit tvrdě potlačil. V sérii vražd se ocitne v podezření několik osob z okolí Miry Gallierové. Jen skutečný vrah nepřichází vůbec v úvahu až do úplného závěru příběhu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Watch me die , 2011

Artep071
10.08.2020 4 z 5

Napínavé, trochu mě štvala hlavní postava, ale četlo se to dobře.

Merlinit
28.05.2019 3 z 5

Co k tomu říci? Hlavní hrdince jsem v podstatě fandila, i když se chovala jako trotl. Děj byl místy tak málo uvěřitelný, že je s podivem, že jsem knihu neodložila. Pachatele jsem bohužel odhalila příliš brzy, takže mne u knihy držela už jen síla vůle. Pomalé, melodramatické, trochu otravné, ale úplný průšvih to nebyl.

sarekaslukova
31.08.2018 5 z 5

Knihu jsem ve svém seznamu měla už docela dlouho, vůbec nevím proč jsem s ní tak otálela. Příběh mě naprosto pohltil a líbilo se mi, že byl napsán pohled jak vyšetřování detektivů, tak pohled Miry. A závěr případu byl vážně vydařený, když jsem si opravdu řekla, tak tohle jsem fakt nečekala.

renefer
25.11.2016 3 z 5

Detektivní romantika, pachatel sice nejasný, ale že to dopadne tak jak to dopadlo, to jasné bylo :-)

kejss044
15.08.2016 5 z 5

Nečekala jsem absolutně nic... podle komentářů a ohlasů jsem čekala velice předvídatelný a ''odflánkutý'' děj. Dostalo se mi opaku.
Kniha mě vzala už od prvních stran a neustále si mě držela. Stránky mi mizely pod rukama rychlostí světla a moje tipy na vraha? Měnily se pomalu každou druhou větou...
Autorka si dokonale pohraje s Vaší psychikou a nakonec knihu zavíráte s otevřenou pusou a říkáte si: ,,Kurňa! Já jsem to věděla'' Možná, že jste to tušili, možná že i věděli, ale neměli jste v tom jistotu a to je na knize to nejhorší/ nejlepší.
Při čtení nemůžete mít jistotu absolutně v ničem :3

soukroma
05.04.2016 3 z 5

Pro mě až moc červená knihovna - melodramatický děj, afektované jednání, myšlenky a dialogy hlavní hrdinky, navíc se to vše táhne jak med... I když to do značné míry dokresluje jižanské způsoby v New Orleans, mně to nesedlo podobně jako částečné použití nespisovného jazyka v dialozích. 50%

maličkán
21.12.2015 5 z 5

Koupila jsem ji za pár korun ve výprodeji a opět jsem se přesvědčila, že i tam se dají sehnat výborné knihy. Od autorky byla tato moje první, ale nemohla jsem se od ní odlepit.Plná napětí, vzrušení a místy i mrazení. Prostě pro mně šitá jak na míru. Musím se poohlédnout po dalším thrilleru.

pavel7840
28.11.2015

Perfektni chytlava knizka od zacatku az do konce. Velmi lehke cteni, ktere Vas jen tak nepusti. Hodnotim za 5 a tesim se jeste alespon na jeden titul od autorky :)

stolbice
20.10.2015 3 z 5

Celkem průměrná detektivka. Od strany 72 už bylo naprosto jasné, kdo je vrah. Pravda o mrtvém manželovi byla také zřejmá a podsouvání dávného přítele jako vraha bylo tak urputné, až to bilo do očí. Občas mi nedávaly smysl myšlenkové pochody paní restaurátorky, ale jinak to docela ujde :-)

Krista93277
05.08.2015 5 z 5

Naprosto luxusní....dlouho jsem nečetla tak dobrou detektivku !

Liduka
30.07.2015 4 z 5

Kniha je napínavá od začátku do konce. Vřele doporučuji přečíst :-)

Katschka
29.04.2015 3 z 5

No já nevím... Na základě zdejších komentářů a hodnocení jsem čekala fakt terno, ale jsem trochu zklamaná.
Kdo je vrah se mi podařilo zjistit zhruba v polovině knihy, stejně tak mi brzy došlo, jak se vlastně věci mají s restaurátorčiným manželem.
Kniha je nepopiratelně dost čtivá a čtenáře do děje vtáhne, to určitě ano, ale celé mi to přišlo takové zmatené a nepřehledné, málo propracované.
Po Hayesovi, Larssonovi, Keplerovi a Nesbovi nemůžu jinak, než dát tři hvězdy.

Jitush
09.02.2015 5 z 5

Výborná detektivka. Podezřívala jsem snad každého než vyšel najevo skutečný vrah, napínavé až do konce, nejde odložit dokud jí nedočtete, šla jsem kvůli ní spát ve 4 ráno :-D

helenkan
16.01.2015 4 z 5

Dobrá detektivka,dost mrtvých i dost podezřelých.A nechybělo ani trochu toho tajemna.Rozhodně jsem nečekala tak překvapivej konec.Tentokrát jsem vraha neuhádla. :)))

Bladeone
08.11.2014 4 z 5

No podle hodnocení jsem čekal trošku víc.....první půlkou jsem se docela prokousával, ale druhá půlka se rozjela a už to bylo dobré, proto dávám 4 hvězdy.

kneslova
10.03.2014 5 z 5

Ano, dá se dát pět hvězdiček, velice slušná detektivka, která vyčnívá ze záplavy literatury podobného žánru.

jarin58
21.12.2013 5 z 5

Jaký já jsem detektiv,co jsem měl podezřelých a nakonec bylo vše jinak.Není co dodat,kdo si nepřečte prohloupí.Skvělá kniha.

ina77
10.07.2013 5 z 5

Zase po dlouhé době perfektní kniha.
Kniha je dobře napsaná do konce se neví kdo,kdy a jak!
Když už jsem si myslela,že znám a vím,tak se to zase otočilo.
Tentokrát jsem měla na knihu velmi šťastnou ruku!

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Tak som 1.maj oslavila knizkou. A este akou, skvely triller/krimi. Naozaj je tazke odlozit knihu z ruky. Zaujimave postavy a dej, ktory nema slabe miesto. Proste parada. Zda sa, ze je kazdy podozrivy, a hlavna hrdinka nevie komu verit, ani sebe samej. No moj tip na vraha mi konecne po dlhom case vysiel;) Fakt odporucam:)

Erica Spindler
americká, 1957